logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualizacja forum
Autor Wiadomość
Shei 
Rest in Pieces

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2012-11-02, 00:14   Aktualizacja forum

Zaktualizowałem forum do najnowszej wersji, ale jako że była to spora aktualizacja i trzeba było edytować sporo plików, to wystąpiły pewne problemy z innymi modami (które były dopisane do forum wcześniej). Kilka modów się gryzie z tą aktualizacją i mogą chwilowo występować jakieś problemy różne. Jeżeli ktoś zauważy, że coś nie działa, to proszę pisać o tym w tym temacie.

Problemy o których wiem:
Wyświetlanie tematów - po wejściu do tematu wiać było tylko kawałek górnej części forum. Edycja starego pliku powodowała taki błąd, więc wrzuciłem plik gotowy z paczki i niby działa. Problem w tym, że stary plik był modyfikowany pod innego moda lub nawet mody i taka podmiana na gotowca usuwa wpisy z tych modów, więc na pewno coś nie będzie działało, tylko nie wiem aktualnie co. Muszę poszukać które z modów wymagały modyfikacji tego pliku i wtedy będę wiedział, który mod może nie działać. Jeżeli ktoś coś zauważy to piszcie.

Logowanie - podczas logowania wyświetlało wygaśnięcie sesji i nie można było się zalogować. Niby poprawiłem po swojemu, bo mod antybotowy gryzł się z nową wersją forum. Chwilowo wygląda na to, że działa dobrze, ale jak coś by było źle, to piszcie tu lub kontaktujcie się ze mną na xfire.

Edycja postów - aktualnie nie działa edytowanie postów. Chwilowo nie bawiłem się z tym, bo już mi się nie chce siedzieć, spróbuję jutro coś z tym zrobić.

Sygnatury - z tego co widzę, to tag img nie działa, jutro spróbuję się pobawić też z tym. Nie wiem czy inne tagi działają, bo już nie chce mi się testować teraz ^^

Zmiany:
Ogólnie sporo różnych zmian było w tej aktualizacji, ale większość nie jest widoczna normalnie.

Poprawione wyszukiwanie - nie testowałem jeszcze.

Shoutbox - nowa wersja shouta, sam się odświeża 100 razy co 10 sekund i jeżeli w tym czasie użytkownik nic nie napisze, to odświeżanie się wyłączy i trzeba wtedy nacisnąć przycisk, który aktywuje odświeżanie na nowo. Wiadomości w nowym shoucie też są fajniej wyświetlane. Jeżeli ktoś zauważy jakieś problemy z nim, to piszcie.

Ogólnie zmian jest sporo, ale część nie ma jak normalnie przetestować, więc jeżeli ktoś zauważy coś dziwnego lub jakiś błąd, to proszę o dokładne opisanie co i jak zrobić, żeby się wyświetlił.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2012-11-02, 10:07   

Tagi chyba w ogóle nie działają, bo cytowanie też leży.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-11-02, 10:30   

Kalia napisał/a:
Tagi chyba w ogóle nie działają, bo cytowanie też leży.

Działają :>

KsiadzRobaQ 
Leaf mean a loan!

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2012-11-02, 10:43   

Bez tagów: http://img3.imageshack.us/img3/5904/tjai.jpg

Nie uważacie, że to trochę... ironiczne? ^^

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-11-02, 11:17   

No chyba, że mowa o sigach tylko, a nie o cytowaniu jako takim, nom to się domyślałem, że pewnie wszystkie tagi w sigach padły. To wina tego bbcode managera, on miał opcję blokady tagów w sigu i widocznie skrypt z aktualizacji zastąpił coś z tego moda i teraz niby poblokowane tagi są w sigu. Trzeba się bawić z tym, najwyżej spróbuję na nowo moda dopisać. Chociaż zastanawiam się, czy nie zastąpić wszystkich plików forum gotowcami i ewentualnie na nowo dopisać jedynie te mody, które są niezbędne.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2012-11-02, 21:12   

Ostatnia propozycja byłaby zapewne najlepsza w skutkach (najspójniejszy kod by wyszedł), ale też najbardziej pracochłonna. Chociaż jeśli mody będziesz dopisywał w miarę potrzeby, a nie wszystkie naraz ile ich jest, to może nie byłoby tak źle...

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Klan S1: [SF] Black Hand
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2012-11-02, 21:36   

Co się tyczy tagów to nie również działają w postach, czy to nowych czy starych. I nie mam tu na mysli postów napisanych już po wprowadzeniu aktualizacji. Wszystkie napisane posty, przynajmniej z ostatnich lat, mają widoczne tagi bez żadnego efektu. Lepiej żeby nie okazało się, że będzie konieczne poprawianie wszystkich postów, żeby dobrze działały. :roll:

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-11-24, 11:55   

Jako, że po tej aktualizacji co by nie zrobić, to i tak jest nie za dobrze, bo gryzie nam się z modami, które były dopisywane, to wrzuciłem gotowe czyste pliki nowej wersji forum. Aktualnie musi być ustawiony styl subsilver, bo nie ma jeszcze subblack pod nową wersję forum, a nasz stary subblack też nie pasuje do tej wersji (tym bardziej, że mamy w nim właśnie te dopisane mody, które się gryzą z nową wersją forum).

Ważne, że można edytować posty, a wygląd z czasem się zmieni na stary. Niektóre tagi chwilowo nie będą działały, do czasu aż dopiszę moda z tagami (przynajmniej mam taką nadzieję xP ).

Możliwe, że spróbuję przerobić tego subsilver pod nasz stary styl, ale to pewnie zajmie trochę czasu.

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-11-25, 17:15   

Wyedytowałem cały SubSilver pod nasz stary styl (zmienionego SubBlack). Aktualnie nie widzę już żadnych pozostałości z SubSilver (w sensie jasnych kolorów, które nie pasują do mojej mhrotshnej duszy), co nie zmienia faktu, że jednak coś mogłem pominąć, bo nie wszystkie kolory zmienia się w pliku css i część kolorów trzeba było edytować w innych plikach forum. Możliwe, że jeszcze coś zostało z jasnych kolorów SubSilver, to jeżeli ktoś by zauważył jakieś jasne kolory, które nie pasują do stylu, to proszę o info o tym gdzie ten kolor się znajduje, co bym mógł go zmienić ^^

Odpowiedz do tematu