logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań odnośnie gry przez LAN
Autor Wiadomość
Xeerix 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2016-10-26, 20:12   Kilka pytań odnośnie gry przez LAN

Witam! Mam kilka pytań dot. gry przez LANa. Kiedy grałem na LANie z kuzynem, działy się ciekawe rzeczy typu:

-Jeśli zabiłem potworka to nie dostawałem expa ani przedmiotów bo nie mogłem ich zebrać, a kuzyn mógł (i dostał expa).
-Nie możemy się wymieniać itemami w żaden mozliwy sposób (przez skrzynkę też się nie da)

Jak to rozwiązać? Chodzi mi głownie o wymianę itemkami. Durga sprawa to to, jak zapisać stan gry (wszystkie questy, odkrycie mapy itd.) na serwerze? Po wyjściu ze serwera muszę stworzyć nową grę w sieci LAN i załadować swoją postać. Jak zrobić, zeby po wejsciu na serwer gra mogła być kontynuowana od ostatnio zapisanego stanu?
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2016-10-26, 21:41   

Ad. expa - czy jesteście w jednej drużynie? Jeśli nie, to nie będziecie wspólnie zdobywać doświadczenia. Podobnie będzie, jeśli różnica poziomów między wami (oraz potworami) będzie za duża.

Ad. itemków - wypadające przedmioty są przypisywane do jednego z graczy, który zabił stwora (na kilkadziesiąt sekund), aby unieszkodliwić grających po sieci "spryciarzy", którzy w innym przypadku kręciliby się w pobliżu innych i podkradali im itemy. Po tym czasie przedmiot zostaje "uwolniony" i podnieść go może każdy.

Ad. wymiany - w jakim sensie "nie możecie"? Klikacie Ctrl+LPM na drugim graczu i nie otwiera się okno handlu? W jakim trybie gracie? W niektórych jeśli postacie są z przeciwnej strony barykady (jedna z kampanii światła, druga cienia), nie będą mogły łączyć się w drużynę ani handlować.

Ad. zapisu - zapisywać można tylko grę w trybie kampanii.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Xeerix 

Wysłany: 2016-10-26, 23:21   

Dzięki za odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak sprawa z Bossami? Jeśli bijemy w dwójkę to rozdzieli expa na 2 czy pójdzie do 1? Albo z questami, jak oboje weźmiemy questa, a cel jest jeden (powiedzmy przedmiot do zaniesienia nadawcy questa) i ten kto weźmie item i zaniesie ten dostanie zaliczony quest i nagrody a jak sprawa z drugą osobą?
  My status

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2016-10-27, 19:20   

Boss jest przeciwnikiem jak każdy inny - jeśli nie jesteście w drużynie, doświadczenie zdobędzie tylko jedna osoba.

W przypadku questa jeśli pójdziecie po niego razem, nie będąc drużyną, to też zaliczy tylko tej osobie, która dopadnie potwora/przyniesie przedmiot itd. (czyli tej, która wypełni zadanie). Przy czym możliwe jest, że będziecie mogli wypełnić je obydwaj - jeśli np. zadanie wymaga zdobycia przedmiotu, który wypada z losowo generowanych potworów albo po kliknięciu na obiekt. Natomiast aby druga osoba mogła wypełnić zadanie wymagające jakiejś unikalnej akcji (pokonanie konkretnego potwora/zdobycie unikatowego przedmiotu), konieczne może być zrestartowanie gry.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Xeerix 

Wysłany: 2016-10-28, 14:09   

Jak sprawdzić czy jesteśmy w jednym teamie?
  My status

Odpowiedz do tematu