logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kalia
2018-07-23, 12:43
Karis + Tańczące Ostrza
Autor Wiadomość
Bodzio 
Gitarzysta

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2018-07-23, 01:06   Karis + Tańczące Ostrza

Witam. Obmyślając strategię dla Serafii do Sacred 2, pomyślałem też o jedynce. Wpadłem na pomysł, aby wyposażyć ową bohaterkę w zestaw Karisa i kazać jej strzelać do potworków, podczas gdy ma włączone Tańczące Ostrza i Siłę Wiary. Żadnych innych umiejętności nie przewiduję, oprócz Bojowego Skoku, który bojowo akurat używany nie będzie.

Opis działania:
Tak jak wspomniałem, nasza Anielica jest cały czas wspierana przez Siłę Wiary i Tańczące Ostrza. Za pomocą dzierżonego w rączkach pogromcy zbroi zwabia do siebie (kilka w) przeciwników, oraz zabija tych którzy zostają poza jej zasięgiem. (Mam Flashbacki z wizyty Serafii Magiczki w Dolinie Łez, gdzie oponenci potrafili uderzyć mnie, pozostając nieuchwytnymi przed moimi RBoL).

Moim zdaniem łuk Karisa trochę za bardzo ułatwia rozgrywkę w Ankarii, dlatego też chcę go przetestować tutaj, gdzie wzmocniłby on tylko połowę obrażeń Ostrzy, gdyż druga połowa obrażeń jest typu magicznego.

Oto umiejętności, które wybrałem:
-Władanie bronią;
-Walka na dystans;
-Znajomość magii;
-Magia Niebios;
-Fantastyczna Czwórka (Tężyzna fizyczna, Zbroja, Blokowanie ciosów, Zwinność);

Na razie nie mam pojęcia jak rozdysponować punkty. Jak stworzę pierwszą taką Serafię Krzyżówkę, będę już wiedział mniej więcej jak zachować balans między obrażeniami z łuku i z RBoL.

Kolejność przypadkowa. Ja zwykle lubię zaczynać postaci "z kopyta", najpierw wybierając umiejętności ofensywne.

Jeżeli chodzi o Współczynniki to rozwijałbym Mentalną regenerację.

Ekwipunek - Wybrałbym Moc Freya, lub Wiązanie Boskiej Sieci ze Snów. Pewnie jednak zostanę przy Pancerzu Realisty (Czyli co się znajdzie, nawinie...)

Dodaję post aby poznać wasze opinie, może przeoczyłem jakąś lukę (np. szkoda by było, gdyby penetracja pancerza nie działała z RBoL). Ale niezależnie od waszych rokowań i tak spróbuję takiego mieszańca popełnić.
Ostatnio zmieniony przez Bodzio 2018-07-23, 01:10, w całości zmieniany 1 raz  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2018-07-23, 12:59   

Przenoszę do właściwego działu :)

Generalnie taka strategia ma szansę wypalić, chociaż Sera nie ma dobrych umiejętności wspierających łuk - przez co może być nieco trudniej. Hybrydy ogólnie bywają bardziej skomplikowane w prowadzeniu - skoro masz ten łuk i chcesz z niego naprawdę korzystać, to przydałoby się przynajmniej jedno CA, bo prucie zwykłymi strzałami raczej daleko cię nie zaprowadzi.

Tu jest coś podobnego, tyle że moc tej Sery opiera się na masowym rozpoławianiu przeciwników i przerabianiu ich na sieczkę za pomocą Ostrzy:
http://forum.sacred.pl/viewtopic.php?t=252
Tutaj z kolei do wabienia przeciwników służy Gungnir:
http://forum.sacred.pl/viewtopic.php?t=259

Dwie powyższe sprawdzają się bardzo dobrze, więc być może z Karisem też zadziała. Przejrzyj sobie je, może wyłapiesz coś, co można zaadaptować i u ciebie :)

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2018-07-23, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  

Bodzio 
Gitarzysta

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2018-07-23, 13:18   

Dzięki za odpowiedź. Serką na same Ostrza już walczyłem, i czystą wojowniczką także. Niestety, wygląda na to, że bonus z Karisa nie działa z ostrzami.

Odpowiedz do tematu