logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shei
2009-10-27, 19:45
Córka Wiecznego Ognia
Autor Wiadomość
Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2008-07-01, 17:57   Córka Wiecznego Ognia

Do napisania tej strategii zabieram się już od kilku miesięcy, no ale w końcu się udało :) Czwarta postać "made by Kalia" to znowu Demonka, ale tym razem wojowniczka. Pomysł na nią wykluł się już dawno temu, jednak wykonanie musiało trochę poczekać (przez co kilka elementów pomysłu uległo zmianie). W sumie efekt okazał się na tyle dobry, by się nim pochwalić :P

Umiejętności:
Władanie bronią - maximum
Koncentracja - maximum
Tężyzna Fizyczna - ok. 1/2 poziomu
Zwinność - ok. 1/2 poziomu (rozwijamy na zmianę z Blokowaniem - zależy co daje nam w tym momencie więcej Obrony, Atak ma w tym przypadku tę dziwną właściwość, że znajduje się sam - nie wiadomo skąd xD )
Walka na dwie bronie - 1 pkt
Zbroja - ok. 1/2 poziomu
Blokowanie ciosów - ok. 1/2 poziomu (rozwijamy na zmianę ze Zwinnością - zależy co daje nam w tym momencie więcej Obrony)
Władanie toporem - 10 pkt (do Reginy)

Współczynniki:
Wszystko w Fizyczną Regenerację.

CA:
Demon Ognia - precyzyjny balans tego CA jest mocno utrudniony faktem, że nie wiemy, ile będzie wynosił regen Podmuchu gdy dodamy kolejną runę, nie jest to jednak jakieś poważne utrudnienie - po prostu trzeba uważać i nie dodawać kilku run naraz bez sprawdzania; początkowo (tak gdzieś do 20 lvl) można sobie pozwolić nawet na 5s regenu Podmuchu (nie przemiany, czyli Demona Ognia, tylko tej umiejętności, którą otrzymujemy po zmianie), jednak ok. 50lvl regen nie powinien być dłuższy niż 3s, zaś później górna granica to 2s
Moc Piekieł - bardzo dobry turbo-dopalacz dla Demona, zwiększa nam Atak i obrażenia od ognia; co do regenu, to można go trzymać na poziomie czasu trwania (np. o 2s krótszy) - nie używamy przecież żadnych innych czarów, więc nie będzie przeszkadzać
Podniebny Demon - wystarczy 1 runa, po prostu do przelatywania przeszkód typu rzeka gdy nie chce nam się łazić dookoła

Itemki:
Regina - najlepiej zakuta pierścieniami, chyba nie muszę mówić po co :P świetnie zgrywa się z Podmuchem Ognia
Do drugiej łapki jeden z uniaktów: Brat Snu, Bitewny Młot Braggi'ego, Dyscyplina Paternusa, Zdobiony Topór Odzyskania Sił, Zdezelowany Topór Bojowy, Giętki Ręczny Topór, Gladiatorski Bitewny Młot, Pogromca Terala, Korbacz Potęgi (cokolwiek, byle miało dobry regen CA i najlepiej żeby było toporem - wtedy nie będzie nas spowalniać)
Puszka Pandory: Ostroga, Mankiety, Nagolenniki, Zbroja, Diadem Przeznaczenia
Siła Agriosa: Grymas, Szponiaste Buty, Miednica, Szpony
Posążki - nie jest to obowiązkowe, jednak z nimi ta Demonka wygląda naprawdę ogniście (robi się z niej właśnie taki Demon Sakkary w wersji kieszonkowej :P )

Taki konkretnie zestaw uzbrojenia jest dość ważny, gdyż za 3 części Pandory i 4 części Agriosa (Dralkciba) otrzymujemy duże bonusy do Ataku i Obrony. Wiem, że wiele osób ma teraz dziwną minę, bo zawsze pisałam, że nie lubię Reginy zakutej pierścieniami i Posążków. Cóż - nadal ich nie lubię, jednak Regina jest to broń najlepiej pasująca do reszty ognistej postaci, a Posążki dobrze wyglądają (nie tak sztucznie jak u jakiegoś Glada czy DE). Jeśli chodzi o zakuwanie w zbroi amuletów z resami, to martwimy się tylko o magię, trucizny i fizyczne - Demon daje nam takie resy na ogień, że jesteśmy nietyklalni.

Taktyka:
Cały czas chodzimy w postaci Demona Ognia i rozrzucamy płonące kulki. W miarę możliwości biegamy chwilę po terenie i zbieramy grupkę mobów, po czym urządzamy im masowe pieczenie (trzy Ściany Ognia obok siebie i mamy świetnego grilla), a jak któryś próbuje wyjść z piekarnika to po łbie go i niech nie wyłazi. Bezproblemowe zbrieranie grupek zapewnia nam modyfikator ze Zbroi Pandory - 'Tracisz złoto zamiast zdrowia', a żeby utrzymać go w skuteczności wystarczy zbierać jakieś droższe itemy w stylu setów, unikatów czy biżuterii (wcale nie trzeba mieć Handlu, dużego moda 'Szansa na zyskanie złota...' itd. itp. - nie wiem, kto takie bajki powymyślał).
Co do bossów, to jest z nimi trochę biegania, bo Podmuch podkręcony Mocą Piekieł jest skuteczny, ale krótkotrwały i do ubicia czegoś dużego potrzeba niejednego Podmuchu. Tutaj pojawia się jedyna kwestia, z powodu której postać ta nie jest tak skuteczna jak DE na Trującą Mgłę. Podmuch rzuca się denerwująco długo, więc do walki z bossem trzeba wyznaczyć sobie plac wielkości ok. jednego ekranu i biegać dookoła niego w ten sposób: odbiegamy dość daleko, rzucamy Podmuch mniej-więcej w połowie drogi między nami a bossem - zanim kulka doleci i 'pęknie' boss będzie już w tym miejscu, odbiegamy znowu i rzucamy kolejną itd. itd. Dla mniej cierpliwych może być denerwujące. Dlatego ta Demonka dużo lepiej sprawdza się na grupach.
Jeśli chodzi o potwory ogniste, to walka z nimi jest uciążliwa - trudno nam je zranić, gdyż 99% naszego dmg to ogień, ale z drugiej strony one też niewiele mogą nam zrobić, gdyż nasz res na ogień jest bardzo wysoki. Ogólnie jednak jeśli ktoś nie ma ochoty na długi spacer, to polecam omijać tereny zmieszkałe przez tego typu przeciwników ;)

Filmik z akcji:
http://www.sacred.pl/inde...t=uw&cat2=other
Myślę, że powinien wam się spodobać. Nie jest bardzo wyraźny, ale ogólny sens chyba widać :]

Uwaga! U tej postaci leci straszliwie dużo runek, więc jeśli macie u innych charów problemy z ich brakiem, to ta Demonka z łatwością je nadrobi :P
No tak, co by tu jeszcze... Dobra - ode mnie tyle. Jesli macie jakieś pytania, to piszcie.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2012-12-13, 11:47, w całości zmieniany 8 razy  

Riki Bomori 
Riki theBoner

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: Nie mam gry
Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2008-07-01, 19:45   

Cytat:
Zbroja -

Mogę wiedzieć ile ma tej zbroi około być? :P Jak mi sacred raczy w końcu odpalić to wypróbuję, a tak na oko 8/10
His rival is a Slovenian vampire, Kudlak, and their battle is unparalleled. They both assume various animal forms such as pigs, cows, and horses, but his forms can be recognized by their white color. It is said that evil can never overcome light, and each battle ends with Kresnik victorious."

Joasia 

Wersja gry S2: 2.43
Wysłany: 2008-07-01, 21:35   

Bardzo podobna do mojej, ale ze dwie umiejętności inne wziełam :roll:
Kalia napisał/a:
U tej postaci leci straszliwie dużo runek, więc jeśli macie u innych charów problemy z ich brakiem, to ta Demonka z łatwością je nadrobi :P
Praktycznie to można wyrzucać na wyspe startową po pewnym czasie :P

Moim zdaniem bardziej opłaca sie brać Władanie mieczem niż toporem bo można używać setu Arnuma, a zamiast dwuręcznego miecza można wziąść Kolec Dralkciba :)

Kalia napisał/a:
Władanie bronią - maximum
Może nie maximum bo nudno sie czasem robi wybijać wszystko jednym ciosem :lol:

Vimme Vivaldi napisał/a:
Zbroja -

Mogę wiedzieć ile ma tej zbroi około być?
Niedużo (ofc według mnie), moja ma na 78lvl tylko 17pkt albo 20 pare (nie wiem czy w rankingu doliczają dodatkowe z części zestawów) :]

Ogółem bardzo dobra postać i bardzo dobrze opisana strategia :]

~"Be careful what you wish for cus you just might get it"~

"Pozdrawiam mojego misia i resztę zabawek" xD

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2008-07-01, 22:42   

Vimme Vivaldi napisał/a:
Mogę wiedzieć ile ma tej zbroi około być?

Ojej, sorry, już poprawiam xD
Btw - jak dobijesz nią do srebra, to napisz mi w temacie bazarkowym, to dam ci trochę itemków, z których moja 'wyrosła' ;)

Joasia napisał/a:
bardziej opłaca sie brać Władanie mieczem niż toporem bo można używać setu Arnuma, a zamiast dwuręcznego miecza można wziąć Kolec Dralkciba

Taka mała poprawka ortograficzna :P
A co do Władania, to też zastanawiałam się nad dwoma Kolcami, ale jednak Regina+topór z dużym regenem CA zwyciężyły ;)
Joasia napisał/a:
bo nudno sie czasem robi wybijać wszystko jednym ciosem

A jednak będę obstawać przy swoim: Władanie bronią - maximum :]
Joasia napisał/a:
nie wiem czy w rankingu doliczają dodatkowe z części zestawów

Nie, w rankingu tego nie widać. Jeśli tam się popatrzy, to moja ma 15, ale w rzeczywistości ma ponad 60 :P A strategię piszę według tego, co widzi gracz na swojej postaci, a nie ranking (bo przecież gdyby liczyć tylko punkty dodane przez nas, bez bonusów, to by się nie dało tak popodnosić, jak napisałam - zwyczajnie nie starczyłoby punktów :P ).
Joasia napisał/a:
Ogółem bardzo dobra postać i bardzo dobrze opisana strategia

A dziękować, dziękować :)

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

RobiX 

Wysłany: 2008-07-01, 23:09   

umiejętności żywcem zerżnięte z mojego Gadka :D
mam siostrę :* xD

Joasia 

Wysłany: 2008-07-01, 23:28   

Kalia napisał/a:
A co do Władania, to też zastanawiałam się nad dwoma Kolcami, ale jednak Regina+topór z dużym regenem CA zwyciężyły ;)
Mi dość wolno sie regenerują ale Władanie bronią jest spore więc można tą chwile przeczekać ;)

Kalia napisał/a:
Nie, w rankingu tego nie widać
Dziękuje za tą bardzo przydatną informacje :]

Kalia napisał/a:
A jednak będę obstawać przy swoim: Władanie bronią - maximum :]
A dawałam też przez jakieś 10lvl pkt w Władanie mieczem (można też że jako topory ale jak kto chce) żeby zwiększyć prędkość ataku, ponieważ: zadając szybciej obrażenia, szybciej zabijamy potworki i spółke, czyli mają mniejszą możliwość trafienia nas ( chyba że mają broń dystansową) :]

RobiX napisał/a:
mam siostrę :* xD
Moje gratulacje xD :lol:

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2008-07-04, 22:20   

Joasia napisał/a:
Mi dość wolno sie regenerują ale Władanie bronią jest spore więc można tą chwile przeczekać

A ja włąśnie zawsze stawiałam szybkie i nieco słabsze uderzenia nad powolnymi i trochę silniejszymi :P
Joasia napisał/a:
żeby zwiększyć prędkość ataku

Ale po co? Znaczy nie powiem, że jest to całkiem niepotrzebne, ale w tym buildzie naszą główną bronią nie są topory, które mamy w rękach (one służą tylko do dobijania), a kulki ognia z Demona - a na to niestety szybkość ataku bronią, nieważne czy mieczem czy toporem, nie wpływa.
RobiX napisał/a:
mam siostrę

Znaczy ty czy twój Glad? xD

Gauri napisał/a:

Joasia 

Wysłany: 2008-07-04, 22:40   

Kalia napisał/a:
Ale po co? Znaczy nie powiem, że jest to całkiem niepotrzebne, ale w tym buildzie naszą główną bronią nie są topory, które mamy w rękach (one służą tylko do dobijania), a kulki ognia z Demona - a na to niestety szybkość ataku bronią, nieważne czy mieczem czy toporem, nie wpływa.
Nom, tyle że ja miałam miecze a nie topory więc wtedy odgrywa to większą role i jest przydatne :] Np. na początku kiedy jeszcze nie mamy toporków z reginy czy posążków bardzo sie może przydać :roll:

Keimiran 
Undying

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Brak
Wysłany: 2010-12-26, 00:08   

Jest Jest. Wysmażyli się ładnie. Niestety teraz w planach mam robienie BMa, ale później, czemu nie, taką demonkę możnaby zrobić :) Build ładnie opisany, logicznie i prosto. 10/10 jeśli mogę oceniać :)

Adars 

Wysłany: 2011-01-14, 19:25   

Czy w tej strategii Wezwanie śmierci będzie przydatne?

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2011-01-17, 07:38   

Może być - tylko wtedy musisz już pilnować czasu regenu czarów, żeby za bardzo ze sobą nie kolidowały.

Gauri napisał/a:

Dam3K 

Wysłany: 2011-02-06, 14:50   

O co chodzi z tym rozrzucaniem płonących kulek?
Bo trochę nie ogarniam. ;/

exitpl 

Wysłany: 2011-02-06, 15:10   

Nie za bardzo wiem o co ci chodzi , Kule Ognia z Reginy ? Aaa już załapałem , jak jesteś Demonem Ognia latają do okoła ciebie ogniste kule , które ranią przeciwników

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2011-02-06, 18:15   

[quote="Dam3K"]O co chodzi z tym rozrzucaniem płonących kulek?[/quote]
W postaci Demona Ognia (po przemianie) masz taką umiejętność jak 'Ściana Ognia', a wykonanie jej przez postać powoduje rzucenie przez Demonicę kulki, która chwilę odbija się jak piłeczka kauczukowa, po czym pęka, tworząc właśnie ścianę ognia. O to właśnie mi chodziło z 'rozrzucaniem kulek'.
[quote="exitpl"]Nie za bardzo wiem o co ci chodzi , Kule Ognia z Reginy ?[/quote]
Gdy masz cały set Regina, z wszystkimi pierścieniami wkutymi w topory, gdy trafisz przeciwnika, masz ileśtam procent szansy, że w jego kierunku automatycznie zostanie wysłana kula ognia (taka, jaką potrafi rzucać BM).
[quote="exitpl"]Aaa już załapałem , jak jesteś Demonem Ognia latają do okoła ciebie ogniste kule , które ranią przeciwników[/quote]
Bynajmniej - gdy jesteś Demonem Ognia, owszem latają sobie kulki, ale są one zupełnie nieszkodliwe. Jedyne 'kule ognia', jakie wyrządzają szkody przeciwnikom, to te opisane powyżej.

Gauri napisał/a:

Odpowiedz do tematu