logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
patch na nie ożywanie goblinów???
Autor Wiadomość
tomekthemesseng

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2020-04-20, 18:36   patch na nie ożywanie goblinów???

Witam
Zakupiłem grę sacred złota edycja. Jestem na drugiej planszy w Ankarii - "misja Za króla i za kraj". Wszystkie misje poboczne wykonałem z pierwszej mapy więc rycerz się trochę rozwinął.
No i mam tam problem bo za dużo tych goblinow jest w misji "Za króla i za kraj". Jak jestem na koniu i mnie zaatakuje 3 goblinów to nie dam rady wygrać tak by pasek zdrowia nie zjechał prawie na dół. Przy 4-ech to pewna śmierć. A tam jest ich bardzo dużo nawet z 8-10 na raz obok siebie. Generalnie aby pokonać 1 goblina tego bez tarczy to 3-4 razy muszę w niego uderzyć. Ten z tarczą to z 7-8 razy.
Czy jest jakiś patch by mniej tych goblinów było jak w pierwszej mapie, bo nie da się tak grać.
Co ciekawe dużo łatwiej niż goblinów pokonać złodziejaszków, 3 uderzenia, oni w tym czasie tylko 1 zadadzą. Wilki też łatwo pokonać jak sie na koniu jest.
Taktyka jaką stosuję to mocne uderzenie, uderzenie seryjne jak nie na koniu. Jak na koniu to szarża raz na minutę można wykonać, a takto zwykłe uderzenie mieczem.
Inna taktyka to uciekanie przed nimi, oni mnie gonią a ja uciekam na pierwszą planszę i tam żółnierze z nimi walczą, wtedy ja z łuku strzelam.
Te pomagierzy których miałem na pierwszej planszy już nie żyją. A ten pomagier którego należy eskortować na drugiej planszy to nic nie walczy.
Dodam że jest to moja pierwsza gra Role playing, takto tylko w gry sportowe grałem. Może też brak doświadczenia. Ale potrzebuję zmniejszenia poziomu trudności by gra miała dla mnie jakikolwiek sens. Czy da sie jakimś patchem zmniejszyć liczbe stworów? Np. żeby nie ożywały to już by wystarczyło?
Fajna gra tylko poza pierwszą mapą i trochę drugiej to grać się w to kompletnie nie da bo tego jest za dużo, przesadzili i to mocno. Może jeszcze Gothic III zakupie i się przesiąde jak to jest dla mnie za trudne.
Ostatnio zmieniony przez tomekthemesseng 2020-04-20, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Wersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: [SF] Black Hand
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wysłany: 2020-04-21, 11:38   

tomekthemesseng napisał/a:
No i mam tam problem bo za dużo tych goblinow jest w misji "Za króla i za kraj". Jak jestem na koniu i mnie zaatakuje 3 goblinów to nie dam rady wygrać tak by pasek zdrowia nie zjechał prawie na dół. Przy 4-ech to pewna śmierć. A tam jest ich bardzo dużo nawet z 8-10 na raz obok siebie. Generalnie aby pokonać 1 goblina tego bez tarczy to 3-4 razy muszę w niego uderzyć. Ten z tarczą to z 7-8 razy.

Sacred ma to do siebie, że tutaj ilość wrogów jest niekiedy duża, bo tak jest ustawione i nie ma żadnych specjalnych ułatwiaczy, żeby zmniejszyć ich liczbę. Możemy co najwyżej zrobić tak, żeby takie hordy nie były za bardzo problemem. Po pierwsze olej konia, bo on w tej grze to jest praktycznie dodatkiem. Jak jest szybki to nadaje się tylko do szybszej podróży. Określ dokładnie czym grasz, bo trudniej doradzić. Jeśli gladiatorem to tym bardziej walka na koniu jest bez sensu. To jest postać od walki w zwarciu, więc rozwijaj Sztuki Walki typu Natarcie (sporo silnych ciosów naraz) i Ciężki Skok (Mocny atak na 1 przeciwnika, ogłuszający dodatkowo tych w pobliżu). Ładuj jak najwięcej run w te ataki oraz Fizyczną regenerację we Współczynnikach oraz Koncentrację w Umiejętnościach postaci (tam gdzie dodajesz pkt, jak postać zdobędzie lvl), aby obniżyć ich długość ładowania się.

Co ciekawe dużo łatwiej niż goblinów pokonać złodziejaszków, 3 uderzenia, oni w tym czasie tylko 1 zadadzą. Wilki też łatwo pokonać jak sie na koniu jest.

Bo to są o wiele słabsi wrogowie. Gobliny jak jest ich od grom, to są dość upierdliwe. Pamiętaj, że gobliny to nie najmocniejsi wrogowie do pokonania, dalej będą Orki, Ogry czy inne skurczybyki, o bossach już nie wspominając. I odstaw tego konia, on w niczym ci nie pomaga na dobrą sprawę. ;)

Dodam że jest to moja pierwsza gra Role playing, takto tylko w gry sportowe grałem. Może też brak doświadczenia. Ale potrzebuję zmniejszenia poziomu trudności by gra miała dla mnie jakikolwiek sens. Czy da sie jakimś patchem zmniejszyć liczbe stworów? Np. żeby nie ożywały to już by wystarczyło?

No jak nie grałeś wcześniej w żadne RPG to tym bardziej musisz przyswoić sobie zasady grania w takie gry. Na początku może być trudno, ale z czasem będziesz łapał co raz więcej. A na jakim poziomie trudności teraz grasz? Brązowym (najniższym) czy Srebrnym (trochę trudniejszy na początku)? Jak wyświetlasz minimapę to tam jest podane jaki poziom. :) Nie da rady robić takich cudów. Chyba, że grzebać w plikach, ale w tej kwestii musiałby się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie, bo ja nigdy tego nie sprawdzałem.

Fajna gra tylko poza pierwszą mapą i trochę drugiej to grać się w to kompletnie nie da bo tego jest za dużo, przesadzili i to mocno. Może jeszcze Gothic III zakupie i się przesiąde jak to jest dla mnie za trudne.

Czy przesiadka na Gothica III coś pomoże? Z tego co mi wiadomo, Gothic jest nieco trudniejszy niż Sacred, bo nie prowadzi za rączkę a wrogowie są dość silni... :chytry:

Polecam też zajrzeć na naszę stronę http://www.sacred.pl/inde...ates&cat=sacred , może znajdziesz jakieś wskazówki do gry, żeby sobie nieco ułatwić rozgrywkę i oczywiście zapraszamy do dyskusji, jak czegoś nie wiesz. I nie poddawaj się za szybko. ;)
Ostatnio zmieniony przez Thecmelion 2020-04-21, 11:52, w całości zmieniany 2 razy  

geronimo 
nalogowy gracz

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wysłany: 2020-04-22, 17:41   

To ciągłe odnawianie się stworów ma też i swoje plusy. Jeśli gdzieś utkniesz i jest za trudno, może warto wrócić do poprzedniej mapy i trochę podexpić na tych łatwiejszych noob'ach. Zyskasz kilka lvl'i i kto wie może coś ciekawego z nich wypadnie.
Możesz też spróbować zagrać jakąś inną postacią. A nuż będzie ci się nią grać przyjemniej, bardziej przystępnie.
I tak jak pisał Thecmelion grunt to się nie poddawać i nie zrażać. Im będziesz brnąć dalej, tym powinno grać ci się przyjemniej i łatwiej ...a polecam bo Sacred ma wspaniały klimat.

P.S. odnośnie goblinów:
Można je dość dobrze ominąć. Polecam trzymać się jak najbliżej południowego wybrzeża. Z początku idzie się przez las zaczynając od tej wioski w której mają składowaną sól, później wychodzimy na polanę i trzymamy się jak najbliżej rzeki. Następnie nie zostaje nam nic jak zmierzać przy ścianie lasu na północ, gdy ta się kończy jak najszybciej zmykamy w stronę mostu, który zawiedzie nas na nową mapę.
Ja tylko w ten sposób ukończyłem to zadanie z "Eskortą". Towarzyszy można uzbroić wręczając im broń ze swego ekwipunku, powinni sobie radzić nieco lepiej.
No i powodzenia )
Ostatnio zmieniony przez geronimo 2020-04-22, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  

tomekthemesseng

Wysłany: 2020-04-30, 19:22   

Nie znalazłem na mini mapie jaki to poziom trudności. Nic nie pisze silver czy brown.
Zauważyłem, że jak się klika prawym klawiszem myszy to wtedy większe obrażenia można zadać. I tak łatwo pokonać goblina bo tylko raz klikasz prawym klawiszem myszy i potem lewym by go dobić. Nie trzeba już 3-4 razy wciskać lewy klawisz myszy. Aczkolwiek nie wiedząc o tym prawym klawiszu myszy udało mi sie spędzić kilkanaście godzin i zabić 350 przeciwników, gobliny głównie.:) Ponadto już wiem czemu ożywają bo są takie gobliny które tworzą inne gobliny i je trzeba zabijać jak najszybciej.
Ten Jakob Noxtra co go trzeba eskortować jak mu dałem miecz to i tak nie walczy.
Na razie ciężkiego skoku i natarcia nie mam tej sztuki walki.
Ok to na koniu już nie będę walczył.
Ale na razie odpuszczam grę na tydzień,dwa, bo to bezsensu że co chwilę Cię zabijają i na nowo wczytujesz sejwa. Aczkolwiek tak da się robić progres w grze, tylko że trochę nudne to i męczące jak poraz 6 próbujesz jakiśtam kawałek przejść. Musisz dac sobie tydzień rpzerwy żeby zapomnieć o tym i znowu stalo sie to dla Ciebie ciekawe.
A znacie taką grę ktora jest w stylu widoku sacred, gdzie jest mapa, wokół zielono, rzeczki ale nie ma aż tyle walki z milionem przeciwników? Chyba takich gier nie tworzą gdzie na luzie chodzisz po mapie, misje jakieś wykonujesz, czasem trzeba kogoś zabić ale nie ma aż tylu przeciwników. I też jak sie nie udaje jakiejś misji przejść to życie toczy sie dalej. Czyli coś jak w fifie, tam nie ma game overu jak nie zdobędziesz mistrzostwa ligi czy przegrasz mecz, jest następny mecz, sezon i tyle. To tu też coś takiego powinno być, że nie taka rozgrywka liniowa że wszystko musisz przejść.
Ostatnio zmieniony przez tomekthemesseng 2020-04-30, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  

geronimo 
nalogowy gracz

Wysłany: 2020-05-02, 19:42   

Do głowy wpadł mi: Need for Speed, dowolnie jaki
A chwilę potem: Grand Theft Auto, ale tego jest cała masa.
I więcej puki co nie kojarzę. Ja w RPG'ach siedzę a tam w większości to mimo wszystko jest ta liniowość której trzeba sprostać by pójść dalej.

Pan_Szaman

Wysłany: 2020-05-12, 14:40   

Panowie polecacie tą gierke? Zastanawiam się na zakupem

MatthewMatt 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Wysłany: 2020-05-13, 09:34   

Pan_Szaman Ja polecam Ci Sacreda. Sacred zawiera dużo ciekawych rzeczy jak np. sam bogaty rozwój postaci, tysiące różnych przedmiotów które na pewno znajdziesz większość jak będziesz sporo grać, sety, unikaty, legendy itp. no i jak ci się podoba tryb gry typu przynieś, podaj, pozamiataj to polecam ci Sacreda. Coś od siebie, ja poznałem Sacreda w 2011 roku i zakochałem się w tej grze, uwielbiam pierwszą część jak i Ice&Blood czyli S2. Co tu dużo mówić, może ktoś inny jeszcze się wypowie na ten temat, ale uważam że większość info jakich szukasz, znajdziesz tutaj na forum, tylko poszukaj, wspomnę jeszcze że jeżeli jesteś nowy w temacie to tutaj na forum znajdziesz gotowe Buildy postaci, jakbyś miał kiedyś dylemat jak rozwinąć postać, w co iść itd. Sacred potrafi wciągnąć człowieka na wiele godzin grania, trzeba tylko poznać i polubić tę grę, nie polecam ci trybu HC na początek w S2, tylko normalną grę. :D
A jeśli będziesz grać po raz pierwszy w Sacredzika to zacznij od poziomu trudności 'Brązowy' Chyba że orientujesz się w temacie na tyle aby zacząć od razu poziom srebrny :roll:
Jeżeli chodzi Ci o Sacred 1 to Polecam Wersję 2.28 Podziemia .
Ostatnio zmieniony przez MatthewMatt 2020-05-13, 09:59, w całości zmieniany 2 razy  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2020-05-31, 21:01   

Jak jestem na koniu i mnie zaatakuje 3 goblinów to nie dam rady wygrać

Jak już Thec napisał - zrezygnuj z konia przede wszystkim. W tej grze to raczej przeszkadzajka niż cokolwiek, bo blokuje 90% użytecznych ataków postaci, a szarża służy w zasadzie tylko do przebijania się/ucieczki, nie walki.
Inna taktyka to uciekanie przed nimi, oni mnie gonią a ja uciekam na pierwszą planszę i tam żółnierze z nimi walczą, wtedy ja z łuku strzelam.

Jeśli nie ma lepszej opcji, to też jest jakaś taktyka. Generalnie jednak lepiej jest poruszać się na własnych nogach i powoli ściągać sobie po 1-3 gobliny do ubicia, bo tak jak zatłuką je żołnierze, to nie dostajesz doświadczenia.
Może też brak doświadczenia

Prawdopodobnie. Tym bardziej, że Sacred nie jest czystym RPGiem, tylko H'n'S - Hack and Slash, gdzie z zasady walczysz z hordami potworów.
Gothic jak dla mnie jest o wiele trudniejszy niż Sacred, bo tam KAŻDY pojedynczy przeciwnik jest wymagający.
Jeśli o to chodzi, to w zasadzie Sacred jest chyba najłatwiejszą grą tego gatunku, w jaką grałam - inne albo mają bardziej wyśrubowany poziom trudności albo przywiązują bardzo dużą wagę do sposobu rozwoju postaci i jeśli jakkolwiek źle rozdasz punkty, to bardzo szybko się to zemści...
Nie znalazłem na mini mapie jaki to poziom trudności. Nic nie pisze silver czy brown.

Chyba chodziło o zwykłą mapę (pod przyciskiem M). Tam w rogu powinno wszystko być. Jakby się okazało, że srebro/silver, to po prostu zacznij od nowa na brązie ;)
Zauważyłem, że jak się klika prawym klawiszem myszy to wtedy większe obrażenia można zadać.

Prawym przyciskiem "odpalasz" umiejętności specjalne, więc tak, prawym o wiele łatwiej się walczy, bo zależnie od wybranej umiejętności zadajesz od kilku do kilkudziesięciu razy większe obrażenia :P
Druga sprawa jest taka, że nie trzeba klikać - wystarczy przytrzymać lewym przyciskiem na przeciwniku, którego chcesz zaatakować, a postać będzie automatycznie wykonywała kolejne ataki z maksymalną możliwą dla siebie szybkością. I tak trzymając LMP klikaj prawym kiedy zregeneruje ci się umiejętność do niego przypisana, a postać ją "odpali" i będzie kontynuować zwykłe ataki, jeśli będzie taka potrzeba. Klikanie bardzo zmniejsza ci częstotliwość zadawania ciosów, czym prawdopodobnie dodatkowo utrudniałeś sobie grę xD
Ten Jakob Noxtra co go trzeba eskortować jak mu dałem miecz to i tak nie walczy.

I dobrze, bo jakby zaczął, to gobliny by zaatakowały jego, a wtedy pewnie by zginął i miałbyś zawaloną misję. Questy gdzie pomagierzy walczą są jednymi z najgorszych, bo nie możesz skupić się na obronie własnego zadka, tylko musisz patrzeć, czy ci NPCa właśnie nie zabijają...
A znacie taką grę ktora jest w stylu widoku sacred, gdzie jest mapa, wokół zielono, rzeczki ale nie ma aż tyle walki z milionem przeciwników? Chyba takich gier nie tworzą gdzie na luzie chodzisz po mapie, misje jakieś wykonujesz, czasem trzeba kogoś zabić ale nie ma aż tylu przeciwników. I też jak sie nie udaje jakiejś misji przejść to życie toczy sie dalej. Czyli coś jak w fifie, tam nie ma game overu jak nie zdobędziesz mistrzostwa ligi czy przegrasz mecz, jest następny mecz, sezon i tyle. To tu też coś takiego powinno być, że nie taka rozgrywka liniowa że wszystko musisz przejść.

Niestety to, o czym piszesz trochę kłóci się samo ze sobą - albo masz fabułę/questy, cel itd. ale wtedy masz przeszkody na drodze do tego celu (przeciwników) i możliwość, że zawalisz (śmierć/upłynięcie czasu); albo masz po prostu swobodną rozgrywkę bez celów narzuconych przez grę (gry typu sandbox, SIMSy itp.).
Poniekąd pośrednim zjawiskiem są gry typu MMO - tam masz spory świat zazwyczaj i na dobrą sprawę możesz rozwijać się nie idąc za fabułą ani nie rozwiązując wszystkich zadań, aczkolwiek wtedy rozwijasz się o wiele wolniej i w niektórych przypadkach np. kolejny region mapy nie będzie dostępny dopóki nie pchniesz fabuły naprzód. Wadą tutaj jest przede wszystkim to, że grać możesz TYLKO online (a więc przy słabszym łączu może być kiepsko) i jesteś zmuszony do interakcji z ludźmi (co nie zawsze jest przyjemne) - po prostu powyżej pewnego poziomu wpadasz na misje/przeciwników, których TRZEBA zwalczać grupowo. Ale potwory tam zazwyczaj są mniej gęsto rozstawione niż w H'n'Sach i mniej wymagające niż w czystych RPGach typu Gothic.
Swoją drogą jeśli rozważasz Gothica (czyli czyste RPG z widokiem nie-izometrycznym jak Sacred), to możesz spróbować z TES4: Oblivion. Moim zdaniem najłatwiejsza część z serii The Elder Scrolls (zwłaszcza po skręceniu poziomu trudności na minimum - co możesz zrobić w dowolnym momencie gry, nie tylko na początku), a przy tym z nienajgorszą fabułą, dużym, bogatym światem, bez konieczności grania po sieci (jak MMO) i bardzo dobrze wprowadzająca w klimaty RPG - masz tu różnorodność umiejętności klasowych, a przy tym nie jesteś ograniczony do wyboru jednej ścieżki i równie dobrze możesz zrobić wojowniko-łotrzyko-maga, jeśli masz taką fantazję (ja zazwyczaj tak robię).

Ale wracając do Sacred:
Na początek - zwolnij i zostaw konia. To nie wyścigi i rzucanie się na "uraaaa" w hordę wrogów na pewno skończy się źle. Tym bardziej przy braku doświadczenia z tego typu grami. Podchodź powoli, angażuj jak najmniejszą liczbę wrogów.
Inna rzecz to też postać, jaką wybrałeś na początek - najlepiej zacznij od Gladiatora, bo to w zasadzie taki czołg na nogach. Silny, z dużą ilością życia i nieskomplikowanym systemem rozwoju. Na forum w dziale Strategie znajdziesz różne możliwości rozwoju postaci, możesz sobie poczytać. Poczytaj też opisy umiejętności bojowych, bo to właśnie od ich doboru zależy w dużej mierze skuteczność w walce.

@Pan_Szaman
Swego czasu spędziłam tu sporo czasu, więc jak dla mnie jest fajna - tym bardziej że teraz można za grosze kupić :P

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2020-05-31, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu