logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry Build - pomocy
Autor Wiadomość
karixx 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: FreeDom
Wersja gry S2: 2.0.2
Platforma S2: PC
Wysłany: 2009-07-04, 20:08   

Musi działać !! mam tego samego SIM-a
http://sacred.pl/index.ph...nload&cat=other
Through the fire and the flames we carry on...''

[img]http://cs-gubin.pl/reklama/468x60.gif[/img]

Piter559 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2009-07-05, 07:18   

Dobra zadziałało tylko mam pytanie:
Da się itemy przerzucać na "Kampanię Ankaria"?
I prosiłbym o dokładniejszą instrukcję obsługi ;P

kiniotek 

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2010-06-27, 13:56   

Hejka wszystkim :D Tworzę maga ognia i wody, a ponieważ jestem żółtodziobem :( potrzebuję pomocy kogoś doświadczonego. Oczywiście zanim wogóle odważyłam się napisać ten post stworzyłam już jednego maga (niestety wtedy jeszcze nie wiedziałam, że nie powinno się łykać wszystkich runek i kiedy trafiłam na tą stronkę i wyczytałam to na forum, musiałam zacząć od początku) i kolejnego maga (próbowałam połączyć znajdujące się na tej stronie bulidy na maga ognia i na maga powietrza i wody, z naciskiem na wodę i ogień). Teraz tworzę trzeciego i bardzo bym chciała żeby poradził sobie z każdym mobkiem i bossem. Oczywiście przeczytałam wszystkie posty odnośnie BM jakie tylko tu znalazłam... pomimo tego faktu mam kilka pytań:
1 CZARY- interesują mnie: kula ognia, spiralka, wodna przemiana, lodowe ostrza, astralna regeneracja, płonąca skóra, skóra z kamienia. Które z nich powinnam rozwinąć najmocniej i do jakiego poziomu? Czy wykorzystanie jednej runki na uleczanie (na początek kiedy jest mało potów) jest błędem?

2 WSPÓŁCZYNNIKI- czytałam, że najlepiej wszystkie punkciki władować w umysłową regenerację, ale ja bym chciała od czasu do czasu dać w fizyczną regeneracje... czy to może mi narobić kłopotów z pokonaniem silniejszych wrogów w późniejszym etapie rozgrywki?

3 UMIEJĘTNOŚCI- rozwinę znajomość magii, medytację, magię ognia, magię wody i co dalej? Na jakim poziomie ładowanie punktów w te umiejętności przestanie mieć sens? Jakie jeszcze umiejętności będzie najbezpieczniej wybrać? Zastanawiam się nad blokowaniem ciosów na 50 poziomie mojej postaci...

Za odpowiedzi na te pytania i wszystkie dodatkowe porady będę ogromnie wdzięczna :D :wink:
Ostatnio zmieniony przez kiniotek 2010-06-27, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2010-06-27, 18:45   

[quote="kiniotek"]kula ognia, spiralka, wodna przemiana, lodowe ostrza, astralna regeneracja, płonąca skóra, skóra z kamienia[/quote]
Na dobry początek możesz zrezygnować z Przemiany, bo jest zwyczajnie zbędna.
Jeśli chcesz używać Ostrzy, to i Kula nie jest konieczna, gdyż Ostrza da się 'zgrupować' tak, żeby leciały pi*drzwi w jednego moba.
A co do poziomów - lepiej określić je za pomocą poziomu postaci i czasu regeneracji.
Astrala - jak najwyżej zawsze i przez cały czas.
Skóry - tak żeby regen nie wyłaził ponad czas trwania (najlepiej zostawić sobie jakiś margines bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku Płonącej, gdyż korzystanie ze Spirali w międzyczasie będzie dodatkowo 'wydłużało' jej regen).
Spirala - na początku nie wychodź ponad, powiedzmy, 5 sek, tak do 30lvl. Potem jak się da, to zmniejszasz regen. Myślę, że granicą idealną jest ok. 1,5-2 sek. Nie należy jej jednak osiągać zbyt szybko i za wszelką cenę, kosztem skuteczności.
Ostrza - podobnie.
[quote="kiniotek"]Czy wykorzystanie jednej runki na uleczanie (na początek kiedy jest mało potów) jest błędem?[/quote]
Nie, ale nie jest ona bynajmniej potrzebna, bo i tak nie będziesz za bardzo z niej korzystać, a tylko odblokowujesz kolejne CA (co zdaje się zmniejsza ilość wypadających runek).
[quote="kiniotek"]czy to może mi narobić kłopotów z pokonaniem silniejszych wrogów w późniejszym etapie rozgrywki?[/quote]
Jeśli nie będziesz takich numerów za często robić, to nie powinno to mieć wpływu - pojedyncze punkty Współczynników nie mają wielkiego znaczenia. Znaczy to jednak również tyle, że nie dadzą ci one wiele w Fizycznej - efekt dodatni może być niewspólmierny do zamierzonego ;)
[quote="kiniotek"]znajomość magii, medytację, magię ognia, magię wody i co dalej?[/quote]
Po drodze przydałoby się też coś defensywnego jak Zwinność, Blokowanie ciosów, Tężyzna fizyczna... Plus coś jeszcze na koniec.
[quote="kiniotek"]Na jakim poziomie ładowanie punktów w te umiejętności przestanie mieć sens?[/quote]
Zależy, które. Zazwyczaj wtedy, kiedy jeden punkt dodany do Umiejętności podnosi ją o mniej niż +1%. Jednak w przypadku Umiejętności bazowych, jak Medytacja, można w zasadzie dawać cały czas do oporu.
[quote="kiniotek"]Zastanawiam się nad blokowaniem ciosów na 50 poziomie mojej postaci...[/quote]
Zdecydowanie dobry pomysł.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

kiniotek 

Wysłany: 2010-06-28, 09:47   

Bardzo dziękuję za pomoc :D Mam jednak jeszcze jedno pytanko :wink: Ta wodna przemiana nie jest tym samym co niewidzialność? Myślałam, że mi to sprawe ułatwi... ale jak nie to szkoda runek :wink:

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2010-07-25, 20:30   

[quote="kiniotek"]Ta wodna przemiana nie jest tym samym co niewidzialność?[/quote]
Jest, ale jest to 'niewidzialność względna' - tzn. jeśli za bardzo zbliżysz się do przeciwnika to i tak cię zobaczy. A względność jest zależna od poziomu twojego, przeciwnika i poziomu CA (znaczy Przemiany). Tak więc dla skutecznego działania wymagałaby ona więcej run niż połowa pozostałych CA razem wziętych - w skrócie: nie opłaca się.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

kiniotek 

Wysłany: 2010-07-26, 11:14   

Faktycznie :) dzięki za pomoc. Chwilowo odłożyłam Maguska na bok i przeszłam całą grę Gladem :D Teraz idę Wood Elf, ale na Maga wciąż mam chrapkę. Jednak najpierw przejdę Elfką i Krasiem potem Magiem i Serką :wink: .... a na deser zejdę do podziemia :D

Odpowiedz do tematu