logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Poradnik]Droga prawdziwego wojownika
Autor Wiadomość
Rada Klanu WW 

Wersja gry S1: UW: 2.28
Klan S1: White Warriors
Wersja gry S2: 2.43
Klan S2: White Warriors
Wysłany: 2010-05-07, 19:55   [Poradnik]Droga prawdziwego wojownika

Poradnik zamieszczony pierwotnie na forum klanu White Warriors pod adresem:
http://white-warriors.xon.pl/viewtopic.php?t=69
Wszelkie uwagi, propozycje i poprawki proszę pisać w tym temacie (lub na forum klanu).

Cytat:
Seria zadań i do tego premiowana dodatkowymi punktami umiejętności i współczynników.
Dodatkowo na koniec otrzymujemy unikat - Księgę Mądrości, która jest jednoręczną bronią dla maga, a ponadto posiada także 2 gniazda kowalskie.
Link do opisu statystyk tej księgi na stronie www.sacred.pl :
Księga Mądrości (60 lvl brąz)

I) Giermek (Krasnoludzkie Równiny)
Info: Zadanie rozpoczynające całą serię.

I.1) Po przeniesieniu się na tereny krasnoludów po drugiej stronie pierwszego mostu który musimy przejść znajduje się giermek, który prosi o pomoc i uratowanie jego pana:

I.2) Oczywiście chętnie pomagamy i dowiadujemy się, że gdzieś na pieczarkowym pagórku musimy znaleźć Mistrza, który wskaże nam drogę. Owego mistrza możemy znaleźć w zachodniej części Pieczarkowego Pagórka trochę poniżej bocznego wejścia do kopalni.

II) Mistrz (Pieczarkowy Pagórek)
Ważne: wykonanie tego zadania jest możliwe dopiero po wykonaniu zadania "Giermek" z punktu I

II.1) Rozmawiamy z Mistrzem znajdującym się w tej malutkiej osadzie:

II.2) Zgodnie z zaleceniem udajemy się przynieść mu trochę roślinek na zupę:

Znajdują się na północny wschód od jego domku.
II.3) Po zebraniu zielska rozmawiamy znowu z Mistrzem i słyszymy, że musimy iść po legendarną broń znajdującą się gdzieś w Wonnym Lesie

III) Legendarna broń (Wonny Las)
Ważne: zadanie można wykonać dopiero po wykonaniu zadania od Mistrza z Pieczarkowego Pagórka.

III.1) Udajemy się na południowo zachodni skraj Wonnego Lasu, obok jedynej w tej okolicy jaskini (są w niej kupiec, kowal i mistrz układów):

III.2) Na końcu ścieżki leży legendarna broń pilnowana przez strażnika. Rozmawiamy z nim i przechodzimy do rękoczynów katrupiąc strażnika i pojawiających się przy nim 2 kolegów.
III.3) Zabieramy broń.
Ważne: broni pilnujemy i za nic w świecie nie możemy się jej pozbyć. Jeśli ją stracimy nie będzie możliwe ukończenie tej serii zadań !

IV) Potwory w lesie (Wonny Las / Las Driad)
Info: Zadanie jest zlecane w miejscu znalezienia legendarnej broni.
Ważne: zadanie można wykonać dopiero po zdobyciu legendarnej broni.

IV.1) Po podniesieniu legendarnej broni rozmawiamy z pojawiającym się na miejscu Mistrzem. Informuje nas o konieczności zabicia golema w Lesie Driad.
IV.2) Udajemy się ścieżką na północny wschód od teleportu w Lesie Driad i skręcamy "pierwsza w lewo".

IV.3) Po dojściu na koniec wspomnianej ścieżki (przy zwykłej, drewnianej skrzyni która tam się znajduje) pojawia się golem którego musimy zabić.

IV.4) Zabicie golema. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić... Golem jest całkowicie NIEWRAŻLIWY na wszelkie ataki magiczne oraz bronią inną niż znaleziona wcześniej Legendarna broń !Tak więc kilka rad związanych z zabiciem golema:
- atakujemy go tylko legendarną bronią
- używamy do tego postaci z bardzo dużą obroną lub ilością życia
- korzystamy z CA powiększających atak

Legendarna broń to najczęściej kijowy, biały sztylet zadający śmiesznie niskie obrażenia więc warto mieć przy sobie trochę mikstów HP ponieważ LL (wysysanie życia) może być niewystarczające (na platynie można oberwać 11k, a samemu zadawać obrażenia do 2k więc wiadomo...;/ )

V) Księga Mądrości (Las Driad / Dolina Łez)
Ważne: zadanie można wykonać dopiero po zakończeniu zadania Potwory w lesie.

V.1) Po zabiciu golema pojawia się Mistrz i informuje nas, że w Dolinie Łez mamy odebrać Księgę Mądrości od pilnujących jej 3 strażników:

V.2) Oczywiście perswazja słowna nie pomaga i trzeba użyć aspektu siłowego.
Ważne: Staramy się zabić wszystkich strażników za jednym razem. Im więcej ich padnie "na raz" tym więcej punktów dostajemy i tak:
a) 1 trup = 2 punkty do umiejętności i 2 do współczynników
b) 2 trupy = 4 punkty do umiejętności i 4 do współczynników
c) 3 trupy = 6 punkty do umiejętności i 6 do współczynników
Jeśli najpierw padnie 1 strażnik, a później na raz zabijemy 2 to i tak liczy się jako "a".

Poza otrzymaniem Księgi Mądrości i kilku punktów możemy także pośmiać się z humorystycznej historyjki z udziałem serafii, gladiatora i ... sami zobaczycie ;)

Pozdrawiam
Tyrael
Ostatnio zmieniony przez Thecmelion 2014-03-01, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

hNt Dusan 
Znawca DE

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wysłany: 2014-03-02, 12:39   

Dałbyś może screeny gdzie można tych strażników znaleźć ? Byłbym wdzięczny

Thecmelion 
TheC(melion) :P

Klan S1: [SF] Black Hand
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Klan S2: Nie dotyczy :)
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2014-03-02, 12:54   

Przy portalu w Dolinie Łez (zaraz obok kowala Neophistisa) i tyle.

bad_wolf 

Wersja gry S1: Classic: 1.66
Wersja gry S2: Nie mam gry
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2016-08-16, 16:44   

Mam pytanie. Bo ja mam 40 lv. i właśnie nie wiem czy mam poczekać z tym (próbowałam się tam dostać bo już mam żółtą książkę, żeby tam iść) i właśnie. mam za mały lv. czy mogę iść?

Lord Darth 
Lider

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Klan S1: Zakon Ciemności
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Zaproszone osoby: 5
Klan S2: Zakon Ciemności
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2016-08-16, 20:59   

Byłaś już w dolinie? Jeśli radzisz sobie z potworkami, to nie powinnaś mieć problemów. Też zależy, na jakim grasz poziomie trudności (brąz, srebro). A jeśli jeszcze tam nie byłaś, a nie chcesz zginąć w kampanii, to przejdź się do doliny w trybie gry lokalnej. Sam już nie pamiętam, na jakim poziomie trzeba było mieć postać, by swobodnie tam biegać.
Ostatnio zmieniony przez Lord Darth 2016-08-16, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Pomogła: 59 razy
Wysłany: 2016-08-16, 21:25   

Na 40lvl jednak bym nie polecała się tam pchać - Golemy to jednak paskudne paskudy, a w połączeniu z odnogłowami to już w ogóle wredne wredoty.
Możesz spróbować najpierw wejść na Shaddar-Sub, tam jest łagodniejsza wersja Doliny. Jeśli pójdzie łatwo, to możesz próbować szarżować dalej.

Z tego jednak co pamiętam, to zadanie nie jest do robienia "na raz" i właśnie dobrze rozkłada się w stopniu trudności kiedy idziesz i lvlujesz razem z kampanią (będziesz w tamtym miejscu dokładnie mieć misję Kowal Piekieł czy coś takiego i wtedy możesz "po drodze" załapać bonusa.
Nie ma co się śpieszyć i ryzykować utraty SB ;)

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Odpowiedz do tematu