logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Literówki na stronie głównej
Autor Wiadomość
Thecmelion 
TheC(melion) :P

Wersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: [SF] Black Hand
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2009-10-22, 15:19   

Cóż... myślałem, że jak Shei napisał poprawione to myslałem, że już tamto poprawił... nie wiem co żeś później dopisywała, bo jak sprawdzałem błędy po 15, to wszystkie te co wypisałem w tamtym poście były nie poprawione... więc nawet jeśli, to Sheiowi będzie prościej przejrzeć mój post, bo tam są wszystkie które jeszcze pozostały.
Zresztą nawet jeśli się powtarzają, to 4 orty znalazłem jeszcze w Sacred 1.
Ostatnio zmieniony przez Thecmelion 2009-10-22, 22:33, w całości zmieniany 4 razy  

Shei 
Rest in Pieces

Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2009-10-22, 17:16   

Neveya napisał/a:
Sacred 2 - Informacje: Cytat:
Cytat:
Jednak siła, która niesie olbrzymią moc jak Energii T, niesie również wielkie niebiezpieczeństwa. Dzieci Ancarii nie były nauczone jak sobie z tym poradzić.

Energia T, niebezpieczeństwo

z tymi niebezpieczeństwami to raczej dobrze jest :> W liczbie mnogiej, róźne niebezpieczeństwa

Neveya napisał/a:
Sacred 2 - Postacie: Cytat:
Cytat:
Serafia | Wysoka Elfka | Driada | Strażnik Świątyni | Shadow Warrior | Inkwizytor

Ekhm...

To jest dosyć stare :P Nie wiedziałem jak Cenega przetłumaczy, więc dałem ang nazwę i tak już zostało. Wczoraj miałem zamiar to zmienić, gdy robiłem zbrojownię do S2, no ale mi się już nie chciało zmieniać wtedy jednak, jak skończyłem ze zbrojownią i nie zmieniałem ^^ Ale w zbrojowni już dałem Wojownik Cienia wczoraj i ta ang nazwa w postaciach też by była zmieniona i tak ;)

Cytat:
Są też niepoprawne obrazki CA (np lodowa flara u HE)

Wszystkie obrazki CA brałem z gry, więc jeżeli jakieś się różnią, to znaczy, że w patchu którymś zmienili je.

Łojejqjejq, Thec, zaraz jeszcze się Twoim postem zajmę, bo miałem otworzonego posta którego wysłała Neveya i jak miałem teraz chwilę, to popoprawiałem błędy z niego, a nie widziałem, że jeszcze Ty coś dałeś i wysłałem już tego mojego ;)

Jak napisałem, że poprawione, to już wszystkie błędy były poprawione, te które były wtedy wypisane, a edit który zrobiła Neveya był dopisany, gdy już poprawiałem błędy z otwartego posta, tego bez edita, dlatego tych poprawek z edita nie zrobiłem wcześniej, no ale teraz już są i jeszcze tylko post Theca został :)

Ostatnio zmieniony przez Shei 2009-10-22, 22:15, w całości zmieniany 2 razy  

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-10-22, 17:32   

Dobra, poprawione, dzięki. A po 15 dlatego były niektóre błędy nadal, bo nie zauważyłem, że w kilku miejscach jest ten sam tekst i poprawiłem w jednym miejscu, ale w drugim zostało, bo nie wiedziałem, że tam też jest :P Dlatego właśnie w tych informacjach o S2, jest początek opisu taki sam i dlatego w jednym i drugim były błędy, a ja poprawiłem w jedym :) Teraz już powinno być wszędzie dobrze.

Meredith 
Awww, so cute D:

Wersja gry S2: 2.43
Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2009-12-08, 20:07   

[b]Shei[/b], coś ty zrobił z działem z bogami? [załamka]

To tak...

Serafia ma dostęp tylko do ścieżki światła - nie może więc wybrać Ker. Tylko że nie ma również możliwości wyboru Testy i Kuana, a Inq nie ma dostępu do Lumena, ale też Kybelle i Forens.

Poza tym przy Ker i Lumenie trzeba zaznaczyć dostępność zależną od wybranej kampanii.

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-12-09, 11:07   

Akurat tą dostępność dopisywałem na szybko podczas pisania panelu, bo chciałem jeden i drugi dział udostępnić od razu w tym samym czasie i nie pomyślałem nad tym zbytnio, zapomniałem, że tak jest z nimi :P Się zmieni i tyle.

Meredith 
Awww, so cute D:

Wersja gry S2: 2.43
Ostrzeżeń:
 2/7/9
Wysłany: 2009-12-11, 15:33   

Dlaczego TU jest [i][b]Kaptur Katarsis [z][/b][/i] :?:

Edit: W niektórych setach znikają obrazki, na przykład u driady:
nie ma a teraz jest
Ostatnio zmieniony przez Meredith 2009-12-11, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Wysłany: 2009-12-11, 17:34   

[b]Meredith[/b], bo jest drugi item, który się nazywa Kaptur Katarsis - i tym razem jest to właściwy kaptur, znaczy hełm. Tyle że go nie mam to nie mam jak zamieścić.
A wzięło się to stąd, że jedno jest po ang. 'Cowl', a drugie 'Hood', a inteligenty zespół tłumaczący Cenegi obydwa dał jako 'Kaptur'. To samo jest u Driady w Liściach i gałęziach dla karwaszy i naramienników.

A to drugie to cholera go wie - w bazie mają taką samą nazwę podaną, więc powinno przydzielać im jeden obrazek...

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-12-11, 17:56   

[z] jest dlatego, ponieważ w tym secie dwa itemki (zbroja i hełm) mają taką samą nazwę w PL wersji... Cenega nie chciała się bawić w tłumaczenie i poszła na łatwiznę, dając podobne nazwy. To samo jest w secie Liście i Gałęzie, gdzie dwa itemki zwą się "Naramienniki Pokrzywki" (naramienniki i karwasze), więc trzeba było jakoś to oznaczać, co by skrypt nie łapał ich jako jednego itemka.

Tak samo musiałem zmieniać zapytanie SQL do bazy i dodać dodatkowo sprawdzanie po PL nazwie setu, bo było do tej pory sprawdzane jedynie po PL nazwie itemka (tak samo jak w S1), ale okazało się, że był problem w zbrojowni S2 w jednym secie serki i wojownika. W secie wojownika "Pomoc Kata" jeden itemek w ang wersji nazywa się "legs of justice", a u nas Cenega dała nagolenniki sprawiedliwości, a set u serki "Sprawiedliwość Niebios" w ang wersji ma itemek graves of justice, a Cenega w PL wersji dała ofc nagolenniki sprawiedliwości, czyli tak samo jak w secie SW i też skrypt łączył te dwa itemki, bo taka sama PL nazwa jest. W S1 nie było takich samych nazw itemków w różnych setach, więc zbrojownię robiłem na podobnej zasadzie, bo po co obmyślać i zmieniać coś, co jest dobre. No ale się okazało, że w S2 nie może tak być, bo kilka itemków z róznych setów, a nawet co gorsze z tym samych setów, mają takie same nazwy... W przypadku tych samych nazw w secie serki i wojownika wystarczyło do zapytania dodać jeszcze sprawdzanie po nazwie setu, no ale jeżeli w tych samych setach jest taka sama nazwa, to taki zapytanie nic nie da, a nie chce mi sięznowu kombinować i przebudowywać cały skrypt dla tych kilku itemków, dlatego będą oznaczane w nawiasach, co by skrypt wiedział, że to dwa różne itemki z tego samego setu, o tej samej nazwie. Może kiedyś jak wpadnę na pomysł ze zmianą tego, to pozmieniam, a aktualnie próbowałem trochę to zmienić w skrypcie, no i jakoś się nie udało, nadal pokazywało jako jeden itemek, więc nie ma sensu się bawić dalej, skoro nie mam aktualnie pomysłu na rozwiązanie tego.

Co do tego obrazka, że raz był, a raz nie, to właśnie było spowodowane próbami uporania sięz takimi samymi nazwami w tym samym secie, no i później zapomniałem usunąć jeden wpis w skrypcie przydzielającym obrazki, dlatego nie przydzielało tak jak trzeba. No ale już poprawiłem.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2009-12-13, 09:12   

[quote="Shei"]W przypadku tych samych nazw w secie serki i wojownika wystarczyło do zapytania dodać jeszcze sprawdzanie po nazwie setu[/quote]
Nie wystarczyło ^^ Tu też będą nawiasy ^^

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2009-12-13, 12:16   

[b]Kalia[/b], wystarczyć wystarczyło, bo już tych dwóch różnych itemków nie łączyło, a wcześniej były połączone tak jak by to był ten sam item, no ale znowu pojawił się problem z obrazkami w tych itemkach, więc już nie ma co kombinować i muszą być te znaczniki dawane :P

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2011-04-20, 19:18   

http://www.sacred.pl/inde...siega%20trzecia
Pod koniec 'wspiera Testa i Lumena'. Raczej 'Testę i Lumena'.

http://www.sacred.pl/inde...=ksiega%20piata
Podobnie, na początku 'strzegący wojownika i przepełnia jego serce'. Raczej 'strzegący wojownika i napałniający jego serce'.

Nie wiem, czy to literówki przy przepisywaniu czy genialni tłumacze Cenegi dali popis swoich umiejętności polonistycznych, ale na stronie ładniej będzie jak się to usunie :P

Gauri napisał/a:

Ostatnio zmieniony przez Kalia 2011-04-20, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  

Shei 
Rest in Pieces

Wysłany: 2011-04-21, 17:19   

To było z gry brane, ale nie wiem czy tam był literówki takie, czy może ja lub ktoś inny pomylił się przy przepisywaniu. Zaraz poprawię :)

Odpowiedz do tematu