To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Sacred
Polskie forum gier z serii Sacred

Dyskusje o grze - Jedenasty Smok

Thecmelion - 2020-11-20, 15:46
Temat postu: Jedenasty Smok
W Sacred istnieje jedenasty sekretny smok, o którym być może ktoś już słyszał wcześniej. Jednak możliwe, że ktoś po raz pierwszy się z taką informacją spotyka. ;)

Nazywa się on "Mały Smok" (lub "Baby Dragon" w angielskiej wersji) i został on odnaleziony przypadkowo przez rosyjskiego gracza WORTLOSa w sierpniu 2016 roku. Na jego pojawienie się w grze potrzeba około 3 godzin czasu rzeczywistego.

Co zrobić, żeby się pojawił? Mianowicie idziemy do NPC o nazwie "Helkemel, podróżny kupiec", który znajduje się w pobliżu mostu na drodze do Zamku Mystadale. Helkemel oferuje nam kupno smoczego jaja, ale wybieramy opcję "Odrzuć". Następnie odchodzimy na pewną odległość (mniej więcej, gdzie ścieżka do Mystdale idzie między drzewami). Sprawdzamy mini-mapę i gdy kropka Helkemela zmieni kolor z białego na szary (co oznacza to, że nie żyje), wracamy do niego. Następnie rozmawiamy z umierającym Helkemelem, który mówi nam, że smok wykluł się i musimy go złapać, zanim urośnie...

Wykluty smok znajduje się na wschód od Mystdale, poniżej cmentarza. Dokładnie o tu. Na początku znajdziemy tam tylko małego Raptora o nazwie "Mały Smok" (normalny przeciwnik z kółkiem championa pod cielskiem), jednakże po 7 dniach w grze (czyli około 3h w czasie rzeczywistym) mały drapieżnik stanie się wielkim smokiem. Jego wygląd (model) i statystyki są prawdopodobnie takie same jak u smoka Draconis Mortis (ten na wyspie na południe od Crow's Rock), bo to ten sam typ smoka.

Pozdrawiam. ;)

qbus371 - 2020-11-20, 19:07

A ja zawsze zanosiłem Loromirowi z Drakenden. Ciekawe ile jeszcze takich rzeczy jest poukrywanych.
Thecmelion - 2020-11-20, 22:21

Ja zawsze oddawałem te jajko magowi Mattiasowi z Sireman, znajdującemu się w tym zamku w centrum Mystdale. Zawsze było za nie sporo kasy; na niobowym jak sprawdziłem to dał za nie ponad 65 tys. sztuk złota. Loromirowi zazwyczaj nie oddawałem, bo po wykonaniu wszystkiego w tamtym rejonie podczas Kampanii, już tam nie wracałem z powrotem... :D
ratr - 2021-01-14, 19:47

Z tego wszystkiego, aż chciałem się upewnić i faktycznie pojawia się, aczkolwiek miałem wrażenie, że trwało to zdecydowanie dłużej niż 7 dni :P

MatthewMatt - 2021-01-19, 14:26

A jednak, czyli się sprawdza, ja jakiś czas temu, możliwe że aż kilka lat temu, wraz z koleżanką graliśmy w Sacreda i robiliśmy podobnie z tym zadaniem, tylko że my nie czekaliśmy, bo graliśmy na multi tryb tnij i przecinaj, mieliśmy odmienną teorię z tym zadaniem, mianowicie próbowaliśmy zagadywać różnych NPC na całej mapie Ankarii i nic z tego, smok ciągle był malutki, a tutaj okazuję się że trzeba tylko odczekać jakiś czas aby można było zmierzyć się z dorosłym osobnikiem tzn. ze Smokiem, świetna sprawa, ciekawe jak z dropem..? ;P
ratr - 2021-01-19, 15:29

Drop jak u zwykłego smoka, coś chyba zielonego mi poleciało, jednak nie do Maga. Co do czekania.. Ewidentnie dłużej zin 3h (7 dni), zanim mi się pojawił minęło około 7-8, więc najlepiej w Bellevue do portalu i do Mystdale, "zabijasz" handlarza odmową i lecisz robić mapę, jak już dojdziesz do zamczyska powinna być już forma dorosła.

Także taka to ciekawostka. :P