logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Domena i serwer
Autor Wiadomość
Shei 
Rest in Pieces

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2009-01-03, 16:20   

Nic nie musi, co nie zmienia faktu, ze nie mam zamiaru robić płatnego obowiązkowo za udostępnianie materiałów. Wpłacać można na zasadzie dotacji i tak zostanie :)

Laston 
>Hot Stuff<

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wersja gry S2: 2.40
Zaproszone osoby: 1
Klan S2: SweetManiacs
Wysłany: 2009-01-03, 16:41   

Musi to na rusi, widaomo o co chodziło :P Mogłem użyć słowa "powinien" :D

Akila 
No Risk - No Fun

Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2009-01-26, 21:42   

a jakieś korzysci z tego dla nas są ?:D dmena teraz grosze kosztuje :P

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-01-26, 21:50   

Zależy jaka i zależy czy pierwsze wykupienie, czy przedłużenie :roll: Pierwsze wykupienie kosztuje grosze, ale przedłużenie już takie tanie nie jest :) Ostatnie przedłużenie kosztowało mnie coś chyba 110zł, o ile dobrze pamiętam. Teraz chyba kolejne troszkę taniej będzie, bo coś widzę ceny o parę zł mniejsze, ale też nie za dużo.

Lord Darth 
Lider

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Zakon Ciemności
Zaproszone osoby: 5
Klan S2: Zakon Ciemności
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2009-01-26, 21:50   

Korzyści? hmm pomysl co by było gdyby nie było kasy na utrzymanie i by trzeba było zamknąć forum. Mam nadzieje że tak nie będzie. Dotacje to pomoc w utrzymaniu korzyść=sadysfakcja :P

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-09-29, 11:48   

Jakoś tak szybko zleciał kolejny rok i znowu przyszła pora na opłacenie serwisu. Prawie dwa miesiące temu zapłaciłem za przedłużenie domeny, w większości za swoje pieniądze, teraz znowu upływa termin wykupienia serwera, a za serwer trzeba zapłacić cztery razy tyle, więc by się przydała niewielka pomoc użytkowników forum w opłaceniu go. Na jedną osobę to jednak trochę dużo to jest, a jak by chociaż kilka osób pomogło z wpłatą, to by było już inaczej :) Chętnych do pomocy z opłatami proszę o kontakt na PW. Termin wpłaty to 20.10.2009, ale i tak zawsze na kilka dni przed upływem tego terminu przedłużają go jeszcze o kilka dni, więc ogólnie jest o te parę dni więcej, co nie zmienia faktu, że wolał bym wpłacić do 20.10 i mieć z głowy na kolejny rok opłaty. Jak by chociaż kilka osób wpłaciło po kilka zł, to i tak zawsze coś się uzbiera i pomoże mi w opłaceniu. Serwis jest cały czas bez żadnych wyskakujących reklam innych dziadostw, no i jest w pełni darmowy dla Was, oczywiście nie mam zamiaru tego zmieniać, bo już sam nie raz się denerwowałem, gdy na innych serwisach wyskakiwały jakieś reklamy wszędzie. No ale mała pomoc z opłatami się jednak przyda, nie jest obowiązkowa, no ale cóż, ja przecież też nie mam obowiązku prowadzenia tego serwisu i opłacania go ^^

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wysłany: 2009-09-29, 13:03   

Co powiesz na dodatkowe wsparcie w postaci licytacji?
Mogę dorzucić co najmniej jedną książkę (a jak poszukam, to może i coś jeszcze)?

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-09-29, 13:42   

Mi to jest obojętne :) chodzi tylko o to, bym nie musiał wykładać całej sumy, bo nie mam aż tyle kasy, żeby opłacać sobie serwer sam i żeby mój portfel tego nie odczuł :P Mogą być licytacje ;)

Joasia 

Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2009-09-29, 16:55   

Planowałam i tak sprzedać swoje konto z GW:N ;P Może też coś znajde (raczej gier nie sprzedaje ale może..)

~"Be careful what you wish for cus you just might get it"~

"Pozdrawiam mojego misia i resztę zabawek" xD

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wysłany: 2009-09-29, 18:02   

To by fajnie było, zaraz spiszę jakieś zasady ogólne (mam kilka niecodziennych pomysłów ^^ ). Im wiecej osób się zrzuci, tym lepiej :)

Ps.: Zresztą kto powiedział, że mają to być gry? Może to być cokolwiek, co uważacie za godne wsparcia serwisu :P

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2009-09-29, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2011-04-30, 14:20   

Prawdopodobnie za niedługo będę zmuszony wykupić ponownie serwer. Teraz mamy nielimitowany transfer miesięczny, ale jest ograniczony czas pracy procesora na serwerze. Aktualnie mamy przydzielone 2kk sekund rocznie, a na dzień dzisiejszy jesteśmy w połowie okresu abonamentowego i wykorzystaliśmy 80% limitu czasu pracy procka na serwie. Jeżeli tak dalej pójdzie (biorąc pod uwagę statystyki z ostatnich 30 dni), to za miesiąc będzie trzeba wykupić znowu serwer, ponieważ jeżeli ten limit zostanie wyczerpany, to automatycznie skracany jest okres wykupienia serwera do czasu przekroczenia limitu. Czyli jeżeli zużyjemy pozostałe 20% w ciągu następnego miesiąca (a tak mi wynika z obliczeń, jeżeli nic nie zmieni się w zużyciu tego czasu), to będziemy mieli skrócony okres abonamentowy z 12 miesięcy na 7 miesięcy.

Nie wiem co spowodowało tak duże zużycie tego czasu, bo wcześniej spokojnie żeśmy się wyrabiali z tym. Możliwe, że ta fala botów, które próbowały logować się na konta na początku tego roku, skróciła nam znacząco czas pracy procesora, ponieważ przez kilka dni próbowały logować się po różnych kontach, zanim się o tym dowiedziałem i dopisałem modyfikację utrudniające im logowanie. Shout kilka miesięcy temu też został zwiększony do 40 wpisów na prośbę kilku osób, co mogło też się przyczynić do zwiększenia zużycia tego czasu (aktualnie ponownie zmniejszyłem do 20 wpisów).

Chwilowo obserwuję jak szybko leci nam ten czas, jeżeli dzisiaj zużyjemy więcej niż 3h czasu, to po 12 w nocy wyłączę forum na 1 lub 2 dni, żeby sprawdzić w jakim stopniu forum zżera ten limit. Ogólnie może tego nie widać po samym forum, ale średnio mamy dziennie około 2k wizyt (1 wizyta to pobyt na stronie przez 30 minut z danego IP, jeżeli w ciągu 30 minut z danego IP nie została odnotowana żadna akcja, to sesja jest uznawana za zakończoną i ponowne wejście z tego IP powoduje dodanie kolejnej wizyty, jeżeli ktoś przegląda forum cały czas przez kilka godzin, to nadal jest jako 1 wizyta, do czasu zakończenia sesji, czyli bezczynności przez 30 minut) oraz średni 30k wyświetlonych stron dziennie (czyli wczytanych plików php). Rocznie mamy około 700k wizyt oraz sporo ponad 10kk wyświetlonych stron. Nie wiem jak te statystyki mają się do jakichś innych serwisów, ale wydaje mi się, że jak na taki mały fanowski serwis to są całkiem spore.

Jeżeli dzisiaj przekroczymy około 3h czasu pracy procesora, to po 12 w nocy wyłączę forum na 1 lub 2 dni, trzeba potestować co i jak z tym jest. Mało kto chce pomóc z wykupieniem serwera i na dodatek liczba osób chcących pomóc maleje z każdym rokiem, a ja nie będę też wykupywał serwer co pół roku w większości z własnych pieniędzy, co takie wykupienie powinno starczyć na cały rok.

Trzeba się będzie trochę ograniczać, przynajmniej chwilowo, do czasu aż dowiem sięco najbardziej zżera czas pracy procka, żeby trochę zmniejszyć to zużycie, byśmy wytrzymali przez cały rok na jednym limicie. Na pewno tematy, które nie są związane z grą, a mają ponad 150 postów, zostaną jakoś zmniejszone lub zamknięte, bo za dużo spamu już tam jest. Dyskusja na dany temat swoją drogą, ale jak temat ma już ponad 400 postów i zaczyna się pisanie byle czego, żeby tylko coś napisać lub jakieś rozmowy, które powinny być na komunikatorze, a nie w temacie, no to nie ma sensu, żeby niepotrzebnie leciały zasoby serwera na to, skoro mamy takie, a nie inne limity ustawione.

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2011-05-02, 11:08   

Miałem wyłączyć forum na dwa dni, ale okazało się, że 1 dzień wystarczył do testów. Większość czasu zabiera forum, w sumie to prawie całe dzienne zużycie jest generowane przez forum, dlatego jużdzisiaj włączyłem, skoro jest taka duża różnica w statystykach. Przez ostatni miesiąc dziennie zużywaliśmy od 3 do 7 godzin czasu pracy procesora, a wczoraj przy wyłączonym forum poszło tylko 14 minut (a w tych 14 minutach na pewno też było kilka wejść na forum, ponieważ nie wyłączyłem go przed 12 w nocy, tylko dopiero jakośpo 3 w nocy). Czyli jak widać, prawie cały zużyty czas jest generowany przez forum.

Chwilowo ukryłem freestyle, ankariankę i inne gry na jeden dzień, żeby sprawdzić jakie obciążenie będzie bez tych trzech działów. Raczej w tematach dotyczących Sacred nie ma aż tak dużego ruchu, więc pewnie te trzy działy generują większość obciążeń. No ale to się okaże po 12 w nocy :)

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-01-29, 13:34   

Za niedługo będzie znowu trzeba wykupić serwer. Kto byłby chętny na dorzucenie się do tegoż przedsięwzięcia? xD Jeżeli nic w cenniku się nie zmieni, to potrzebujemy 370zł na wykupienie serwera na następny rok. Każda pomoc mile widziana, u mnie nadal cienko z kasą, więc albo uzbieramy tyle ile trzeba, albo zacznę się zastanawiać, czy jest sens prowadzić nadal tą stronę ^^ Ponieważ o ile w poprzednich latach mogłem sobie pozwolić na opłacenie serwera i nawet jak nikt nie wpłacił nic, to wykupiłem serwer sam, to aktualnie nadal (tak jak to było w zeszłym roku) nie mam możliwości opłacić serwer z własnych pieniędzy. Więc proszę osoby chce pomóc w płatnościach o wpisanie się tu lub wysłanie do mnie PW. Serwer prawdopodobnie będzie trzeba wykupić za trochę ponad miesiąc, może dwa miesiące (w zależności od tego czy skończy nam się wcześniej czas pracy procesora na serwerze, przed upływem okresu abonamentowego, czy też może starczy tego czasu do końca okresu abonamentowego).

alistair80 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.40
Wysłany: 2012-01-29, 14:01   

Zgłaszam się na ochotnika

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2012-02-02, 17:31   

Zostało nam około 5% czasu pracy procesora, więc jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia nad pomocą, to niech chociaż napisze, żeby było wiadomo mniej więcej ile osób chce pomóc :)

Odpowiedz do tematu