logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
S2 I&B problem z misją Ruch wroga.
Autor Wiadomość
qbus371 
Scenarzysta

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Zaproszone osoby: 1
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2017-04-08, 16:57   S2 I&B problem z misją Ruch wroga.

Witam. Od tygodnia zagrywam się w S2 gdyż udało mi się aktywować go i wszystko było fajnie aż do teraz. Szukałem pomocy na google, ale nic oprócz wzmianki o tym nie znalazłem. Otóż chodzi o misję z przeklętego lasu - ruch wroga (ang. Enemy Movement). Trzeba było te katapultki znisczyć. Najpierw pokazało na pierwszą to ją zniszczyłem. Potem pokazało nie na następną, a na najdalszą, niestety znisczyłem kolejną, nadal pokazywało najdalszą. Zniszczyłem ją i pokazało na drugą. Niestety druga już nest zniszczona i nie mogę nic z tym zrobić, a ogromnie chcę dokończyć wątek przeklętego lasu. Może ktoś z was wie co zrobić. Wersja oczywiście z pomarańczowej kolekcji klasyki (Złota edycja). Community Patcha nie instalowałem, bo miałem wątpliwości czy to tylko łatka czy jednak coś dodaje.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wysłany: 2017-04-08, 17:28   

qbus371 napisał/a:
Zniszczyłem ją i pokazało na drugą. Niestety druga już nest zniszczona i nie mogę nic z tym zrobić

Ech, widać zapomniałeś już wszystko, czego uczy granie w Sacred :P W szczególności to, że nie wolno robić misji nie po kolei, bo ich nie zaliczy (czyli zbierać przedmiotów przed czasem, wybijać wrogów, zabijać bossów itd.). Jeżeli standardowe sposoby nie zadziałają, to dodatkowych pomysłów nie mam:
- wyjść i wejść, może się pojawi ponownie;
- przejść do innej lokacji (najlepiej możliwie odległej żeby na pewno musiało wczytać region od nowa);
- spróbować pójść do zleceniodawcy/odbierającego zadanie, może ma zaliczone tylko kółko zgłupiało.
qbus371 napisał/a:
miałem wątpliwości czy to tylko łatka czy jednak coś dodaje

CP dodaje tonę rzeczy (od przedmiotów po misje) ;)

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html
Ostatnio zmieniony przez Kalia 2017-04-08, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  

qbus371 
Scenarzysta

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2017-04-08, 18:21   

Kalia napisał/a:

Ech, widać zapomniałeś już wszystko, czego uczy granie w Sacred :P W szczególności to, że nie wolno robić misji nie po kolei, bo ich nie zaliczy (czyli zbierać przedmiotów przed czasem, wybijać wrogów, zabijać bossów itd.). Jeżeli standardowe sposoby nie zadziałają, to dodatkowych pomysłów nie mam:
- wyjść i wejść, może się pojawi ponownie;
- przejść do innej lokacji (najlepiej możliwie odległej żeby na pewno musiało wczytać region od nowa);
- spróbować pójść do zleceniodawcy/odbierającego zadanie, może ma zaliczone tylko kółko zgłupiało.

No tak, niestety zapomniałem o tym że Sacred jest dosyć specyficzny że tak to ujmę. Wyjścia i wejścia nic nie dają, restart gry tak samo. Próbowałem przejść do każdej lokacji w której miałem portal i potem ponownie do tego przeklętego lasu (nacechowanie agresją przypadkowe) ale niestety nadal to samo. Przełączyłem też aktywną misję na wątek fabularny strażnika świątyni (ten niebieski quest). Nadal nie działa. Porozmawiałem też ze zleceniodawcą, ale on tylko rzucił tekstem w stylu: "katapulty... co dalej wymyślą?..." i quest nadal jest do wykonania.
Kalia napisał/a:

CP dodaje tonę rzeczy (od przedmiotów po misje) ;)

To sobie odpuszczę, chyba że mają jakąś łatkę na moją obecną sytuację.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2017-04-09, 13:29   

qbus371 napisał/a:
chyba że mają jakąś łatkę na moją obecną sytuację

Teoretycznie CP coś zmieniał w tym queście, ale nie wiem, czy te zmiany zadziałają na już rozpoczętym/kopniętym:
http://www.sacredwiki.org...:Enemy_Movement

W sumie sposobem może być jeszcze zresetowanie sobie poziomu trudności: przejść na chwilę na inny, wtedy powinno "zapomnieć" postępy na właściwym. No ale wtedy trzeba wszystko przelecieć od początku. Gdybyś jednak chciał sprawdzić, czy CP coś poprawił, to może to być jedyne wyjście.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

qbus371 
Scenarzysta

Ostrzeżeń:
 1/7/9
Wysłany: 2017-04-09, 15:33   

Też czytałem ten artykuł. I w sumie jeden wniosek mi się wysuwa. Skoro po tym zadaniu mój zleceniodawca, który jednak ma swoje miejsce w wątku przeklętego lasu, nie ma dla mnie już żadnych zadań to czy mogę po prostu pominąć tę misję i poodkrywać dalsze rejony tego lasu czy to zadanie blokuje mi dostęp do kolejnego?
Odnośnie tego CPatcha, to może zainstaluję jak ukończę na brązie moim TG całą kampanię. Wolę unikać dodawanych przez fanów przedmiotów, questów itp, gdyż obawiam się niezbalansowania. Nie żeby Sacred był kiedykolwiek dobrze zbalansowany, ale no wiadomo. :)

Lord Darth 
Lider

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Zakon Ciemności
Zaproszone osoby: 5
Klan S2: Zakon Ciemności
Wysłany: 2017-04-09, 16:09   

qbus371 napisał/a:
czy to zadanie blokuje mi dostęp do kolejnego?

Żadna blokada nie występuje.

Skoro już napisałem, dodam, że zadania z "nowych" regionów są strasznie zabugowane i błędy pojawiają się częściej niż w regionach z podstawki. Widać, że spieszyli się z ukończeniem dodatku i nie chcieli/nie mogli sprawdzić czy wszystko w miarę chodzi jak trzeba.

Co do CP, jeśli chodzi o balans, to akurat tutaj jest chwalony.

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2017-04-09, 18:14   

qbus371 napisał/a:
Wolę unikać dodawanych przez fanów przedmiotów, questów itp, gdyż obawiam się niezbalansowania

Tutaj nie powinno być problemów, bo to nie są przedmioty/questy dodawane przez losowych cheaterów - to było rozwijane i testowane przez sporą hordę graczy przez dłuższy czas niż powstawało chyba całe I&B xD
Lord Darth napisał/a:
Widać, że spieszyli się z ukończeniem dodatku i nie chcieli/nie mogli sprawdzić czy wszystko w miarę chodzi jak trzeba.

No wiesz, jak już ciągnęli na ostatnich oparach paliwa (czyli fundusze topniały jak śnieg na Saharze), to musieli wypchnąć zanim ostatni programiści odejdą ze studia :P

Gauri napisał/a:

Odpowiedz do tematu