logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matma czy Polak

Matma czy Polak
Matma
54%
 54%  [ 41 ]
Polak
45%
 45%  [ 34 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 75

Autor Wiadomość
Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2009-02-02, 11:40   

KsiadzRobaQ napisał/a:
|cyferki i działania|cyferki i działania|| = cyferki i działania

Przede wszystkim tego nie da się rozwiązać... Albo gdzieś nie postawiłeś/źle postawiłeś | :P

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

KsiadzRobaQ 
Leaf mean a loan!

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wersja gry SC: Citadel
Wysłany: 2009-02-02, 15:02   

No tak :D Bo tam nie ma być znaku równości, tylko większy/większy bądź równy/mniejszy/mniejszy bądź równy. Teraz kojarzę xD

To było coś takiego: |1+2x-|4x-10|| (dalej nie wiem, wyrzuciłem kartkę z zadaniem xD )
Ostatnio zmieniony przez KsiadzRobaQ 2009-02-02, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  

shatus 

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2010-01-05, 19:20   

ja tam wole matme dobrze mi w niej idzie i w polaku zawsze coś źle zrobie

Davis 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wysłany: 2010-01-14, 13:14   

Ja jestem za matmom bo mam SUPER nauczycielka ale od polskiego do lamuska.

DemonkaMorgana 
Córka Piekieł

Wersja gry S2: 2.40
Wysłany: 2010-01-14, 17:45   

Ja tam generalnie wolę polak, a z matmy to różnie bywa...Nienawidzę ułamków, procentów itp. Geometrię (pola figur, kąty) to lubię :)

AnooZwai 
Lord of Destruction

Ostrzeżeń:
 24/7/9
Wysłany: 2010-01-14, 19:03   

Niemiecki :roll:

alistair80 

Wysłany: 2010-01-15, 18:32   

Do poziomu liceum zdecydowanie wolę matematykę od polskiego. Na studiach matematycznych to bym sobie chyba mózg "złamał".
Generalnie nienawidzę wkuwać. Z przedmiotów humanistycznych inaczej się nie da, no chyba, że ktoś ma fotograficzną pamięć. Matematyka to kwestia zrozumienia i nauczenia się wzorów, których jest na pewno mniej niż faktów z historii. Natomiast język polski, oprócz uczenia się, wymaga jeszcze umiejętności wysławiania się, niezbędnej do pisania wypracowań. To nigdy nie była moja mocna strona.
Zazdroszczę ludziom umiejętności "lania wody", tzn. użycia 100 słów tam, gdzie wystarczy 10. Niektórzy potrafią wypracowanie napisać na temat zachodzącego słońca. Niewątpliwie to piękny widok, co nie znaczy, że umiałbym dużo o tym napisać. Zresztą po kiego grzyba.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2010-01-16, 09:16   

[quote="alistair80"]Matematyka to kwestia zrozumienia i nauczenia się wzorów, których jest na pewno mniej niż faktów z historii[/quote]
Dolicz tylko niektórych wykładowców, wymagających znajomości twierdzeń/założeń/dogmatów i innych cudów wątpliwych... Niestety na studiach z dziedzin ścisłych też trochę pamięciówki jest...
[quote="alistair80"]Zazdroszczę ludziom umiejętności "lania wody", tzn. użycia 100 słów tam, gdzie wystarczy 10[/quote]
Niom, ja we czwartek za to straciłam punkt za dokumentację techniczną programu xD No co ja mam mu napisać? Że zmienna list służy do przechowywania listy argumentów? Chociaż nie... to akurat napisałam. Ale i tak było 'za mało dokładnie'. Jednak w ogólnym rozrachunku jest do przodu, i to się liczy ^^

Studia humanistyczne są może łatwiejsze (w końcu nikt ci nowego wiersza Mickiewicza nie wymyśli, a zadań na transformatę Fouriera można wymyślać do woli), jednak mnie pamięciówka by dobiła.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Tyrael 

Klan S1: White Warriors (WW)
Klan S2: White Warriors (WW)
Wysłany: 2010-01-16, 12:17   

[b]Kalia[/b]...

[b]Zmienna list[/b] - służy do przechowywania listy argumentów wprowadzanych przez (wstawić nazwę f-cji) potrzebnych do wykonywania (wstawić do czego są używane) w (wstawić nazwę f-cji). Przechowywane wartości są typu (wstawić co trzeba wg potrzeb). Wprowadzenie niepoprawnych wartości nie jest możliwe ponieważ generowane są one automatycznie przez funkcję (wstawić nazwę) lub wprowadzane ręcznie z uwzględnieniem kontroli poprawności danych (wybrać odpowiednie z w/w). W przypadku wprowadzenia niepoprawnych danych (wpisać co się dzieje w programie lub jak jest to korygowane/pomijane).

Pisać dalszy opis czy tyle Ci wystarczy za przykład :?: ;)

Kowalka_umysłów 

Klan S1: Freedom
Wysłany: 2010-01-16, 13:23   

[b]woj4tek[/b], trochę pokręciłeś.
Według jednej z teorii są 3 typy mózgów: mózgi "współczujące" (najczęściej u kobiet), mózgi "budowania systemów" (u mężczyzn) i mózgi "zbalansowane". Mózg kobiety jest bardziej przystosowany do rzeczy typowo nienaukowych, bardziej ceni uczucia od wiedzy, co wiąże się z tym że np. posiadaczka mózgu współczującego łatwiej radzi sobie w pracy w szkole czy gdzieś, bo lepiej od mężczyzn rozumie emocje. Z kolei mężczyźni nie radzą sobie z emocjami, ale za to dobrze im idzie rozwiązywanie problemów matematycznych. Więc zarówno faceci jak i babki mają zalety i wady, może mężczyźni lepiej radzą sobie w pracy, ale kobiety potrafią utrzymać dom, rodzinę i dzieci w stanie niegłodującym i niekłótliwym ;P . Stąd też bardzo dużo rodzin jest w rozsypce jak kobieta odchodzi od męża.
Co do kobiet w historii - zauważyłeś że jeszcze jakieś 300 lat temu kobieta nie mogła mieć wykształcenia? Do szkół brano mężczyzn, a kobiety od dziecka przygotowywano do "dobrego zachowywania się i stworzenia porządnej rodziny". Stąd też mało kobiet, lecz ostatnimi czasy ich przybywa. Widać że nie czytasz i za historię bierzesz tylko matematykę i takie tam, ale np. dużo kobiet przyczynia się obecnie do rozwoju szeroko pojętej literatury. Więc wychodzi na to, że kobiety i mężczyźni są równi, ale faceci mieli od zawsze lepiej, co brało się z ich siły i charakteru. Widziałeś kiedyś islamską kobietę co więzi w domu faceta? Ja nie. Ale za to mam w szkole paru emoboyów ;) .
[color=orange]Zapraszam do spamowania na www.fd.pun.pl[/color]
[img]http://i-point.nazwa.pl/host/upload/2397/woma1.png[/img]
[/center]

alistair80 

Wysłany: 2010-01-16, 13:27   

[quote="Kalia"]
Dolicz tylko niektórych wykładowców, wymagających znajomości twierdzeń/założeń/dogmatów i innych cudów wątpliwych... Niestety na studiach z dziedzin ścisłych też trochę pamięciówki jest...

Studia humanistyczne są może łatwiejsze (w końcu nikt ci nowego wiersza Mickiewicza nie wymyśli, a zadań na transformatę Fouriera można wymyślać do woli), jednak mnie pamięciówka by dobiła.[/quote]

Dlatego pisałem o matematyce do liceum włącznie. Jakiekolwiek studia wymagają "wkuwania".

Na poziomie szkoły obowiązkowej matematyka jest, w moim mniemaniu, łatwiejsza od pozostałych, właśnie dzięki konieczności nauczenia się wzorów, które wykorzystuje się później bardzo często. Wszystko jednak zależy od mózgu, co do niego łatwiej wpada. W sumie dziwi mnie, że ludzki mózg u jednego człowieka trawi bardziej jedno, a u innego coś zupełnie innego. Dzięki temu ludzie się różnią, tak jak postacie w Simsach ;)

Rurabomber 

Wysłany: 2010-01-16, 18:16   

[quote="Kowalka_umysłów"][b]woj4tek[/b], trochę pokręciłeś.
Według jednej z teorii są 3 typy mózgów: mózgi "współczujące" (najczęściej u kobiet), mózgi "budowania systemów" (u mężczyzn) i mózgi "zbalansowane". [/quote]
Oraz "ćwierćmózgi", jak widać. xP

[quote="Kowalka_umysłów"]Stąd też bardzo dużo rodzin jest w rozsypce jak kobieta odchodzi od męża.[/quote]
Tiaa, bo przecież kiedy mąż odejdzie od żony, to rodzina nie jest "w rozsypce". :roll: ;p

Kowalka_umysłów 

Wysłany: 2010-01-16, 19:06   

[b]Rurabomber[/b], w rozsypce w sensie że już dzieci nie potrafią się z ojcem skontaktować, a jeżeli kobieta jest z dziećmi to potrafią nawiązać kontakt :P
[/center]

Rurabomber 

Wysłany: 2010-01-16, 20:11   

[quote="Kowalka_umysłów"][b]Rurabomber[/b], w rozsypce w sensie że już dzieci nie potrafią się z ojcem skontaktować, a jeżeli kobieta jest z dziećmi to potrafią nawiązać kontakt :P [/quote]
O czym Ty mówisz, chyba się za dużo Rozmów w Toku naoglądałaś. ^^

Kowalka_umysłów 

Wysłany: 2010-01-17, 16:21   

Literatura miała być dowodem tego, że mimo wszystko kobieta lepiej radzi sobie z opisywaniem, opowiadaniem, obserwacją świata. Są też książki naukowe... Poza tym sam sobie zaprzeczasz, raz mówisz że "mózgi kobiet są bardziej zacofane." a raz że nasze mózgi są równe. Zdecydujesz się? :P
Poza tym kobieta potrafi szczegółowiej zinterpretować tekst, czego przykładem są lekcje języka w szkole.
[b]Rurabomber[/b], TV nie oglądam coby mi mózgu nie wyprało jak tobie ^^ .
[/center]
Ostatnio zmieniony przez Kowalka_umysłów 2010-01-17, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu