logoFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie o postaciach
Autor Wiadomość
Fire Master 


Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wersja gry S3: Nie mam gry
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 579
Wysłany: 2009-07-31, 02:07   Ogólnie o postaciach

Widząc 32409 (+/- 10k) temat "ktura postać jest lebsza?!111" postanowiłem stracić kilka godzin expienia dla wyższego dobra, stąd ten poradnik ;P Jest on przeznaczony dla graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z Sacred Anderłort. Ma na celu zapobiec kolejnym bezsensownym tematom, które zresztą niegdyś sam zakładałem, a ułatwi jedynie robotę modowi i adminowi. Nie będzie tu żadnych buildów, dowiecie się jedynie jakie wady i zalety ma każda postać. Z instrukcji, a także z samej gry, na temat wszystkich profesji dowiadujemy się niewiele. Trochę historii, mało konkretnych informacji.

Jednak na początku chcę żebyście o czymś wiedzieli. Często bywa, że porzucamy grę kimś-tam, zaczynamy grać inną postacią w nadziei, że będzie lepsza. "Oł maj got, padłem! Robię glada, będę hartkorem!". Nim też padniesz, i co? Też zaczniesz grę jeszcze innym charem? GL w wbiciu 30 level'a ;) Każdy gracz, który coś osiągnął - ma wiele wysokopoziomowych charów, bardzo rzadkie "itans" czy jest znany na scenie międzynarodowej - nie poddawał się dlatego że gra jednym charem mu się nie podobała. Jeżeli będziesz tak porzucał swoje postacie, nigdy nic nie osiągniesz. Głupio się jednak czuję pisząc takie aż za mądre rzeczy, więc przechodzę do konkretów.


Gladiator


Gladiator (glad) to typowy osiłek. Wielu graczy uważa że jego zaletą jest ogromna ilość punktów HP. Mają rację, chociaż... no cóż, mogę powiedzieć tylko tyle, że gdyby wytrzymałość glada ograniczała się tylko do HP to by padł na pierwszym lepszym golemie na VoT na platynie/niobie. Prawdziwą i największą zaletą gladiatora jest jego obrona, która czyni go praktycznie nieśmiertelnym. Sam w sobie gladiator ma jej mało, w każdym razie za mało. Ale z buffem Bohaterska Odwaga (Heroic Courage = HC) staje się minikoksem, jest praktycznie nieśmiertelny, nienaruszalny i właściwie jest go w stanie zabić tylko magia (której samą obroną nie unikniemy). Dzięki Bohaterskiej Odwadze nasz gladiator staje się najwytrzymalszą postacią w grze. Inną, bardzo istotną zaletą gladiatora, jest jego "łatwość obsługi". To prawdopodobnie najprostsza postać w prowadzeniu, z tego powodu chyba najczęściej wybierana przez nowych graczy. Także i zabijanie jest proste i przyjemne: podejdź, ukatrup. Bardzo dużym plusem gladiatora jest także to, że jest to postać, która pozwoli nam pobawić się wszystkimi broniami w grze: toporami, młotkami, siekierami, mieczami, łukami, obuchami i innymi zabawkami, które możemy wykorzystać w walce. Warto zwrócić uwagę także na buffy gladiatora. Oprócz wspomnianej już Bohaterskiej Odwagi, gladiator posiada także Zabójcze Spojrzenie, które zadaje obrażenia przeciwnikom znajdującym się dookoła postaci oraz Respekt, który w teorii powinien moby od nas odrzucać, niestety jest zbugowany i nikt go nie używa. Glad jest dość dobry w PvP. Ostatnią istotną zaletą tego chara jest... no właśnie, stunlock. Co to? Krótko powiedziawszy: oszałamianie mobów, nie mogą się ruszyć. A to wszystko dzięki CA Ciężki Skok, który rozwinięty zapewnia 100% szansy na ogłuszenie (dla idiotów: zawsze), a przy tym zadaje niemałe obrażenia. Niestety, glad ma także wady. Przede wszystkim: w porównaniu do innych postaci wolno zabija = wolno expi. Zabija wolno, bo musi zabijać każdego moba po kolei, przeskakując z jednego do drugiego Ciężkim Skokiem. Nie ma żadnych imponujących CA AoE (Area of Effect, czyli czarów obszarowych) co czyni expienie niezwykle nudnym. Na wyższych levelach to już tylko grind. W dodatku, żeby rozwinąć dobrego gladiatora, musimy w niego zainwestować setki run, czasem ciężko tyle uzbierać.

Plusy:
+ Obrona, obrona, obrona!
+ 100% stun
+ Prosty w obsłudze, idealny dla nowych graczy.
+ Dobry w PvP.
+ Postać dość uniwersalna, można ją rozwinąć niemal na wszystko (oczywiście nie zrobimy z niego maga, ale mamy ogromną swobodę np. w doborze broni dla gladiatora).
+ Buffy glada chce mieć na sobie każdy gracz.

Minusy:
- Grind, grind, grind.
- Bardzo wolne expienie.
- Gladiator potrzebuje niemałej ilości run, rozwijanie trzech CA jednocześnie wymaga przeznaczenia setek run.
- Po wyjściu dodatku Underworld każdy gladiator jest identyczny: Loki/Ymirs + Regina. Prawda jest taka, że w UW Ascaron stworzył sety, które po prostu nigdy nie powinny istnieć, bo są zbyt potężne.
- Praktycznie glada da się rozwinąć tylko na jeden build, który można ewentualnie nieznacznie przerobić.

Polecam te buildy:
1) Build RobiX'a
2) Mój build

Serafia


Serafia (serka) to anielica, która ma ochraniać świat przed złem. Zdecydowanie najseksowniejsza postać, więc wybór wielu chłopaków jest oczywisty. Także i ta postać ma wiele zalet, którymi może się pochwalić. Jest postacią, którą można generalnie rozwinąć na dwa sposoby: wojowniczkę (Natarcie + ewentualnie coś jeszcze) i magiczkę (Światłość + Tańczące Ostrza). Dość klimatyczna postać. Moim zdaniem ciężko się nią zaczyna grę, gdyż często ginie, ma mało ataku, a jej czary są słabe. Z tego powodu odradzam nowym graczom zaczynanie od tej postaci. Jej zaletą są krążące wokół niej Tańczące Ostrza, które regularnie zabierają HP naszym wrogom, którzy znajdują się wokół nas. Przy dostatecznie dużej ilości LL, czar ten działa niczym perpetum mobile: moby atakują, a tym samym same obrywają przywracając nam życie, które straciliśmy przy ich ataku. Nic więcej nie można o tej postaci powiedzieć dobrego, więc przechodzę do wad. Pierwsza, widoczna już na początku to brak buffów... tzn, mamy niby jeden zwiększający atak, ale jest zupełnie niepraktyczny. Tak czy siak, brak buffów powoduje że gra się zdecydowanie ciężej niż np. gladiatorem. Inną wadą serafii jest jej niski dmg, właściwie żaden z jej skilli nie zadaje ogromnych obrażeń i nie dysponuje takimi bajerami jak stun czy coś podobnego, jak to było w przypadku glada. Podstawowy czar serki, czyli Tańczące Ostrza, jest zbugowany - może się skończyć, a mimo że jest naładowany, nie możemy go na siebie rzucić. Wtedy śmierć jest niemal murowana.

Plusy:
+ Można ją rozwinąć na dwa różne sposoby.
+ Klimatyczna postać.
+ Dość tania jeśli chodzi o runy.
+ Wygląd.

Minusy:
- Niski dmg.
- Brak porządnych AoE czarów.
- Brak dobrych buffów.
- Podstawą przetrwania jest LL + Ostrza, Ostrza bywają zbugowane, więc łatwo wtedy umrzeć.

Polecam te buildy:
1) Build Buckcherriego - serafia na split i fireball'e
2) Build Kalii - magiczka

Leśna Elfka


Leśna Elfka (Wood Elf - WE) to strażniczka lasów. Tę panią także możemy rozwinąć na dwa sposoby: łuczniczkę (Seryjny Strzał + Przeszywająca Strzała, ewentualnie Eksplodująca Strzała) i druidkę (Zew + Krzak). Domyślną bronią WE jest łuk i to na łuk rozwijane są łuczniczki, natomiast druidki korzystają z mieczy/pałek. Jej największą zaletą jest trzymanie wrogów na dystans, a wiadomo - jeśli mobek nie może do nas podejść to nas nie zabije. Problem pojawia się gdy jednak podejdzie. Elfka jest bowiem postacią najmniej wytrzymałą w grze, pod tym względem "przebija" nawet maga, a to z tego powodu że mag ma buffy, a WE jest ich pozbawiona... niestety. Do grania WE potrzebna jest sprawna ręka. Podobnie jak w przypadku serafii, podstawą przeżycia jest LL, na szczęście spory dps (zadajemy obrażenia dostatecznie duże i bardzo często, więc właściwie ciągle mamy hp full) ratuje nam tyłek gdy zajdzie taka potrzeba. Zaletą tej postaci jest niewątpliwie to że wymaga małej liczby run: rozwijamy zaledwie dwa CA (a łuczniczki nawet jeden). WE nabija Survival Bonus wyraźnie szybciej od innych postaci (o ile korzysta z łuków). Leśna Elfka także jest postacią, której ekwipunek uległ ogromnym zmianom na lepsze w UW, w wyniku czego każda Elfka chodzi w tym samym eq. Ciekawym czarem elfki jest Szybkość Błyskawicy, która pozwala bardzo szybko się poruszać - przydatne i czasooszczędne, gdy chcemy przedostać się szybko z jednego punktu do drugiego.

Plusy:
+ Spory dps - połączony z LL sprawia że WE bardzo ciężko zabić.
+ Klimatyczna postać.
+ Nie wymaga "spożycia" setek run, jak to bywa w przypadku innych postaci.
+ Trzyma przeciwników na dystans, w dodatku troszkę ich spowalnia.
+ Szybkość Błyskawicy, która pozwala zaoszczędzić całe minuty.
+ Szybsze nabijanie SB.
+ Dwa różne sposoby rozwoju.

Minusy:
- Najłatwiej ją zabić (ma najmniej hp, obrony, resów...).
- W UW jej ekwipunek uległ zbyt wielkim zmianom na lepsze, każda WE chodzi w tym samym secie.
- Brak dobrych buffów.
- AoE tej postaci ogranicza się do Zewu Przodków, a ten jest nie jest do końca przez nas kontrolowany.

Polecam te buildy:
1) Build Max91 - łuczniczka
2) Build Itachiego - łuczniczka
3) Build ladybird'a - inny niż pozostałe, ale ciekawie opisany

Mroczny Elf


Mroczny Elf (Dark Elf = DE) to bardzo charakterystyczna postać. Co by o niej nie powiedzieć, jest to z pewnością postać klimatyczna. Tą postać można rozwinąć na dwa sposoby: wojownika i trapera (truciciela). Podobnie jak gladiator - jest to postać bardzo wytrzymała. Warto zwrócić uwagę na jego dwa buffy: Testosteron i Adrenalinę. Dzięki nim właśnie DE jest taki potężny. Pierwszy zwiększa dmg trucizn i atak, a drugi obronę (chociaż w mniejszym stopniu niż HC glada). Są bardzo przydatne i towarzyszą elfom przez całą grę, niestety mają jedną ogromną wadę: nie można ich rzucić na inną osobę, tylko na siebie. Ta postać, jako pierwsza z wymienionych przeze mnie, ma ciekawy atak AoE - Trującą Mgłę. Może nie jest to CA do końca AoE, kto zagrał ten wie o co mi chodzi. Postać ta zadaje ogromny, może nawet największy w całej grze, dmg. Wiele osób twierdzi, że DE jest bardzo dobry na PvP, dzięki pułapkom odbijającym ataki magiczne i strzały. Elfem bardzo szybko się expi. Jest to postać bardzo dobra dla początkujących, bo nawet jeżeli pomylimy się w rozdawaniu punktów umiejętności, to nie będzie to jakaś tragedia, a spory atak jeszcze bardziej ułatwia grę początkującym graczom. Mroczny Elf wymaga zużycia średniej ilości run. Właściwie widzę w nim tylko jedną wadę: gdy wyłączą nam się nasze buffy, a my akurat toczymy ciężką walkę - giniemy. Także eq DE uległo ogromnym zmianom w UW, odtąd niemal wszyscy DE chodzą w Haborymach, bo innych setów po prostu nie opłaca się nosić.

Plusy:
+ Gigantyczny dmg, czasem sięgający nawet kilku milionów.
+ Bardzo szybki exp.
+ Dobre buffy.
+ Dobry w PvP (aczkolwiek mi jakoś nie wychodziło, ale fakt faktem że jestem noobem w PvP).
+ Przyjazna postać dla początkujących.
+ Możliwość rozwoju elfa na dwa sposoby.

Minusy:
- Potęga DE trwa tak długo jak trwają jego buffy.
- Buffy DE nie mogą być rzucone na członków party.
- 90% DE chodzi w tym samym secie.

Polecam te buildy:
1) Build Forest'a - truciciel
2) Mój build - truciciel
3) Build thek'a - wojownik

Mag Bitewny (Mag Bojowy)


Mag Bitewny (Battle Mage = BM) to typowy mag mający arsenał przeróżnych fajerwerków. Postać o tyle wyjątkowa, że możemy rozwinąć ją nie na dwa, ale aż na cztery podstawowe sposoby. Buildy BM mogą być łączone, przerabiane. To od Ciebie zależy jakiego stworzysz maga! Największą zaletą maga są jego potężne czary AoE, bez względu na żywioł jaki wybierzemy i tak będziemy używać czarów o ogromnym polu rażenia. Ich dmg też jest niczego sobie. Wrażenie robi liczba czarów: już na pierwszy rzut oka widać że BM ma wszystkich CA więcej niż inne postacie. Wydawałoby się że mag nie ma buffów, a ma, nawet całkiem niezłe. Ja nazywam je res buffami, właśnie dlatego że najcenniejsze buffy BM'a zwiększają nasze odporności. Skóra z Kamienia, najważniejszy buff BM, zwiększa nasze odporności na obrażenia fizyczne, dzięki czemu zdecydowanie trudniej jest nam zginąć. W dodatku można je rzucić na innych graczy. BM ma Ruchliwość, działającą podobnie do Szybkości Błyskawicy elfki. To tyle zalet, przejdźmy do wad. Zanim res buffy staną się przydatne, trzeba sporo bez nich wycierpieć. Prawdopodobnie tą postacią będziesz najczęściej padał(a) na początku gry. Dlatego zdecydowanie odradzam tę postać początkującym graczom. Inną wadą tej postaci jest jej właśnie uzależnienie od buffów: skończenie się Skóry powoduje praktycznie natychmiastową śmierć (na niobie jeden, może dwa hity na VoT). Ogromnym minusem maga jest brak umiejętności Zbroja, która zapewniałaby nam zwiększone odporności. Niestety, grając magiem trzeba liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni zjeść nim ogromne ilości run (przecież to mag).

Plusy:
+ Ogromny dmg.
+ Bardzo dużo czarów obszarowych.
+ Bardzo dobre buffy.
+ Możliwość rozwinięcia czterech różnych magów i możliwość przerabiania buildów.
+ Ruchliwość, która zapewnia szybsze przemieszczanie się po Ancarii i Menelgond.

Minusy:
- Ma początek cięższy niż pozostałe postacie.
- Brak umiejętności Zbroja.
- Ciężko nim się gra, wymaga umiejętności gracza.
- Jest uzależniony od swoich res buffów.
- Wymaga ogromnej ilości run, zdecydowanie więcej niż inne postacie.

Polecam te buildy:
1) Build Drag4on'a - mag powietrza
2) Build KsiedzaRobaQ'a - trochę inny mag ognia

Wampirzyca


Wampirzyca (wampka) to taka pani, która zdecydowanie woli łowy nocą. W nocy bowiem (a także w jaskiniach) przy każdym uderzeniu zwiększają się nasze obrażenia. W dzień także potrafi przysporzyć swoim wrogom wiele problemów, chociaż nie będzie tak niebezpieczna jak w nocy. Jest to postać bardzo klimatyczna, charakterystyczna, wyraźnie różni się od innych. Sądzę, że największą zaletą wampirzycy jest możliwość zrobienia z niej runes factory, czyli małej fabryczki run, której dropią runy naprawdę bardzo często. Jest więc ostatnią deską ratunku, gdy innym naszym postaciom brakuje run. Sama nie potrzebuje ich dużo. To dlatego tak często widać wampki polujące w OC, GC - właśnie szukają run. To niestety już wszystkie zalety wampki, więc przechodzę do wad. Pierwszą wadą jest brak buffów. Wyraźnie utrudnia to grę. Innym minusem jest obrywaniem dmg od Słońca pod postacią wampki w dzień. Niby mały, ale może okazać się śmiertelny. Żeby zabijać mobki, musimy do nich podejść, a to bywa ryzykowne, zwłaszcza na tych wyższych poziomach trudności. Ogólnie expi się nią dość wolno, ponieważ wampka nie posiada żadnych skilli AoE. Postać ta jest najsłabszą w PvP.

Plusy:
+ Dropi ogromne ilości run.
+ Sama nie potrzebuje ich wiele.
+ Bardzo klimatyczna postać.
+ Bonus do dmg w nocy (i w jaskiniach).

Minusy:
- Brak jakichkolwiek buffów.
- Obrywanie w dzień pod postacią wampira.
- Bardzo słaba w PvP.
- Musi podejść do moba, żeby go zabić.
- Brak skilli AoE.

Polecam te buildy:
1) Build Kalii
2) Build Selayi
3) Build Max91

Krasnolud


Krasnolud to przedstawiciel jednej z najstarszych ras zamieszkujących Ancarię, obecnie jedyny żyjący przedstawiciel tejże rasy. To jedna z dwóch postaci, które wprowadzono w dodatku Underworld. Jest postacią wyjątkową, nie tylko ze względu na bronie które może używać (nietypowe młotki, pistolety, strzelby), ale także ze względu na CA, których używa np. Miotacz Ognia lub Miny Talerzowe. Posiada ciekawe buffy, z czego na szczególną uwagę zasługują dwa: Okrzyk Wojenny (zwiększa obronę i atak - niestety nie w takim stopniu jak HC glada) oraz Żądza (zwiększa Magic Find kosztem obrony). W dodatku Okrzyk działa także na członków drużyny. Warto zwrócić uwagę, że właśnie ze względu na Żądzę tak wielu graczy wybiera krasnala. Itemy setowe, unikatowe, rzadkie dropią mu dosłownie co chwila. Dzięki Okrzykowi nigdy nie jest źle, chociaż tej obrony zawsze mogłoby być ciut więcej. Ogromną zaletą krasnoluda jest umiejętność kowalstwa, dzięki czemu krasnolud może sam sobie wkuwać pierścienie, amulety, runy, MF do socketów w itemach. Taki mini-craft. Krasnal zadaje bardzo duży dmg. Szybko się nim expi i bardzo dobrze dropi. Jest więc doskonałą postacią dla początkujących graczy. Krasnolud ma jednak także wady. Największą jest długi czas rzucania głównego CA krasnala, czyli Miotacza. Atakuje on moby naprzeciw nas, musimy uważać na tych z tyłu. Ta postać jest bardzo słaba w PvP, osobiście nigdy nie widziałem nawet żeby ktokolwiek walczył krasnalem w duelkach czy GvG. No i ostatnia rzucająca się w oczy wada: nie możemy nim jeździć na koniu.

Plusy:
+ Klimatyczna postać.
+ Duży dmg.
+ Kowalstwo.
+ Szybko expi.
+ Bardzo dobra postać dla początkujących graczy.
+ Bardzo dobre i przydatne buffy, które działają także na party (np. Okrzyk jest pt buffem).
+ Możliwość używania broni palnych.

Minusy:
- Długi czas rzucania Miotacza.
- Słaby w PvP.
- Nie możemy jeździć na koniu.

Polecam te buildy:
1) Build Itachiego
2) Build dav3d'a
3) Build KsiedzaRobaQ'a

Demoniczna Wiedźma


Demoniczna Wiedźma (demonka) to wysłanniczka piekieł. Kolejna postać, która doszła w dodatku UW. Klimatyczna, piekielna postać. Istnieją dwa podstawowe sposoby rozwoju demonki: dyskowa i poison. Ogromną zaletą demonki jest jej ogromny dmg. Mało tego, możemy go w każdej chwili podnieść stosując Wezwanie Śmierci, które jest przydatnym buffem demonicy (zwiększa dmg za każdego zabitego mobka). Innym buffem, na który warto zwrócić uwagę jest Moc Piekieł - zwiększa obrażenia od ognia. Demonica posiada wiele przydatnych AoE CA. Demoniczna Wiedźma ma najwięcej HP w całej grze, więcej nawet od gladiatora. Demonką expi się wyjątkowo szybko, zarówno na grupach mobów jak i na bossach (to drugie to tylko demonką dyskową). Ta postać jest przepotężna na PvP, gdyż posiada Piekielne Dyski, które nie tylko nie dają uciec ofierze, ale nawet nie pozwalają się do demonicy zbliżyć. Demonka pożera średnia ilość run, jest je w stanie łatwo pozyskać. Przypuszczam, że da się z niej zrobić runes factory, ale to tylko moje przypuszczenia. Największą wadą tej postaci jest... nuda. Zwłaszcza tyczy się to demonicy dyskowej. Całe nasze expienie ogranicza się do wciśnięcia 2x PPM przed walką. Mimo dmg, mimo LL i mimo sporej ilości HP łatwo ją jednak zabić... w każdym razie zdecydowanie łatwiej niż gladiatora, DE czy krasia.

Plusy::
+ Najwięcej HP ze wszystkich postaci.
+ Ogromny dmg.
+ Wiele przydatnych AoE CA.
+ Bardzo dobra na PvP.
+ Dobre buffy.

Minusy:
- Chyba najnudniejsza postać w całej grze.
- Trochę za mało obrony.

Polecam te buildy:
1) Build DS'a - poison
2) Build Kalii - dyski
3) Build Forest'a - hybrydaDalej nie wiesz?

Rozwiąż mój test!


1: Wolisz walczyć w zwarciu czy na odległość?
a) w zwarciu (przejdź do pyt. 2)
b) na odległość (przejdź do pyt. 3)

2: Wolisz walczyć czy ratować innym d**ę?
a) walczyć (przejdź do pyt. 4)
b) ratować innych (przejdź do pyt. 5)

3: Wolisz używać magii czy broni dystansowych?
a) magii (przejdź do pyt. 6)
b) broni dystansowych - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE LEŚNA ELFKA ŁUCZNICZKA BĘDZIE DOSKONAŁYM WYBOREM!

4: Wolisz normalnie zatłuc wroga bronią czy wolisz używać wymyślnych sposobów na zabijanie przeciwników?
a) wolę zabić wroga bronią - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE GLADIATOR/DE MELEE BĘDĄ DOSKONAŁYM WYBOREM!
b) wolę kombinować i niekoniecznie zabić wroga bronią (przejdź do pyt: 7)

5: W jaki sposób wolisz ratować innych?
a) blokując (wchodząc w drogę mobom, aby nie zabili kogoś z pt) - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE GLADIATOR/DE MELEE/KRASNOLUD/WAMPKA BĘDĄ DOSKONAŁYM WYBOREM!
b) buffując ich - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE GLADIATOR/BM/KRASNOLUD/WE BĘDĄ DOSKONAŁYM WYBOREM!

6: Wolisz używać magii do walki czy do obrony?
a) do walki - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE WE DRUIDKA/DEMONKA DYSKOWA/SERAFIA BĘDĄ DOSKONAŁYM WYBOREM!
b) do obrony - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE BM/WE DRUIDKA BĘDĄ DOSKONAŁYM WYBOREM!

7: Wolisz używać pułapek czy korzystać z sił demonów?
a) używać pułapek - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE DE TRUCICIEL BĘDZIE DOSKONAŁYM WYBOREM!
b) korzystać z sił demonów - JEŻELI WYBRAŁEŚ TĘ ODPOWIEDŹ TO ZNACZY, ŻE DEMONKA POISON BĘDZIE DOSKONAŁYM WYBOREM


Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem... i nie będą się już pojawiać hordy bezsensownych tematów jeszcze mniej sensownych noobów.
Ostatnio zmieniony przez Fire Master 2009-07-31, 02:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alcalata 
Death and GloryWersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Freedom
Wersja gry S2: Nie mam gry
Klan S2: Freedom
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 173
Skąd: Ancaria
Wysłany: 2009-07-31, 20:03   

Świetna robota Fire, przyjemnie się czyta.
Zasłużone 10/10

Tam mi językiem Lineage 2 zalatuje, ale mogą to być zapożyczenia z innych gier do L2 :P
Mogłeś się troche rozpisać u maga o wodnej przemianie na wyższych poziomach BC, ale tam szczegóły.
_____________________________________________________________________
Nigdy nie zapomnij, skąd pochodzisz, bo zapomnisz, gdzie już byłeś.
[img]http://miniprofile.x...sznka.png[/img]
[img]http://img266.imageshack.us/img266/9518/sznka.png[/img]
[img]http://www.ubar.pl/img_1171_normal.gif[/img]
[img]http://www.ubar.pl/img_14651_normal.gif[/img]
Najlepsza Leśna Elfka w Tabeli
Triumph or Agony - Top 5 HC ladder

Szukam hostera na S:UW - kontakt w profilu
 
 
 
Shadow 
Jestem iluzją koguta.Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: nie mam
Wersja gry S2: Nie mam gry
Pomógł: 7 razy
Wiek: 24
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 213
Skąd: Przewrotne
Wysłany: 2009-08-01, 11:50   

Brawo Fire świetna robota :) Dzięki temu każdy nowy grasz nie będzie miał problemu "co wybrać na początku" :) . Świetnie potrafisz odnaleźć dobre i złe strony postaci ;) moja ocena to 10/10 :spoko:
...................................
Edit by Shadow// Wygaszam
_____________________________________________________________________
Ostatnio zmieniony przez Shadow 2009-08-01, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
  My status
 
Thecmelion 
TheC(melion) :PWersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: [SF] Black Hand
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Pomógł: 166 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 2226
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-01, 17:15   

Fire nie pisał tego, żebyście to oceniali i spamowali przy okazji, ale po to żeby gracze zamiast zadawać w kołko te same pytania korzystali z tego :roll:
_____________________________________________________________________
:ziew:
 
 
 
woj4tek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 14:28   

Wszystko pięknie 10/10 tylko jak pisałeś, na PvP się nie znasz ;P
Ogólne zasady PvP są takie:
o krasiu zapominamy, położy go każda postać.
mag na ostrza kładzie wszystko
glad kładzie wszystko oprócz maga na ostrza, z demką i DE ma problemy, ale zazwyczaj wygrywa
wampka wcale nie jest słaba na PvP, jak ktoś jest PRO to robi pewien trick i może wszystko położyć
serafia słabizna, krasia ledwo kładzie

WE no tu to jest po prostu rzecz którą twórcy sp.xxxxx.lili. Jest jakiś taki idiotyczny bug że przeszywająca w 70% nie trafia. Kiedy zacznie trafiać to walka trwa 0.00001 sekundy xD . Ogólnie jeśli nie było bo tego bugu to walki PvP straciły by sens. Małe liczenie: jedna przeszywka zadaje w ciągu 1 sekundy 20k obrażeń, mamy, powiedzmy 6 takich strzał. 20x6= 120k/sek.. Mamy regen przeszywki 1,0 sek więc w ciągu 10 sekund wypuścimy 60
strzał. 10x120+9x120+8x120+7x120+6x120+5x120+4x120+3x120+2x120+120=
6600k=6.6kk obrażeń. W ciągu 10 sekund możemy zadać 6,6 mln obrażeń. Nie liczyłem tu efektu krytycznego uderzenia, a z krytykiem liczba ta przekracza 10mln. Robi wrażenie, co? Baaa, gdyby nie ten bug.....

A, i Dyski u DW ssą nie są w stanie zrobić nic żadnej postaci, wystarczy usiąść na konia/szybko uciekać. U DW na PvP przydaje się strażnik płomienia (chociaż i na to są metody)

Ogólnie PvP w sacred jest jednym z najgorszych PvP jakie widziałem. Nie liczą się umiejętności tylko to jaką postać postawimy przeciwko jakiej.
 
 
masterios 


Wersja gry S1: Classic: 1.66
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-05-11, 12:19   

Duzo sie dowiedzialem.THX :D
 
 
C.R.A.S.H 
Poszątkujący :)Wersja gry S1: UW: 2.20
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 10
Skąd: ZmC
Wysłany: 2010-05-11, 17:06   

Super......Bardzo fajne info:) Polecam naprawdę :)
  My status
 
deaht 
Wystrzeliwacz!Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.43
Platforma S2: PC
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Daleko
Wysłany: 2010-05-11, 18:11   

Co do BM na początku polecam załatwić sobie konia, uzde ze szybkością. Jak przeciwnik do nas podejdzie i hp spadnie nam na bardzo niski poziom to szybko uciec i zaatakować jeszcze raz. Na początku ta operacja może być męcząca, ale zapobiega przedwczesnym zgonom. A i na niskich poziomach nie próbować lagować, gdyż mamy mało hp.
_____________________________________________________________________
Powróciłem! Sacred 2 w końcu działa. Wystarczyła nowa karta graficzna.
[img]http://miniprofile.x...recxc.png[/img]

Jak coś pisać na xfire, PW.
 
 
Sway 22


Wersja gry S1: S+: 1.8.26
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wersja gry S3: Nie mam gry
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-03, 19:32   

Bardzo przydatne!

Osobiście grałam pierwszy raz w Sacred jak miałam jakieś 10 - 12 lat. Oczywiście nie rozumiałam wtedy angielskiego w którym była cała gra. Nie wiedziałam także o co chodzi z punktami doświadczenia i tymi wszystkimi dodatkowymi umiejętnościami itp :lol: Tak więc moja gra ograniczała się do kupowania ładnych zbroi i zabijaniu wrogów. Pomimo tego bardzo podobała mi się rozgrywka, więc postanowiłam do niej powrócić teraz jak już jestem starsza.
Co prawda grafika nie jest jakaś zachwycająca, ale szczerze widziałam wiele nowszych gier, które wyglądają o wiele gorzej. Cały świat wygląda niesamowicie, a misje są fajne i nie nudzą się jak w niektórych grach. Fajne jest to że te właśnie zadania prowadzą nas z jednej lokacji do drugiej w bardzo przyjemny i ledwie zauważalny sposób.
Zapoznałam się z twoimi opisami postaci i naprawdę jestem zachwycona możliwościami. Pierwszą rozgrywkę zagram tak klasycznie Gladiatorem :D no i zobaczymy jak to pójdzie.

PS: Zawsze chciałam się dostać na tą wyspę z wulkanem (w lewym dolnym rogu mapy). Nawet nie wiem czy to możliwe ale to nie powstrzyma mnie od próbowania XD
 
 
Kalia 
w(y)kurzacz trolliWersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 2059
Skąd: Zielonka k. Warszawy
Wysłany: 2019-01-04, 23:31   

Wyspa w lewym dolnym rogu należy do dodatku Podziemia (dochodzi się tam w ciągu kampanii), więc jeśli masz tylko wersję S+, to się tam nie dostaniesz.
_____________________________________________________________________
Moja galeria

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12