logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shei
2008-10-31, 03:24
Jakieś pomysły na build Serafki?
Autor Wiadomość
aoetje 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2008-10-15, 15:03   Jakieś pomysły na build Serafki?

Jak w temacie, chciałem spytać czy ma ktoś jakiś pomysł na build Serafii?

Bo akurat czekam na kumpla(shadow warrior i driada już obczajone) i patrzę na inne postaci, Serafia wygląda fajnie, mount ma bardzo fajny tylko co z tego jak patrzę na jej skille i ciemność widzę ciemność:)

BrunoN 
koszed'

Klan S1: Dragon of Shadow
Wysłany: 2008-10-15, 15:36   

zalezy jakbys chcial grac, ja osobiscie wzialbym
KOLUMNA BLASKU
PLOMIENNA NOVA
BOSKA OCHRONA
no i gniew archaniola

nie bralbym buffow aktywnych poniewaz one zwiekszaja regena (bynajmniej u TG)
to jest tylko moje zdanie i taka serka jest nastawiona na skille obszarowe

My status

red1939 

Wersja gry S1: UW: 2.24
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2008-10-15, 23:34   

Powiem tak:
* Warding Buff (taka tarcza samoładująca) - nie dawaj w Revered Technology, tylko w skilla Warding Energy
* Proponuję na początek melee chara zrobić sobie, czyli ładujesz w Exalted Warrior Focus i Lore, a do tego jedziesz z Armor Lore oraz specjalizacja w jakiejś broni. Walnij sobie jeszcze po jednej ochronie i czymś co wzmacnia obrażenia.
* Powinnieneś jechać z Buffem Battle Stance, bo naprawdę napakowuje twoją postać.
* Do niszczenia większysz grup mobków polecam Radiant Pillar. Tylko wtedy będziesz musiał władować trochę punktów w skilla Celestial Magic Focus (nie Lore). Potem zwiększasz runkami poziom, tak by był przyzwoity damage, ale oczywiście nie rób sobie regen time-a koło 0.5 minuty :) .
* Nie polecałbym boskiej ochrony, ale to moja ocena.

Wydaje mi się, że taka Serka jest fajna. Tzn. sprawdza się. Przynajmniej na początku. Ja co prawda staram sie zrobić magiczną czarkę z elementami melee, ale to temat na inną dyskusję i inny czas, bo na razie nie rozpracowałem dokładnie wszystkich skilli itp. :P

aoetje 

Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2008-10-16, 10:23   

Dzięki za opinie i pomysły.
W sumie podobnie kombinowałem, potestowałem wczoraj i doszedłem do wniosku że albo melee albo czary. Problem w tym że np. czarom brakuje skilla zwiększającego dmg tak jak ma to magówa, z kolei skille w melee nie są do końca super.
Ale jak narazie jadę na dwie bronie, buff battle stance, i ten drugi ze skilla, nie pamiętam nazwy, co na 20s(po ulepszeniu 30s)przyśpiesza prędkość poruszania i ataku co pięknie sprawdza się na bosów. Ale wszystkie punkty idą w wiedzę o taktyce i dwie bronie, jak będzie nadwyżka się zobaczy :) Nie mogę się doczekać tygryska :D

red1939 

Wysłany: 2008-10-16, 17:02   

Jak to brakuje skill-a? A Celestial Magic Lore? A Intelligence? Jak dobrze zboostujesz sobie skille w melee to naprawdę można powymiatać, ale nie ma co ukrywać - Seraphimka to taki mag-wojownik i należy korzystać (moim zdaniem) z jej dodatkowych cech.

aoetje 

Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2008-10-16, 18:47   

Tu mam właśnie problem, bo nie lubię jak coś jest do wszystkiego :)
Chciałbym raczej melee rozwijać bo magia jakoś mi tak średnio leży, no ale się zobaczy :D
Prawdopodobnie weźmie się technologię uświęconą czy jak ona się zwie, fajne aoe, buff chroniący.

popek8881 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Dark Ravens
Wysłany: 2008-10-17, 15:52   

Mnie ciekawi Serka calkowicie na Oświeconą Technologie :P
Gniew Archaniola
Plomienna Nova
Energia Chroniaca

W sumie Gniewem moznaby nukowac, Nova ubijac moby które za blisko podeszly xP
Dalbym:
Koncentracje
Wiedze o Pancerzu
Skupienie OT
Wiedze o OT
Wiedze o tarczach/2 Bronie (2 bronie = wiekszy dmg = lepszy dmg ze skilla/tarcza=def)
Miecze
Kondycje
Wiedza o Energi Ochronnej ;p
I pozostale 2 wg uznania

Wspolczynniki ladowalbym w: Wytrzymałość(zwieksza wprawdzie nieznacznie regen skilli)

Tylko o ile dobrze pamietam do Energia Chroniaca zwieksza regen skilli(wydluza)

red1939 napisał/a:
Exalted Warrior Focus i Lore

Nie wiem jaka masz wersje ale w PL wersjii jest tylko 1 z tych ;p chyba Focus, wiec nie Lore tylko Wiedza o taktyce ;p
Ostatnio zmieniony przez popek8881 2008-10-17, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

red1939 

Wysłany: 2008-10-18, 00:14   

@aoetje: W takim razie możesz raczej spokojnie olać (moje własne tłumaczenia byście mnie lepiej rozumieli) Magię Niebios i Uświęconą magię i ładować tylko w exalted warrior. Ewentualnie możesz zastanowić się nad Kolumną Światła (Magii Niebios) i Tarczą Energetyczną (Uświęcona magia, czy technologia :D ). Potem może spróbuj sobie Nieumarłego wojownika - może bardziej Ci będzie pasować.

@popek8881: Mnie tam oświecona technologia w ogóle nie pociągała, ale niech każdy robi swoją serkę :P . Sorki z tym exalted focusem - jest tylko lore ;) .

aoetje 

Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2008-10-18, 21:32   

red1939 napisał/a:
@aoetje: Potem może spróbuj sobie Nieumarłego wojownika - może bardziej Ci będzie pasować.

Gram a raczej ciągle testuję(bo czekam aż z kumplem nam się czas zgra żeby pograć razem) obecnie Driadę, SWarriora, Serafkę także jestem na bieżąco mniej więcej :) i dlatego coś tam skrobnąłem w działach tych postaci. Inkwizytor i Strażnik Świątyni mi na razie nie leżą, o Elfce będę pisał jak polevelujemy z kumplem bo on akurat (przepraszam za słowo, ale my to tak pieszczotliwe używamy) zdzirą gra :)

Andrade87 

Wersja gry S1: S+: 1.8.81
Wysłany: 2008-10-22, 18:10   

Ja mam serafie na 23 poziomie i powiem tobie ze ja inwestuje w 3 runy z walki:
młot duszy
grad ciosów
olśniewająca gotowość

do tego z umiejętności przede wszystkim ładuję w:

druga broń
miecze
i w skupienie świętej wojowniczki

dzięki temu nie mam żadnych problemów z przeciwnikami, wykańczam ich szybko i bezproblemowo praktycznie w ogóle nie używając miksturek leczniczych....

możesz spróbować z taką postacią:)
Ostatnio zmieniony przez Andrade87 2008-10-22, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  

aoetje 

Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2008-10-22, 19:05   

Andrade87 napisał/a:

do tego z umiejętności przede wszystkim ładuję w:

druga broń
miecze
i w skupienie świętej wojowniczki

Nie chcę Cię martwić ale wtopiłeś trochę swój build już :)

O ile się nie mylę(a mogę) to na informacji na skillu Druga Broń pisze że po wybraniu tego ulepszenia ono ZASTĘPUJE inne podobne(czyli w domyśle np. miecze, broń trzonkowa etc.). Natomiast nie wiem czy nie poknocili czegoś tłumacze, ale jeśli nie, to ładujesz w miecze niepotrzebnie, i mając wziętą umiejętność Dwie Bronie możesz sobie brać co chcesz xD ale musiałbyś to potestować. Aczkolwiek wierzę że mam rację bo tak można by łatwo zwiększać sobie szansę na trafienie :)

Andrade87 

Wersja gry S1: S+: 1.8.81
Wysłany: 2008-10-22, 22:03   

Wiesz co, wydaje mi się, że nie masz racji ponieważ gdy zwiększałem zarówno dwa miecze jak i same miecze to zwiększały mi się obrażenia jakie zadawałem ( nie zmieniając oczywiście broni), chodź mogę się mylić... zobaczę później ale jak narazie naprawdę nie mam większego problemu z pokonywaniem nawet większych grup wrogów (np. 30)... dam znać później jak będę miał np. 30 level:)

saixen 

Wersja gry S1: S+: 1.8.96
Wysłany: 2008-10-23, 05:30   

Hmm też mam serafie na dwa miecze ale nie brałem wiedzy o mieczach ponieważ jest pewnie tak samo jak w S1, że dostajemy tylko bonus z drugiej ręki. A wiedza o broniach nie zwiększa zadawanych obrażeń tylko sznase na trafienie i szybkość ataku oraz możemy nosić bronie o kilka lvli wyżej bez kary do prędkości :P

C4hir 
zjemcie zjemcie

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wysłany: 2008-10-23, 10:06   

Hej,

Serafka to moja pierwsza postać, narazie służąca głównie do tego, żeby poznać grę, docelowo jednach chciałbym nią trochę PvE gratów zbierać na wyższych poziomach, po to, żeby potem zrobić jakąś postać do PvP. Nie znam mechaniki S1, ale domyślam się, że w S2 wiele rzeczy jest podobnie.

Styl, który przyjąłem narazie to:
Buffy: Postawa Bojowa + Energia Chroniąca
Sztuki Walki (CA): Młot Dusz, Grad Ciosów, Płomienna Nova, Gniew Archanioła
Umiejętności: Concentration, Swords, Tactics Lore, Armor Lore, Speed Lore, Combat Discipline (sic!)

Narazie działa - zbieram po 2-3 grupy mobów, potem leci nova i dobijam poszczególnymi CA + hitami to co zostaje.

U mnie: Bojowe salto, Olśniewająca gotowość, Kolumna blasku, cała Magia niebiańska (za wyjątkiem czasem kiedy się trzeba podleczyć za pomocą Uświęconej odnowy) i BFG nie zdały egzaminu. Przydać się jeszcze może Boska Ochrona.

Pytania do nieco bardziej doświadczonych w grze:

1. Jak myślicie w późniejszych etapach gry taki build&styl będzie działać na grupy mobów + bossów?
2. Jaka jest najlepsza postać do takiego AoE farmowania mobów + bossów? Pewnie się okaże później na 200 levelu..., taki tank, czy może jednak High Elf?
3. Jak Wy byście skonstruowali Serafke do takiego stylu gry? Dwie bronie? 1h+ tarcza? A może 2h broń?

pozdro

P.S. Fajnie po latach grania w D2, UO i WoW odkrywać coś kompletnie nowego, szkoda tylko, że tak zbugowanego.

[edit: uff, uzupełniłem build, stwierdzam po kilku lekturach, że jest do bani ><, pogram tym jeszcze trochę, zanim zrobię nową]

Update: ta serafka jest do bani, nowe podejście zaprezentuję niedługo
Ostatnio zmieniony przez C4hir 2008-10-28, 16:22, w całości zmieniany 3 razy  

Jagged 
Zakochany !

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: White Warriors
Platforma S2: PS3
Wysłany: 2008-10-23, 10:09   

C4hir napisał/a:

P.S. Fajnie po latach grania w D2, UO i WoW odkrywać coś kompletnie nowego, szkoda tylko, że tak zbugowanego.

caly czas gre poprawiaja wiec nie martw sie tym :) dzisiaj lub jutro wychodza juz kolejne poprawki :)

Odpowiedz do tematu