logo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podobieństwo między Sacred 3 a Diablo 3
Autor Wiadomość
Shei 
Rest in Pieces

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Platforma S2: PC
Wersja gry SC: Citadel
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Platforma S3: PC
Wysłany: 2014-07-17, 17:41   Podobieństwo między Sacred 3 a Diablo 3

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, o co chodzi z tym narzekaniem wielu osób, że Sacred 3 to plagiat Diablo 3? Bo ja jakoś nie mam pojęcia o czym mowa w porównywaniu tych gier?

Tu na forum kilka osób coś tam pisało, że podobne do Diablo 3 jest, na youtube też widzę sporo komentarzy takich, a jakoś nie widzę zbytnio podobieństwa między tymi grami.

Na YT np. komentarze typu:
Cytat:
Ale zerżnięcie D3 od góry do dołu...

Cytat:
Gdyby tylko ... nie dość, że w połowie plagiat to reszta która nie jest plagiatem jest dla równowagi do d*py :(

O ile S1 i S2 można było powiedzieć, że to taki klon Diablo2, to nie mogę zrozumieć o co chodzi z porównywaniem S3 do D3. Tym bardziej, że część osób narzeka, że to już nie jest Sacred, bo sporo rzeczy pozmieniali, a druga część narzeka, że to plagiat D3... Dla mnie to jest trochę dziwne, bo albo gra się nie zmieniła i jest klonem Diablo, albo się zmieniła, tak że to już nie jest Sacred. Kompletnie nie widzę sensu w stwierdzeniu, że to jest klon D3 ale że to już nie jest Sacred.

Może mnie ktoś oświeci o co w tym chodzi, bo w D3 "trochę" grałem i widząc gameplaye z S3 , no to jakoś nie wiem odnośnie czego jest to porównanie. No chyba, że mowa o tej "3" po nazwie :|

Kalia 
w(y)kurzacz trolli

Wersja gry S1: UW: 2.28
Wersja gry S2: IB/WS: 2.65.2
Wersja gry SC: Jungle Hunt
Platforma SC: PC
Wersja gry S3: FE
Wysłany: 2014-07-18, 07:22   

Co prawda w D3 nie grałam, ale wydaje mi się, że obydwie gry skręciły w tym samym kierunku - z pełnowymiarowego RPGa poszły w stronę arenowej siekanki nastawionej na tryb multi. A '3' po nazwie jeszcze ten wspólny element wyolbrzymiła.

Gauri napisał/a:
Wpisuję Cię na listę osób, którym Kalia może niechcący urwać głowę przy samych kostkach ^^

:vampir: Oh, I love this job... :]

Polecam: http://takbardzozle.blogs...2-pisownia.html

Lich 
King

Wersja gry S1: Nie mam gry
Wersja gry S2: ZE: 2.65.2
Wersja gry S3: Nie mam gry
Wysłany: 2014-07-19, 13:10   

Czy ja wiem, czy tak bardzo podobne? Każda gra ma coś z innej, ale żeby od razu pisać, że S3 to kopia D3? A, jakby nie było, większość gier RPG wzoruje się na Diablo, takie dla mnie trochę to dziwne. A może to po prostu takie hejtowanie na siłę? Nie mają o co się przyczepić to najprościej napisać "o, ale kopia diablo". Ja bynajmniej tak to odebrałem. :P

alistair80 

Wersja gry S1: ZE KK: 2.28
Wersja gry S2: 2.40
Wysłany: 2014-07-19, 20:55   

Przynajmniej, a nie bynajmniej. Co do porównania - nie grałem w S3, to nie mam pewności, ale przecież mechanika jest trochę inna. W Diablo 3 można w dowolnej chwili zmienić umiejętności, w S3 wybiera się dwie, które będzie można wykorzystać na danej mapie. Nie będzie wysypu przedmiotów, te będzie można zdobyć w S3 pomiędzy mapami. A przecież kwintesencją gry w D3 jest zbieranie przedmiotów, tak jak w większości H&S. Może ktoś się czepnął grafiki? A może tak jak piszesz, po prostu niektórzy się czepiają na siłę?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi