logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sacred 3 pierwsze wrażenie z gry
Autor Wiadomość
Mac 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2014-08-04, 14:38   

DS powinno przeprosić graczy za S3 i prosić o wybaczenie. W ogóle czy wydali może jakieś oświadczenie oficjalne w tej sprawie po ty całym hejcie w sieci, który nadal trwa i pewnie nie minie tak szybko. Powinni zachować się jak EA z Sim City, przeprosić i dać jakąś grę w ramach rekompensaty.

Shei 
Rest in Pieces

Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wysłany: 2014-08-04, 15:03   

pp3088 napisał/a:
Jak się pojawiły jakieś głupie żarciki to odrazu przewinąłem.

No to jak Ty początkowego filmiku wprowadzającego nie oglądasz, tylko przewijasz, to nie wiem :P

pp3088 
Poszukiwacz Gwiazd

Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2014-08-04, 17:00   

Shei napisał/a:
pp3088 napisał/a:
Jak się pojawiły jakieś głupie żarciki to odrazu przewinąłem.

No to jak Ty początkowego filmiku wprowadzającego nie oglądasz, tylko przewijasz, to nie wiem :P

Może powiem coś niewłaściwego, ale mnie nigdy nie kręciła fabuła w Sacredzie. Ot była sobie jakaś, nienachalna i całkiem znośna. Nigdy się w nią nie wgłębiałem. Niemniej przekonałeś mnie. Przy okazji próby gry innymi postaciami obejrzałem intro. Przepraszam, próbowałem obejrzeć. Faktycznie jest coś tam o tym, że jest najlepszą telepatką, ale jest młoda i nieogarnięa. No niesamowite, mają świetnych telepatów tam, skoro jakaś nierozgarnięa dzierlatka jest ich najlepszym członkiem. Ach, z takimi sojusznikami nawet ja bym poszedł na wojnę! No i niestety dalej było jeszcze gorzej. Gadają o sercu Ankari, a Marak mówi tępym głosem: "jest ono takie duże jak moja głowa". Wyłączyłem. Blaaah! Może gdyby powiedział: "jest ono takie duże jak rozczarowanie fanów tą częścią" ew "jest takie duże jak straty finansowe Deep Silver" to bym się zaśmiał!

Można ująć, że skończyłem grę Marakiem. Niestety na drodze stanął przeciwnik którego nie mogę pokonać. Mój bohater ma 25 lvl, dobrze rozłożone umiejętności i pełny mikstur ekwipunek. Myślałem, że to starczy. Niestety życie naszpikowane jest niespodziankami. I to dosłownie. Bowiem na mojej drodze staneły kolce. Tak, właśnie kolce. Pamięacie te stare platformówki gdze z ziemi na przemian wychodziły kolce? Dokładnie o takie kolce chodzi. Te kolce zabijają odrazu. Wsakże logiczne jest, że bohater który miażdzy metalowe konstrukcje, barykady, wrogów opancerzonych w najlepsze zbroje, wytrzymuje uderzenia najlepszymi ostrzami, ognie piekielne i klątwy najgroźniejszych szamanów. No ale czym to jest wobec mocy kolców. Pah i po bohaterze. Po co ta cała szopka? Chryste, wystarczyłoby by Zane naszpikował naszą drogę samymi kolcami :wink: :brawo: Proste, tanie i skuteczne.
Ostatnio zmieniony przez pp3088 2014-08-04, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2014-08-04, 18:05   

Wbij sobie takiego kolca w tyłek, to zobaczysz. Od spodu postać jest słabo opancerzona i tyle, to taki słaby punkt ich. Achilles też w piętę dostał i padł, a też był taki niepokonany cały czas, no i nie łatwiej było na początku go w tą piętę dupnąć i by nie było problemu z nim? Tylko że nikt nie wiedział o, i tak samo jest tu, nikt nie wiedział, że kolec w tyłek jest tak efektywny i tylko w niektórych miejscach umieścili je ^^ Ale jak widać kilka kolców skutecznie Cię powstrzymuje, więc można się tylko czepiać, że w trochę złym miejscu je umieścili, widocznie myśleli, że tam dalej będziesz zaczynał xP

Ostatnio zmieniony przez Shei 2014-08-04, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2014-08-05, 09:01   

Shei napisał/a:
No powinni, dlatego też dziwne, że sporo osób opisuje grę z takim zaskoczeniem, jak by nie wiedzieli, że ma wyglądać całkiem inaczej niż poprzednie części. Przecież wszędzie było o tych zmianach pisane.

Wiesz - czytać o czymś, a zderzyć się z tym, to dwie różne sprawy. Ludzie do ostatnich chwil mieli nadzieję, że to wszystko okaże się głupim żartem lub przynajmniej rozmiar katastrofy będzie wyolbrzymiony w recenzjach. Ot, nadzieja umiera ostatnia.
Mac napisał/a:
DS powinno przeprosić graczy za S3 i prosić o wybaczenie.

Też jestem tego zdania.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Tomekos 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Demons of Death
Wysłany: 2014-08-05, 13:29   

Kalia napisał/a:
Wiesz - czytać o czymś, a zderzyć się z tym, to dwie różne sprawy. Ludzie do ostatnich chwil mieli nadzieję, że to wszystko okaże się głupim żartem lub przynajmniej rozmiar katastrofy będzie wyolbrzymiony w recenzjach. Ot, nadzieja umiera ostatnia.

ooo,lepiej bym tego nie napisał.Tak właśnie ja myslalem i to jest odpowiedz dla tych ktorzy non stop piszą - wszystko bylo wiadome i napisane,sami jestescie sobie winni heh...

wbije 50 lvl w tej grze dzisiaj lub jutro i napisze,dam zdjecia itp chyba,ze mnie ktoś uprzedzi

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Klan S1: [SF] Black Hand
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2014-08-05, 13:48   

Tomekos napisał/a:
Tak właśnie ja myslalem i to jest odpowiedz dla tych ktorzy non stop piszą - wszystko bylo wiadome i napisane,sami jestescie sobie winni heh...

Czy słyszałeś o tym, by ktokolwiek zmieniał w ostatniej chwili albo co najmniej rok wcześniej całą grę o 360 stopni? Zazwyczaj kończyło się na anulowaniu projektu albo mocnym - nawet rocznym czy 2-letnim - opóźnieniu. Tutaj mało tego, że od 2011/2012 wiadomo było jak będzie S3 wyglądało, to cały czas walkowano w zapowiedziach, że to nie Sacred, tylko jakieś głano z takowym tytułem. Żeby mieć nadzieję na gruszki na wierzbie to trzeba być jakimś niepoprawnym optymistą albo za przeproszeniem idiotą. Było wszędzie wałkowane wielokrotnie, że to co innego, a jeśli nie wierzyło się opiniom serwisów trzeba było poczekać na opinie graczy, oni raczej nie naciągają opinii. A Ci co rzucili się na tą grę, oczekując Bóg wie czego w dniu premiery mają za swoje, 100 zł w plecy i są w większości sami sobie winni. Wszędzie ostrzegano, a teraz rzewne łzy i nieprzebrane żale, ze wydali kupę kasy na chłam.

Tomekos napisał/a:
wbije 50 lvl w tej grze dzisiaj lub jutro i napisze,dam zdjecia itp chyba,ze mnie ktoś uprzedzi

A co to mało tego w necie? W recenzjach od diabła screenów, a na YouTube całe filmy, w tym z przejścia gry. :|

pp3088 
Poszukiwacz Gwiazd

Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2014-08-05, 14:34   

Jeżeli ktoś czytając nasze forum nadal dał się nabrać na kupno S3 to gratuluję niepoprawnego optymizmu. Natomiast sporo ludzi kupiło bo miało dobre wspomnienia z 1/2, nawet nie dopuszczająć myśli, żę mogło się wszystko zmienić. Każdy ma takie gry, których nie śledzi a kontynuacje by zakupił(ja tak mam z Herosami np). Czasami wystarczy impuls, zobaczenie pudełka w sklepie czy na steamie i już. Szkoda mi takich ludzi bo oni zostali oszukani.

Natomiast cieszy mnie, że sporo osób cofnęło pre-ordery właśnie dzieki informacjom w sieci(wspominają o tym chociażby na oficjalnym forum czy Gamefaqs). Mam nadzieje, że kiedyś stanie się to normą i oszuści z Deep Silver dwa razy zastanowią się nad sprzedawaniem źle zatytuowanego produktu.

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Klan S1: [SF] Black Hand
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wysłany: 2014-08-05, 15:13   

pp3088 napisał/a:
Natomiast sporo ludzi kupiło bo miało dobre wspomnienia z 1/2, nawet nie dopuszczająć myśli, żę mogło się wszystko zmienić. Każdy ma takie gry, których nie śledzi a kontynuacje by zakupił(ja tak mam z Herosami np). Czasami wystarczy impuls, zobaczenie pudełka w sklepie czy na steamie i już. Szkoda mi takich ludzi bo oni zostali oszukani.

Akurat takich ludzi szkoda, bo zostali rzeczywiście okantowani. Niektórzy nie mają czasu siedzieć i przeglądać informacji o danej grze lub nawet nie wiedzą, że miały premierę. Ale tacy, którzy śledzili info o grze (jak nie na forum, to gdziekolwiek) i kupili ja mimo wszystkich ostrzeżeń i negatywnych opinii to już takich osób mi nie szkoda. A raczej nie uwierzę, że ktoś mimo zapowiedzi, czekał na coś zupełnie innego.

pp3088 napisał/a:
Natomiast cieszy mnie, że sporo osób cofnęło pre-ordery właśnie dzieki informacjom w sieci (wspominają o tym chociażby na oficjalnym forum czy Gamefaqs).

Przez ostatnie kilka dni od premiery miałem na oku ruch w sieci i rzeczywiście nie wygląda to za kolorowo. Na Metacritic ocena użytkowników 1,4 z 250 ocen (ok. 10 pozytywnych), przy oficjalnym Amazonie DS prawie 80 ocen jedynkowych przy ok. 5 pozytywnych. Już o Steamie nie wspominając, gdzie hate na S3 był chyba największy (z tego co Shei się wczoraj dowiedział to było ok. 295 negatywnych i 51 pozytywnych; teraz napewno jest już więcej opinii). Pod kazdą ważniejszą recenzją czy zapowiedzią fala negatywnych komentarzy, na oficjalnym forum DS też sporo niezadowolomych mimo kilku broniących gry.

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2014-08-05, 16:06   

Jak można myśleć, że gra będzie wyglądać inaczej, skoro 2 tygodnie przed premierą zaczęły się pojawiać gameplaye i wszystko było tak jak zapowiedzieli z tymi zmianami. Nie ma takiej opcji, żeby w 2 tygodnie lub nawet krócej, zmienili grę na całkiem inną. Jak by miała inaczej wyglądać, to by nie dawali gameplaya takiego przed premierą. Żeby dodać tam system lootu, to by musieli poświęcić sporo czasu i zmieniać wiele rzeczy w grze, nie wspominając o zrobieniu otwartego świata, gdzie sam silnik gry mógłby ich ograniczać mocno.

Ja nadal jestem zdania, że skoro ktoś wiedział o tych wszystkich zmianach i mimo to kupił grę, to już jego wina, że oczekiwał nie wiadomo czego tam :P

pp3088 napisał/a:
Natomiast sporo ludzi kupiło bo miało dobre wspomnienia z 1/2, nawet nie dopuszczająć myśli, żę mogło się wszystko zmienić.

No tu już trochę inna sprawa, ale z drugiej strony, nie powinno się nic kupować w ciemno. Jak się gdzieś zobaczy jakąś grę, to jednak warto poświęcić chwilę i poczytać lub pooglądać screeny i filmiki, bo zawsze jakieś zmiany są wprowadzane i nie koniecznie wszystkim fanom będą one odpowiadały. Tym bardziej, że S3 robiła inna firma.

Thecmelion napisał/a:
Już o Steamie nie wspominając, gdzie hate na S3 był chyba największy (z tego co Shei się wczoraj dowiedział to było ok. 295 negatywnych i 51 pozytywnych

KsiążęRobaczeq mi tam pomagał jakoś ogarnąć gdzie by to można było sprawdzić ile ogólnie jest negatywnych i pozytywnych, no ale nie było to proste i z tego co pisał, to chyba te 291 to tylko ang recki były. W ogóle powinna być opcja na Steamie, która pokazuje liczbowo ile negatywnych i pozytywnych ma dana gra, a nie tak, żeby człowiek w kodzie strony musiał grzebać i w sumie nie wiadomo czy te liczby są poprawne tak do końca...

Adrian Żegnałek 
ADIMin

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2014-08-07, 14:50   

Ja tam bym się trzymał z daleka. To że nie ma przedmiotów to całkowita porażka. W grach typu h'n's i crpg zdobywanie przedmiotów i otwarty świat to podstawa a tu tego nie ma.

spider81 

Wysłany: 2014-08-08, 23:50   

Widziałem i grałem w grę u kumpla to jednak jest jedna wielka kupa

Tomekos 

Klan S1: Demons of Death
Wysłany: 2014-08-09, 23:23   

wszystkie postaci 50 lvl :) )) czyli ogolnie rzecz biorąc 100 % gry wszystkimi postaciami mozna miec w tydzien,a jak ktoś gra po kilka godzin dziennie to powiedzmy 2-3 tygodnie

moze mi ktos powiedziec gdzie jest ranking tej gry ? bo szukalem steam i nie moge znalesc

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2014-08-10, 00:23   

A znalazłeś już najlepsiejsze legendarne przedmioty i odkryłeś 100% mapy?

Co do rankingu, to w sumie nie wiem, nie grałem jeszcze, chwilowo nad działami siedzę cały czas.

alistair80 

Wersja gry S2: 2.40
Wysłany: 2014-08-10, 11:31   

A te najlepsiejsze istnieją? Czyli jest na co polować? Ogólnie jestem ciekaw kiedy cena spadnie. Jak będzie po dwie dychy to się pewnie skuszę :)

Odpowiedz do tematu