logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia do Zbrojowni
Autor Wiadomość
Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2011-09-27, 19:52   Zdjęcia do Zbrojowni

No więc na stronie mamy Zbrojownię. To pewnie wiecie.
No i żeby do tej Zbrojowni coś wrzucić, to musimy tego czegoś mieć zdjęcie. To pewnie też wiecie.
No i nie jesteśmy w stanie sami znaleźć wszystkich przedmiotów w grze, a myślę, że kompletna Zbrojownia to coś, co może się przydać. Ale i to nie jest tajemnicą.
Tajemnicą natomiast jest - co zrobić aby mieć zdjęcia wszystkich przedmiotów i móc wrzucić je do Zbrojowni.
Otóż rozwiązanie jest proste - potrzebujemy pomocy Użytkowników.
I to nie byle jakiej, a fachowej. Jeśli chcecie pomóc w rozbudowie strony - jesteście mile widziani.

Do robienia zdjęć z pewnością nadają się programy (jeśli ktoś zna jakiś innym, proszę o info):
- X'fire
- Fraps
- UOSU
Nadają się, ponieważ:
- robią zdjęcia w dobrej rozdzielczości i nie w formacie JPG
- umożliwiają ustawienie kombinacji klawiszy, którymi robimy zdjęcie, co jest niezbędne (patrz niżej)

Zdjęciom itemów stawiane jest parę wymagań, aby nadawały się jako materiał do wrzucenia na stronę:
- muszą być [u]w dobrej rozdzielczości (format JPG odpada)[/u], aby dało się bez problemów odczytać statystyki przedmiotu
- jeśli itemek jeszcze nie występuje w zbrojowni, muszą [u]zawierać jego zdjęcie[/u] (stąd również potrzeba rozdzielczości)
- muszą zawierać informację, [u]z którego poziomu trudności[/u] pochodzą (aby to uzyskać wystarczy ustawić kombinację klawiszy robiących zdjęcie na taką, która zawiera przycisk [b]Alt[/b])
- muszą zawierać informację, które [u]bonusy przedmiotu zależne są od jego modyfikatora[/u] (efekt uzyskiwany dokładnie tak samo jak powyżej - [b]klawisz Alt[/b])
- w miarę możliwości robimy zdjęcia itemom [u]nie zakutym (z pustymi slotami)[/u], aby bonusy z zakucia nie mieszały się z tymi z przedmiotu, choć można to lekko obejść (patrz niżej)
Jeśli przesłane przez was zdjęcia będą spełniały te warunki, możecie być pewni, że znajdą się na stronie.

Jeśli więc macie już dobre zdjęcia, to można zastosować parę sztuczek:
- przyciąć je tak, aby zawierały tylko opis i zdjęcie przedmiotu (będzie 'lżej' je wysłać)
- spakować w jedną paczkę, co zmniejszy objętość wysyłki (program Zip7)
- jeśli itemek jest zakuty, a wiecie [b]dokładnie[/b], które modyfikatory należą do zakucia, możecie przysłać screen zakutego i napisać w mailu, których modyfikatorów nie przepisywać na stronę

Ok, mamy już spreparowane zdjęcia (i część maila, jeśli doszła notatka o zakuciach), więc do pełni szczęścia potrzeba już tylko informacji, czy itemy są znalezione w grze z wgranym dodatkiem I&B, czy bez niego.

Powyższą całość wysyłamy na www.sacred.pl@gmail.com i czekamy na pojawienie się itemków na stronie :)

[color=green]EDIT by Kalia:[/color]
Już wiem, o czym zapomniałam :D
Jeśli natomiast macie fajny item, a nie chce wam się bawić w robienie zdjęć, możecie przesłać save'a postaci - wtedy sama sobie porobię screeny i wrzucę na stronę.
Jakby ktoś miał wątpliwości - nie, nie mam zamiaru bawić się waszymi charami ani ich oceniać. Mam swoje.

Jeśli o czymś zapomniałam, proszę o PW. I proszę o przyklejenie tego tematu, bo w tym dziale nie mogę sama tego zrobić...

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2011-09-29, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu