logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Enhanced Spells Mod
Autor Wiadomość
3lolek 
Hive a good day!

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: WzC
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: WzC
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-11, 12:15   Enhanced Spells Mod

Witajcie, drodzy forumowicze. Przybyłem tu w imieniu Flixa, człowieka zajmującego się moddingiem Sacred 2 aby obwieścić wam, że powstanie polska (!) wersja modu Enhanced Spells Mod! (skromnie dodam że tłumaczenia dokonałem ja B|) Aby uruchomić moda wymagany jest Community Patch v.0150 (która bez problemu działa z polską wersją Sacred 2) i Generic Mod Enabler, który znajduje się tutaj: http://www.softpedia.com/...d-Enabler.shtml

Jednak teraz pewnie jesteście ciekawi - co to do diabła jest Enhanced Spells Mod?
Otóż ESM jest modem wprowadzającym zmiany w większości sztuk walki w Sacred 2. Większość z nich została delikatnie wzmocniona (ale nie w stylu one shot one kill, sztuki walki są wciąż zbalansowane). Niektóre CA zostały całkowicie przerobione, a o ile się nie mylę to wszystkie CA zadające obrażenia odrzucają ciało przeciwnika jeśli ten zostanie zabity użytym CA, dodając grze odrobinę więcej realizmu. Wszystkie zmiany znajdują się w temacie na forum Dark Matters do którego dam linka na końcu tego posta! Twórca tego moda, Flix, poprosił mnie o to, by poinformować polski "fan site" o istnieniu tego moda i jego polskiej wersji, która pojawi się najprawdopodobniej w tym tygodniu. Osobiście gorąco polecam tego moda, zmienia on niektóre CA na o wiele bardziej przydatne, zdecydowanie warto go wypróbować. A jakbyście zauważyli jakieś błędy w tłumaczeniu - pisać do mnie bo ja jestem za to odpowiedzialny i zawsze mogę to poprawić :D

Link do moda na forum Dark Matters: http://darkmatters.org/fo...s-mod-sacred-2/

EDIT: Zapomniałem wspomnieć, ten mod działa na multi! (mówię oczywiście o Tunnglowym) Wystarczy, że osoba z którą chce się zagrać ma również zainstalowanego moda i wszystko działa jak należy, wiem bo testowałem ;)

WzC 4eva! \m/
Ostatnio zmieniony przez 3lolek 2015-02-11, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2015-02-11, 15:53   

A takie pytanie - na ile zmienia? Czy np. bezużyteczne aspekty niektórych postaci stały się wreszcie użyteczne?
Bo byłoby miło gdyby dało się wreszcie rozwinąć Driadę na podstawie VooDoo albo Wojownika na Astrala.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Haloowen 

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2015-02-11, 17:44   

Cześć wszystko działa, tylko nowe umiejętności nie mają zmienionych nazw jak i ich rozwinięcia czy to błąd po mojej stronie czy jeszcze nie zostały zmienione? :)

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-11, 21:13   

Kalia, wszystkie zmiany są zamieszczone na stronie, i tak, słabsze umiejętności zostały wzmocnione lub zastąpione, Wojownik Cienia pod Astrala ma teraz zajedwabiste wzmocnienie zamiast Całunu Cienia (Morowy Wyziew, po wzmocnieniu Aura Mroźnej Śmierci o ile dobrze pamiętam) które jest o wiele bardziej przydatne. W Kabalistycznym Voodoo też nastąpiły zmiany, ale o tym możesz poczytać na stronie, wiem, że jesteś dobra z angielskiego ;D
Haloowen, polska wersja NIE ZOSTAŁA jeszcze wprowadzona, w pierwszym poście wspomniałem o tym, że zostanie wprowadzona w tym tygodniu.

WzC 4eva! \m/
  My status

qbus371 
Tak

Zaproszone osoby: 1
Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-11, 21:49   

Możesz być pewien, że to zainstaluję jak wyjdzie Polska wersja :) Dobry pomysł ze wzmocnieniem słabych umiejętności.

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-12, 09:07   

Ogólnie ten mod dużo zmienia, jest tam wspomniane, że teraz każda postać ma przynajmniej jednego summona, ja na przykład zakochałem się w minotaurze który przyzywa teraz Shadow Warrior. A taki lekki off topic - instalując Community Patcha gorąco polecam zainstalować Item Mod 1.2 hotfix, który naprawia kilka błędów Community Patcha związanych z nowymi przedmiotami ;)

WzC 4eva! \m/
  My status

qbus371 
Tak

Zaproszone osoby: 1
Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-12, 10:02   

OK, jedno mi się nie podoba: Po co ruszali jetpack TG? To było naprawdę świetne gdy się nie musiało biegać dookoła klifu tylko włączyć jetpack i gotowe. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Tylko szkoda że tak ułatwia grę - i tak jest łatwa.

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-13, 13:51   

qbus371, co do ułatwień gry... Flix w najnowszą wersję moda wmontowuje tzw. Challenge Mode, który... no cóż, utrudnia grę. Więc no, polecam sprawdzić ^^

WzC 4eva! \m/
  My status

loloki87 
Badacz Faerunu, Bankai S3

Wysłany: 2015-02-14, 02:00   

Cześć, nie jestem za dobry z Angola :| ale Jedno Małe Pytanie.. Magia u Driady, trzeci Aspekt, czy będzie równie skuteczny na bossów ? jak kiedyś ? mam na myśli wzmocnione bystrym umysłem ziemiste włócznie.. ?!

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-14, 10:13   

loloki87, Magia Natury dostała delikatnego buffa, Ziemiste Włócznie są bardziej zagęszczone (więcej w jednym miejscu co oznacza że więcej obrażeń), Pnącza mają większy zasięg z którąś modyfikacją, Dotyk złotej polany dostał lekkiego reworka, nie nazwałbym tego ani buffem ani nerfem, po prostu teraz zamiast intensywnej, krótkiej regeneracji występuje długotrwała pomniejsza regeneracja. Bystry umysł trwa 3 razy dłużej (!) kosztem tego, że czas trwania nie rośnie już wraz z wzrostem poziomu CA. Nie wiem jak z cooldownem tego skilla. No i starożytna kora dostała buffa do regenu hp.

Z przyjemnością oświadczam wam wszystkim, że wersja moda 1.2 kompatybilna z polską wersją językową Sacred 2 została umieszczona na stronie podanej w pierwszym poście, wszystkie zmiany są teraz w języku polskim. Został również dodany Challenge Mode (instalowany tak jak ESM, poprzez Generic Mod Enabler).

WzC 4eva! \m/
  My status

CieńRządzi 
Kusicielka Lodowych Elfów

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-02-14, 18:13   

Nie mam zamiaru na razie ściągać moda, ale dopytam:

Wyżej pisaliście, że "każda postać ma summona". Co trafiło się serafii? Czysta ciekawość ;p

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-02-14, 21:59   

Serafia przyzywa drugą serafię która walczy wręcz i może używać CA z aspektu Świętej Wojowniczki (przynajmniej takie mam wrażenie)

WzC 4eva! \m/
  My status

loloki87 
Badacz Faerunu, Bankai S3

Wysłany: 2015-03-12, 04:10   

Hej panowie mam problem z uruchomieniem tej modyfikacji już pisze jak to wygląda :P :

Po 1. Zainstalowałem sobie na nowo sacredzika 2 ZE na Lapku .

Po 2. Mam na dysku już pobranego moda Enhanced Spells, Generic Mod Enabler oraz CMP0150. :)

Po 3. Zainstalowałem wszystko w kolejności takiej : Gra S 2 > CMP0150 > Generic Mod Enabler > Enhanced Spells Mod .

Po 4. Niby wszystko ok ale nie za bardzo, kurcze całą noc siedzę przy tym i Nic !

Zainstalowałem Generic Mod Enabler do folderu z grą tak jak piszą, ale nie pokazał mi się folder z nazwą 'MODS' więc próbowałem to jakoś ręcznie zrobić i wyszło tylko tyle że zmienił mi się tylko wygląd CA :( w okienku Generic Mod Enabler przeniosłem moda do aktywnych ale nie pomaga nic :( jakby można było heh o napisanie jak to zrobić czy podmieniać oryginalne pliki w grze też trzeba jakieś czy nie?

ahh..! Pewnie robię jakiś jeden mały durny błąd :P

3lolek 
Hive a good day!

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2015-03-12, 18:44   

No cóż, ja to zrobiłem tak, że do Sacreda instaluję GME, uruchamiam je i wyłączam, tworzy się folder MODS, wrzucasz tam foldery z modami i przenosisz na prawo, powinno działać.

WzC 4eva! \m/
  My status

MatthewMatt 

Wysłany: 2020-11-06, 18:33   

Tak tylko dla wiedzy, chcę wspomnieć że grając na modzie z CMP0160 (w tej chwili) można na poziomie srebrnym dobić spokojnie do poziomu ponad setnego (czyli 100+) bez grania na wyższych poziomach trudności, pamiętam moja Wysoka elfkę, zacząłem grę od poziomu srebrnego i do końca gry czyli doszedłem do pustkowi (ostatni rozdział) moja postać miała już 101 level i nadal można było expić na srebrze, czyli powiedzmy że poziom trudności 'złoty' można rozpocząć z poziomem postaci np. 120 level i dopiero rozpoczynamy poziom złoty, dosyć ciekawie jest to zbalansowane, można odwiedzać na zmianę, krainę kryształów i krwawy las, spokojnie się tam przyjemnie expi, dobijamy do 120 levela na srebrze i dopiero na tym poziomie odblokowuje sobie poziom trudności złoty, tyle :wink:

Odpowiedz do tematu