logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na razie bez tytułu
Autor Wiadomość
Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2012-08-30, 23:30   

[quote="Hadzik"]A Kalia chyba jest pisarzem, zna takie chwyty.[/quote]
Może trochę hobbystą, bynajmniej nie szkolonym.
Raczej dużo czytam i zauważam pewne (nie)prawidłowości w różnych tekstach.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

zolwik03 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.31
Wysłany: 2012-08-31, 13:44   

Kalia, już nie bądź taka skromna.

Hadzik, proszę bardzo. Skoro nie możesz się doczekać, to masz kolejny fragment.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2012-09-01, 09:53   Re: Na razie bez tytułu

[quote]Kalia, już nie bądź taka skromna. [/quote]
Stwierdzam fakty - to nie skromność tylko trzymanie się prawdziwych danych o własnej osobie ;) Owszem, cieszę się, że ktoś docenia moje działania, ale nie zamierzam z tego powodu udawać, że wiem więcej niż w rzeczywistości.
[quote="zolwik03"]po[color=green]_[/color]czym[/quote]
Nagminne. Zainstaluj sobie sprawdzanie tekstu w przeglądarce i programie do edycji, bo mi od razu to podkreśliło.
[quote="zolwik03"]nie lada się zdziwił.[/quote]
'Mocno się zdziwił' lub 'był nie lada zdziwiony' - nie mieszaj konstrukcji.
[quote="zolwik03"]przypominał[color=green]a[/color] nóż[/quote]
Uwaga na osoby - przed chwilą pisałeś o 'broni', a jest to rzeczownik rodzaju żeńskiego. Do poprawienia w dalszych zdaniach. Ewentualnie możesz zmienić 'broń' na 'oręż' i będziesz miał rodzaj męski.
[quote="zolwik03"] tylko jego.[/quote]
Mieli jeden scyzoryk na wszystkich? Chyba raczej używali tylko tego typu broni.
[quote="zolwik03"]nazywała się [color=green]w[/color]akizashi i pochodziła z Bliskiego Wschodu[/quote]
DALEJ TO ROBISZ :x Ani tworzysz świat fantastyczny ani wykorzystujesz rzeczywisty. To naprawdę dezorientujące. Jakby ci ktoś wziął i poprzestawiał kontynenty, przez co musisz uczyć się całej geografii, historii, kulturoznawstwa i kat wie czego jeszcze od nowa.
[quote="zolwik03"]Dzięki swoim małym gabarytom oraz stopem[/quote]
Dzięki <komu?/czemu?> stopom metali. Odmiana prze przypadki.
[quote="zolwik03"]od tutejszych broni[/quote]
W sensie warszawskich? Bo dla mnie obecnie 'tutaj' to Warszawa. Lepiej używać w takich przypadkach słowa 'miejscowy'.
[quote="zolwik03"]dzięki specjalnie wyprofilowanym ostrzu[/quote]
<komu?/czemu?>Ostrzu <jakiemu?> wyprofilowanemu. Masz tu celownik, nie narzędnik.
[quote="zolwik03"]staw[color=green]i[/color]ał mniejszy opór powietrza[/quote]
Stawiał opór <komu?czemu?> powietrzu. Zaskakujesz mnie i to niezbyt pozytywnie - do tej pory nie przejawiałeś skłonności do problemów z odmianą przez przypadki, a tu błąd na błędzie siedzi (trzy potknięcia w jednym zdaniu to, za przeproszeniem wszystkich początkujących, ostatni z amatorów nieczęsto robi).

Weź to przeczytaj uważnie (bo mam wrażenie, że chyba tego nie zrobiłeś, inaczej nie puściłbyś takiego bubla w świat) i ew. przepuść przez jakiś program z autokorektą, bo straciłam ochotę na czytanie. Na przyszłość może nie spiesz się tak z publikacją - przeżyjemy kilka dni bez nowego kawałka tekstu, a unikniemy takich przypadków.

A przy okazji - wypuszczasz coraz to nowe kawałki, a kiedy poprawisz stare?

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

Hadzik 

Wersja gry S1: Classic: 1.66
Wersja gry S2: 2.0.2
Wysłany: 2012-09-01, 13:15   

Też bym brutalnie potraktował Twój tekst. Zbyt dużo błędów, wydaje mi się, że pisałeś zbyt szybko i raczej pod wpływem weny. Lepiej będzie jak napiszesz, potem sprawdzisz 2 razy i dasz na forum. ok?

zolwik03 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.31
Wysłany: 2012-09-01, 14:08   Re: Na razie bez tytułu

[quote="Kalia"]
[quote="zolwik03"]po[color=green]_[/color]czym[/quote]
Nagminne. Zainstaluj sobie sprawdzanie tekstu w przeglądarce i programie do edycji, bo mi od razu to podkreśliło.[/quote]
Mój błąd, byłem przekonany, że pisze się to razem.

[quote]DALEJ TO ROBISZ :x Ani tworzysz świat fantastyczny ani wykorzystujesz rzeczywisty. To naprawdę dezorientujące. Jakby ci ktoś wziął i poprzestawiał kontynenty, przez co musisz uczyć się całej geografii, historii, kulturoznawstwa i kat wie czego jeszcze od nowa.[/quote]

Ale nie podałem nazwy państwa z którego pochodzi ta broń. Pożyczyłem ją z Japonii, ale tak samo jak buława, miecz, pika czy topór (które występują w fantastyce), wakizashi to broń historyczna. A zamiast "Bliski Wschód" równie dobrze mogłem podać "Daleki Zachód".

[quote="Kalia"]A przy okazji - wypuszczasz coraz to nowe kawałki, a kiedy poprawisz stare?[/quote]
Poprawiłem te błędy, które wskazałaś (był rycerz, pożyczenie wojska, ofiara napadu).

Nie chcę się usprawiedliwiać, ale pisałem ten fragment w nocy, kiedy byłem trochę śpiący i przed publikacją nie sprawdziłem go - mój błąd. Postaram się więcej go nie popełniać.
Myślę, że na "trzeźwo" nie zrobiłbym takich byków.
Ostatnio zmieniony przez zolwik03 2012-09-01, 14:16, w całości zmieniany 8 razy  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2012-09-02, 18:48   Re: Na razie bez tytułu

[quote="Hadzik"]i raczej pod wpływem weny[/quote]
To chyba akurat dobrze...
[quote="zolwik03"]Ale nie podałem nazwy państwa z którego pochodzi ta broń. Pożyczyłem ją z Japonii, ale tak samo jak buława, miecz, pika czy topór (które występują w fantastyce), wakizashi to broń historyczna. A zamiast "Bliski Wschód" równie dobrze mogłem podać "Daleki Zachód". [/quote]
Właśnie o to chodzi, że pożyczyłeś i wysłałeś na Bliski Wschód. Gdybyś nazwał ją "zikashiwa" i wysłał na Południe (albo i na ten cały Wschód, chociaż unikałabym określenia 'Bliski' czy 'Daleki', bo tu znowu nasuwa się skojarzenie z rejonem naszego świata), zabrzmiałoby o wiele lepiej - zauważ, że jedynie przestawiłam litery w nazwie i zmieniłam kierunek świata, a wszelkie realne, bezpośrednie konotacje zostały zerwane. Z opisem nie ma problemu, może sobie być ten sam - jak ktoś będzie bardzo dłubał, to i tak zrozumie, na jakiej broni był bazowany pomysł. Co do pozostałych typów broni - niestety nie masz racji, gdyż jest to zupełnie inna kategoria. Miecze, piki i topory (a także mnóstwo innego żelastwa) występowało powszechnie w wielu rejonach świata pod tą czy inną nazwą, ale wszędzie konstrukcja była analogiczna. Miecze i noże japońskie (katana, wakizashi, tanto) - jak sama nazwa wskazuje występowały tylko na konkretnym obszarze i są z nim konkretnie powiązane.
[quote="zolwik03"]Myślę, że na "trzeźwo" nie zrobiłbym takich byków.[/quote]
Też mi się tak wydaje :P Daj znać gdy popoprawiasz byki, to zobaczymy, co jest dalej.

Gauri napisał/a:

lajdaliza

Wersja gry S1: S+: 1.8.26
Wersja gry S2: 2.10.1
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2017-05-08, 09:31   

witammmmmm

Odpowiedz do tematu