logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest sens grania na Bronzie?
Autor Wiadomość
Xeerix 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2016-10-30, 19:00   Czy jest sens grania na Bronzie?

Cześć! Postanowiłem wrócić do Sacreda 2 po długiej przerwie (po długiej męczarni z aktywacją dodatku która do dziś się nie udała). Mój wybór padł na SW ponieważ jest silny w miarę prosty do grania (tak mi się wydaje ;p ). Jako iż miałem dłuższą przerwę to nie pamiętałem jak się w tą grę grało więc wybór padł na bronz. Jestem teraz prawie w III akcie, 21 lvl i ten bronz zaczyna trochę nudzić. Długo się expi, przeciwnicy są słabi. Na bossach wygląda to tak, że jak mam około 2 lvl wyżej od bossa to w niektórych przypadkach zużywam od 4 do 7 potionów na życie. Na bossy typu dzik, gryf, wódz koboldów nie zużyłem ani jednej mikstury (wyjątkiem jest dzik przy którym zapomniałem włączyć wzmocnień i poszła 1). Jak na razie to w Artamarku robię tylko bossy i main questy, nie wiem czy warto jest robić resztę na tym poziomie trudności.

Z moimi itemami wygląda to tak: prawej łapie jest jakiś pospolity miecz 84 dmg max, a w drugiej duma kuana czy coś takiego z questa wielkanocnego. Z setów mam naramienniki i zbroję aramantina, 2 naramienniki dendara i nagolenniki. Zdjęcie rozdanych punktów dodam późniejszym wieczorem. Co polecacie zrobić z tą postacią? Robić brąza w całości, z questami pobocznymi, wszystkimi bossami itd. Czy teraz już wejść na silvera i tam dopiero robić kampanię lub lecieć main questa na bronzie i wbić na silvera. Mam prawdopodobnie źle rozdane punkty ponieważ rozdawałem je bardzo równomiernie (Skupienie, wiedzę o pancerzu i wiedzę o taktyce mam prawie na równym poziomie). Trochę niżej koncentracja i druga broń. Skupienie czempiona zła mam na niskim poziomie, kilka punktów.
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2016-10-30, 22:52   

Na tak niskim poziomie źle rozdane punkty da się jeszcze naprawić, więc imo albo skacz na srebro (nie ma sensu marnować czasu na brąz, skoro ci się nudzi, bo niczego tym nie odblokujesz) albo zrób nową postać, jeśli czujesz, że coś poważnie popsułeś w statach - i w sumie też możesz zacząć od srebra, jeśli rozgrzewkę masz już za sobą :P

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Xeerix 

Wysłany: 2016-10-30, 23:54   

Tak to mam rozdane:

1. Skupienie wojownika śmierci - 13 pkt.
2. Wiedza o pancerzu - 12 pkt.
3. Wiedza o taktyce - 13 pkt.
4. Druga broń - 7 pkt.
5. Koncentracja - 10 pkt.
6. Skupienie czempiona zła - 3 pkt.

Co mogę tu zmienić i co jest nie tak?
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2016-10-31, 08:35   

Więcej w Koncentrację i nie dawaj na razie w Dwie bronie - chyba że bardzo ci potrzebny wyższy poziom żeby nie mieć kary na broni. Poza tym wygląda dobrze ;)

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

Xeerix 

Wysłany: 2016-10-31, 11:32   

W takim razie, to co byś mi radziła? Iść bronza na całego, same main questy czy iść na silvera?
  My status

Lord Darth 
Lider

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Zakon Ciemności
Zaproszone osoby: 5
Klan S2: Zakon Ciemności
Platforma S3: PC
Wysłany: 2016-10-31, 23:08   

Akurat przechodzę, to już odpowiem. :P

Nigdy nie zaczynałem kampanii od brązu, jest to strata czasu. :)

Najważniejsze to po prostu dobrze wystartować, otwieraj wszystkie skrzynki, beczki i inne takie, zbieraj miksty i przedmioty na sprzedaż. Dobrze jest też zrobić na początku kilka zadań pobocznych. Śmiało ruszaj na srebro, potwory będą się dostosowywać do Twojego poziomu. A jeśli poczujesz, że nie dajesz rady, to zostań w regionie i porób zadania (szczególnie przed bossami).

Xeerix 

Wysłany: 2016-11-01, 09:08   

Więc zmarnowałem 19 godzin mojego życia na bronzie :/ Czyli jak zacznę srebro od 26 lvla, to będzie równie dobrze jakbym zaczął na 30, lub 35 kiedy kończy się zazwyczaj kampanię na bronzie?
  My status

Lord Darth 
Lider

Wysłany: 2016-11-01, 10:41   

Dokładnie tak. Importowaną postacią będzie prościej, bo masz już ekwipunek, kasę i mikstury. ^^

Xeerix 

Wysłany: 2016-11-01, 13:56   

Dzięki za odpowiedzi wszystkim :) Mam jeszcze jedno pytanie może trochę offtopic, ale do rzeczy: Jestem na terenie jaszczuroludzi może trochę ponad godzinę, i już zdołałem znaleźć na 27 lvl: Zbroja aramantina 30 lvl ze skrzynki, rękawice aramantina 30 lvl, jakiś kostur torika (pomarańczowa nazwa), tarcza także pomarańczowa i jeszcze pomarańczowy pierścień. Na tym terenie jest jakiś ulepszony drop? Bo ze zwykłych nieumarłych nie wiedziałem że lecą sety.
  My status

Xeerix 

Wysłany: 2016-11-03, 22:24   

Przeglądałem sobie Sacred Wiki, z ciekawości zobaczyłem na set Armantina. Było tam napisane, że ma on największą szansę na drop co 15 leveli. Czyli np. na 15, 30, 45 itd. Nie mam takiego doświadczenia żeby to skonfrontować, ale to wytłumaczyłoby wysyp setów na 30 lvlu właśnie u jaszczuroludzi :)
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wysłany: 2016-11-04, 20:25   

To, że set ma poziom 30 nie znaczy, że leci na dokładnie tym poziomie - równie dobrze może wypaść na 25, tylko wtedy będziesz go musiał na chwilę zeskładować żeby móc później założyć.
Drop przedmiotów jest ciągły - nie wiem dokładnie, jaki ma rozkład, bo nie potrafię zajrzeć w kod gry, ale powiedzmy, że sety na poziom 15 lecą kiedy potwory mają poziomy 1-20, na 30 kiedy mają 21-40 itd. (przykład dla setu, który ma podany przez ciebie rozkład poziomów 15-30-45-etc.).
Oczywiście wszystko modyfikowane jest przez poziom trudności (na brązie z potwora na 20 poziomie może wypaść set na 15, a na srebrze wypadnie już na 30), poziom postaci, Premię za przetrwanie i twórcy-jedynie-wiedzą-co-jeszcze.

Gauri napisał/a:

Xeerix 

Wysłany: 2016-11-05, 14:42   

Zacząłem kampanię na srebrze, i zauważyłem że przeciwnicy z I aktu dają mi tylko +/- 350 PD. To normalne że dają tak mało?
  My status

Lord Darth 
Lider

Wysłany: 2016-11-05, 16:00   

Grasz importowaną postacią, masz wyższy poziom, więc nie spodziewaj się na początku nie wiadomo czego. ^^

Xeerix 

Wysłany: 2016-11-05, 16:49   

Ale potem jakby się wyrówna? Pamiętam że w drugim akcie (brąz) dostawałem około 650 expa za przeciwników. No cóż, trudniejesze będzie lvlowanie :P Jak już jestem na srebrze to robić wszystkie questy? Na bronzie miałem zrobionych ~130. I które questy są najbardziej opłacalne a które omijać? Bo większość z nich to przynieś, zabij, pozamiataj. Chyba jedyne questy które mi się szczerze opłaciły to Blind guardian (na itemach zarobek to około 200.000) i wielkanocny. Ten miecz kuana chociaż na 12 lvlu służył przez całą kampanię, ponieważ dawał fajne bonusy. Opłaca się robić ten quest z undead legion?
  My status

Lord Darth 
Lider

Wysłany: 2016-11-05, 16:57   

Ty "rośniesz" a potworki nie, tak więc wraz z postępem będziesz otrzymywał mniej doświadczenia za walkę z nimi.

Czy robić wszystkie zadania (także z legionem), to już zależy od Twoich preferencji. W grze jest ich ponad 2 tysiące, ciężko jest z miejsca stwierdzić, które warto ogarnąć, a które nie.

Odpowiedz do tematu