logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Domena i serwer
Autor Wiadomość
Shei 
Rest in Pieces

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2012-02-10, 15:42   

Za jakieś 3 dni skończy się czas pracy procesora i będzie trzeba przedłużyć wykupienie serwera. Aktualnie zrzuciły się dwie osoby i mamy już 130zł, a potrzeba 370zł. O ile dobrze pamiętam, jeszcze 3 osoby mają coś wpłacić. Czy jest jeszcze ktoś chętny do zrzutki, nawet jak by po 10-20 zł kilka osób dało, to by mniej więcej się uzbierało tyle ile potrzeba. Mamy na to mało czasu, więc jak ktoś jeszcze jest chętny do pomocy, to niech się nie zastanawia zbyt długo.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2012-02-10, 18:14   

Ja się mogę dorzucić, ale (jak to ja) zapomniałam karty z kodami uwierzytelniającymi i tym samym nie mam jak zrobić przelewu...

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Klan S1: [SF] Black Hand
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2012-02-10, 18:36   

[b]Kalia[/b], to może zwykły przelew gotówki przy pomocy blankietu przelewu bankowego? Na poczcie przy okienku można go skołować i żywą gotówkę nadać na wskazane konto :P
Ostatnio zmieniony przez Thecmelion 2012-02-10, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2012-02-10, 23:05   

Spoko, w swojej genialności znalazłam inne rozwiązanie - zapożyczę się u rodzinki :P

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-01-09, 17:53   

Nom i mija kolejny rok ^^ Osoby chcące pomóc z płatnościami (chwilowo odnośnie serwera, ale za niedługo też domena się kończy) proszone są o kontakt ze mną na PW (no chyba, że ktoś wie co ma robić i ma moje konto, to może od razu wysłać :P ). Na serwer potrzeba nam około 400zł (jak mi wystawią fakturę, to będę wiedział dokładniej ile), więc każda pomoc mile widziana, nie wstydźcie się xD

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-01-25, 20:51   

Coś słabo z tym zbieraniem idzie, dopiero dwie osoby wpłaciły :> Na dodatek hosting nam zrobił noworoczną niespodziankę i odnowienie serwera w tym roku kosztuje 553zł. Niby do pakietu dorzucają domenę pl za darmo, ale my mamy domenę wykupioną nie u nich, no i teraz muszę pokombinować jak by to było z przeniesieniem domeny do nich i dołączeniem do tego pakietu. No bo płacić za domenę jeszcze dodatkowo do tego to by było bez sensu, jak tu cenę dali taką dużą za serwer, ale za free dodają domenę do niego.

Raczej bym nie chciał hostingu zmieniać, bo tu mamy nielimitowany transfer miesięczny i jakoś nigdy nic nie pisali, że im obciążamy serwer, a po przeniesieniu na inny hosting pewnie znowu by był problem z kodowaniem na stronie. No ale 553zł to jednak jest trochę większa szuma, którą trzeba zebrać jednorazowo. Wcześniej zbieraliśmy na serwer około 400zł, a po kilku miesiącach na domenę około 100zł, a tu trzeba na raz 553zł uciułać (o ile będzie się dało jakoś tą domenę w pakiet wrzucić).

Więc jak ktoś ma możliwość i chęci wspomóc nawet niewielką sumą, to bylibyśmy wdzięczni ^^

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-02-08, 03:14   

Trochę nas hosting zrobił w balona z tym terminem, bo z ciekawości poszukałem do kiedy dokładnie był serwer wykupiony i się okazało, że wykupiony mamy do 14.02, a termin wpłaty dali nam do 07.02. Więc jak by na to nie patrzeć, to i tak do 14.02 nam nie mogą wyłączyć. Trochę z nimi tam pogadałem i dali nam jednorazowy rabat -30%, wiec wychodzi tylko minimalnie drożej niż w poprzednich latach.

No i od dzisiaj, to jednak będę zbierał na serwer przez cały rok, kto chce pomóc i ma możliwość, to niech pisze do mnie na PW kiedy tylko może coś dorzucić. Bo później sporo osób mówi, że jak by to było zbierane trochę wcześniej lub trochę później, to by mieli, a teraz to nie mają.

No i jak ktoś nie ma zamiaru nic dać, to niech nie pyta ile brakuje, bo później to nie wiadomo, czy ma zamiar coś dorzucić czy tylko tak się wypytuje. Co roku sporo osób pyta się ile trzeba, ile brakuje, ile już mamy, a później cisza i nawet nic nie odpisze.

Za niedługo jeszcze też na domenę trzeba znowu, ale to już mniejsza suma będzie do domeny, to może jakoś się uzbiera.

Kristakles 
Gladiator

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2013-04-06, 21:59   

Hm, a może jednak komercja? Po bokach forum jest sporo miejsca, gdyby znalazły się tam jakieś nieinwazyjne reklamy o odpowiedniej tematyce, nie płakałbym. Rozważcie to. Jestem tu w prawdzie zalogowany od kilku dni, ale korzystam z dobrodziejstw mojej ulubionej stronki od wielu lat :) Nie miałbym nic przeciwko, gdyby trzeba było poklikać jakieś linki wiedząc, że przyczyniam się w ten sposób do utrzymania serwerów. Osobiście poleciłbym Google AdSense. Myślę zresztą, że nie tylko mnie by to nie przeszkadzało. A gdyby kompendium wszelkiej wiedzy o Sacred zniknęło, byłbym mocno zawiedziony...

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-04-08, 11:02   

Mieliśmy reklamy z google kilka lat temu (pewnie z jakieś 5 lub 6 lat temu) i pewnego dnia po prostu nas zablokowali bez podania powodu. Później czytałem na innych forach, że jak tylko coś tam im nie pasuje lub ktoś im zgłosi, że dana strona w jakiś sposób naruszyła regulamin, to blokują ją bez sprawdzania nawet i bez podania przyczyny. Do tej pory nie wiem dlaczego zostaliśmy zbanowani, wyświetlałem ich reklamy prawie rok, mieliśmy już około 75$, a wypłacić można minimum 100$. A w żaden sposób nie łamaliśmy regulaminu, więc domyślam się, że ktoś po prostu zaczął klikać jak głupi w te reklamy pewnego dnia i nabijać wejścia z tego samego IP, a mieliśmy wtedy kilku trolli na forum. Nic innego nie przychodzi mi do głowy dlaczego nas mogli zablokować. No ale wracając do tematu, reklamy google odpadają, nawet jak bym nie miał zabokowanych, to bym pewnie nie dał już więcej ich, bo znowu po roku zablokują bez podania powodu, a minimalna suma jaką można wypłacić to 100$, co nie jest łatwo uzbierać na takim serwisie.

Kristakles 
Gladiator

Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2013-04-09, 20:13   

Hm... no w sumie coś o tym słyszałem. W takim razie nie mam pomysłu...

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-05-20, 09:47   

Za dwa miesiące trzeba wykupić jeszcze domenę, więc jeżeli ktoś jest chętny pomóc wpłacając kilka groszy, to proszę o kontakt. Wykupienie domeny kosztuje nas około 100zł (cena zmienia się co roku i chwilowo nie wiem ile dokładnie będzie kosztowało odnowienie gdy trzeba będzie wykupić).

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-07-14, 15:49   

Domena jest już wykupiona, teraz znowu trzeba zacząć zbierać na serwer już.

Serwer pewnie będzie kosztował coś mniej więcej 553zł (tak jak to było na ostatniej fakturze, o ile nic się nie zmieni z cenami), więc nie jest to mało. Biorąc pod uwagę, że wcześniej serwer kosztował ponad 300zł i też ciężko było coś więcej kasy uzbierać, no to nie ma na co czekać. Do wykupienia serwera zostało niby sporo czasu, bo jakoś z 7 miesięcy, ale jako że chętnych do pomocy nie ma zbyt wielu, to raczej szału nie będzie znowu i trzeba zacząć zbierać już teraz :)

tab0reqq 

Wysłany: 2013-12-27, 23:02   

To gdzie można wpłacić ? ;)

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2013-12-29, 02:38   

Nom do mnie :P Napisz mi na PW, żebym nie zapomniał, bo teraz to już lecę.

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2015-01-15, 08:51   

W lutym znowu kończy się wykupienie serwera, wiec jeżeli ktoś chciałby pomóc z opłaceniem, to proszę o kontakt. Nawet jakieś małe sumy się przydadzą, bo ostatnio to jednak nie ma zbyt dużo aktywnych użytkowników i ciężko pewnie będzie coś uzbierać niestety. Chętni niech piszą na PW do mnie, to podam nr konta bankowego, można też na paypala w sumie, jeżeli ktoś nie ma możliwości zrobić przelew.

Odpowiedz do tematu