logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glad na dwa miecze?
Autor Wiadomość
S1master 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2016-11-04, 17:45   Glad na dwa miecze?

Witam,

czy istnieje jakikolwiek porządny build Glada na dwa miecze? Z tego, co już przegrałem przez 8 lat w Sacred 1, to miecze wcale słabsze of toporków nie muszą być, a build na dwa topory + Natarcie to już praktycznie standard. Czy są w ogóle takie setowe/unikatowe miecze, które się do tego nadają?

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2016-11-04, 20:19   

Z jakiegoś powodu build na 2 topory to standard, a na dwa miecze nie :P
Miecze niestety są w ogólnym rozrachunku słabsze (oczywiście znajdziesz przypadki miecza silniejszego od topora, ale są to przypadki, nie reguła) i mieczy - takich naprawdę dobrych - jest mniej.
Wspomnijmy tylko klasyki uzbrojenia - set Reginy i unkiaty Brat Snu oraz Furia Drzew: jedne z najpotężniejszych broni w grze. Wszystkie to topory.
Oczywiście mówimy o broniach dla wojowników, bo dla magów zazwyczaj to miecze są lepsze.

Setowych jako takich nie ma.
Unikaty są, poszperaj w Zbrojowni - ale czy którykolwiek uda ci się znaleźć w grze, to już inna sprawa (większość z tych dobrych mamy zanotowane tylko w pojedynczych sztukach wydropionych na niobie).

Tak więc możesz próbować sklecić Glada na miecze, ale może być ciężko (a właściwie ciężej niż na topory).

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

S1master 

Wysłany: 2016-11-05, 16:51   

Podejrzewałem to właśnie

Jeśli chodzi o unikaty, to w życiu nie widziałem na oczy 90% wszystkich z nich, a już jeśli chodzi o miecze, W ŻYCIU jednego nie znalazłem takiego, co by mi się z moba dropnął- Oprócz tego całego Szybkiego Ognistego Kła Zamku Braverock, on mi się ustawicznie dropi, ale co to za miecz. Nie wiem, czemu unikaty mają tak bardzo niską szansę na znalezienie, i tak nie są zawsze lepsze of setowych. Teoretycznie największe dps ma Ząbkowany Miecz Zarzewi (losowy drop) oraz ten łatwy do znalezienia Szybki Miecz Elfów (w sumie można by grać na 2 Miecze Szybkich Elfów, wystarczy zrobić dwie szybkie kampanie i pójść do tego grobu przy drodze do Porto Vallum... Może????) :roll: :?:

Devil Hunter 
Also known as Virian

Wersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: Strażnicy Frostgardu
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wysłany: 2016-11-05, 20:11   

Eee może to trochę głupie, ale pewnym obejściem problemu byłaby mała podmianka. O ile się nie mylę, taka Regina to jedyny topór, który korzysta z tej swojej tekstury (czyli nie znajdziesz innego tak wyglądającego). Czyli, znajdujesz sobie plik z teksturą i modelem do Reginy i podmieniasz na jakiś miecz, ewentualnie robisz własną teksturę i masz prawie że nową broń. Dodatkowo, z patchem 2.29 możesz się bawić tekstami w grze i zmieniasz nazwę z Obusieczny Topór Regina na Obusieczny Miecz Regina czy dowolnie inaczej i tadam - gotowe! :D
Minus polega na tym, że z modelu tej broni korzystają też inne, przez co pewnie się pokrzaczą tekstury na nich. Ale za to chyba Furia Drzew jest już całkowicie unikalna, tj. tylko ona korzysta ze swojej tekstury oraz modelu. Na dodatek Furia Drzew w żaden sposób nie wskazuje na typ broni (topór/miecz/cokolwiek), więc zmiana nazwy nie jest konieczna.

S1master 

Wysłany: 2016-11-05, 21:44   

Tak, furia drzew jest faktycznie jedyna w swoim rodzaju

OK, to pokombinuję i jak coś wyjdzie, to będzie fajnie

Odpowiedz do tematu