To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Sacred
Polskie forum gier z serii Sacred

Leśna Elfka - Leśna elfka - Spider spamer

vealen - 2010-07-02, 10:32
Temat postu: Leśna elfka - Spider spamer
[color=orange]Spider Spamer -lepsza , bardziej czytelna , z OBRAZKAMI , wordowska wersja artykułu.Lepiej się czyta![/color]
Artykuł jest mojego autorstwa- świadczy o tym ......data uploadu ?

[size=18][b]Tak na wstępie.[/b][/size]
Chciałbym się przywitać i zaprosić do przejrzenia mojego „doradzacza” ,bo takowo buildem nie da się chyba tego nazwać , gdyż piszę to na szybko, bez głębszej wiedzy ( nie wiem co to VoT i inne takie skróty  ).Jednakże kiedyś grałem elfką i jeszcze pamiętam co i jak! Chciałbym też zaznaczyć ,że wzorowałem się na Buildzie Itachi'ego Liczę ,że każdy będzie go edytował (szczególnie SKILLE).
[size=18][b]Opis postaci.[/b][/size]
Dawno temu odkryłem dość przyjemne ułożenie umiejętności dla Wood Elf dzięki ,któremu było mi przyjemnie expić jak i czasem na Multi zabijać innych graczy. Jest to raczej klasyczne zestawienie ze lekką zamianką. Głównym Powerem tej postaci jest SPAMING spider Arrowem (z kolegą nazwaliśmy to SAS - spider arrow spamer ^^ )Jest to postać typowo dla początkujących.
[size=18][b]Do rzeczy…czyli SKILLE.[/b][/size]
Na początku pododawałem znaczniki PvP i PvE i .Jednakże nie znam się na skillach, więc starajcie wprowadzać swoje zmiany.
(PvE i PvP)Znajomość broni – dzięki niemu będziemy po prostu mocniej atakować pakujemy w stosunku 1:1 (czyli= mamy 100 lvl to musimy mieć 100 pkt)
(PvE i PvP)Koncentracja – nasz główny cel , dzięki temu zyskamy na regeneracji skili co jest podstawą. Walimy w stosunku 1:1 (przypomnę 100lvl=100pkt)
(PvE i PvP)Tężyzna fizyczna – zwiększy Regen hp jak i również jego ilość . Co do proporcji nie jestem pewien ^^ ½ , a dla hardkorów 1/3
(PvE)Walka na dystans – zwiększy szybkość ataku z łuku . Tutaj według upodobań ja dałem ½ bo potrzebowałem prędkości.
Blokowanie ciosów – NIE ! ( a czemu? Powiem dalej )
[b][size=18]Atrybuty.[/size][/b]
Maksujemy Fizyczną regenerację , potrzebna jest nam do szybkiego napierniczania z łuku. Można dać też w Siłe i Zręczność.
[size=18][b]Główna moc naszej postaci… czyli Combat Arts.[/b][/size]
Najważniejszy jest Seryjny strzał (dodajemy ,aż osiągniemy 6 strzał bodajże 18 lvl) oraz Pajęcza strzała (jak wyżej tylko inwestujemy runy ,aż osiągniemy 5 pająków .Zadowalający regen to 2-3 sec ale jak będzie więcej to nie problem ).Następne skille są dowolne, jednak ja bym proponował Przeszywającą strzałę oraz Eksplodującą strzałę.

[size=18][b]Główne opty .[/b][/size]
Nie ogarniam setów ,dlatego podam tylko to co będzie nam potrzebne:(nazwy polskie i do tego poprzekręcane , ale da się zrozumieć)
Każde uderzenie wyssie z przeciwnika życie
Regeneracja Ataków nie magicznych
Prędkość ataku
[size=18][b]Itemki[/b][/size]
Nic ambitnego – w łuku liczy się Attack!
O potkach chyba nie będę wspominać bo to oczywiste.
[size=18][b]Jak grać![/b][/size]
No więc:
1.Oddalamy kamerę (żeby mieć największe pole do popisu)
2.Lokalizujemy grupkę mobków (stoimy od niej daleeeko! Czasem będziemy zmuszeni strzelać z CTRL-em –to dobrze , najlepiej strzelać gdy jesteśmy oddaleni)
3.Aktywacja seryjnego strzału
4.Atakujemy Pajęczą strzała
5.Atakujemy pajęczą strzała( ile wlezie!)
Gdy to zrobimy nasze kochane pajączki zaleją przeciwników , a ci będą blokowani ( rzadko ,który podejdzie - dlatego blokowanie ciosów czy wypasny armor nie jest potrzebne )Zadziwiaj się jak lecą obrażenia!.Dodam ,że gdy mamy takie lvl CA jakie podałem to za jednym kliknięciem leci 30 PAJĄKÓW! Kiedy trzeba dobijamy przeszywającą strzała( głownie jakieś bossy).Gdy burza (prawdopodobnie lagów) ucichnie, podchodzimy odmawiamy modlitwę za nasze pająki. Zbieramy itemki i obserwujemy truchła.
[u]Pamiętajmy ,że pająki zatruwają!! :D
Taka taktyka sprawdza się na smoki
Elf ten będzie doskonale pasował jako wspomagacz do party z głównym atakującym.
Strzelając z daleka mobek ma małe szanse na przeżycie , a ty odwrotnie.[/u]
[size=18][b]Gdzie expić?![/b][/size]
Nie znam expowisk w Sacredzie na pamięć, jednak polecam miejsca z dużą ilością potworków , które chodzą grupami. Sam expiłem na lodowych elfach przy tych dwóch smokach bliźniakach :P

[size=18][b]Plusy i minusy tej postaci[/b][/size]

[i][b]Minusy[/b][/i]
-Na początku mamy cieniutkie obrażenia
-Mała ilość pająków na niższych lvl , dlatego polecam mieć kumpla jak również koleżankę, który/a wręczy Ci parę run
-Dalej sam już nie wiem co za minusy , dla mnie tylko te dwa były zauważalne.
[i][b]Plusy[/b][/i]
+Potworki są daleko od nas
+W przeciwieństwie do builda z Przeszywającą strzałą mobki są zajęte ubijaniem pająków , a nie nami.
+W kupie siła
+My stoimy a pająki za nas pracują

Anonymous - 2010-07-02, 13:27

To po kolei:
1. Skille
a) Czemu podałeś tylko 4 skille?
b) W przypadku walki na dystans ładujemy tylko 1 pkt, więcej nie potrzeba.
c) Blokowanie Ciosów - Zdecydowanie TAK, bez tego jakiekolwiek skuteczne granie na multi odpada
d) Brak Zbroi i Zwinności = natychmiastowy dead, do uzupełnienia
2. Prędkość ataku, jest nam nie potrzebna, bo co byśmy nie robili i tak mamy ją na maksymalnym poziomie. Pozatym elfką nie używamy ataków normalnych, więc jest to zupełnie nie potrzebne
3. Ciekawy jestem ile czasu zabija pajęcza strzała, oj chyba bardzo długo.
4. Nie masz racji co do przeszywającej strzały, wrogowie nie zajmują się nami, ponieważ przeszywająca strzała zabija ich w 0,001 sekundy
5. Minusy:
- Na początku, i przez całą grę BAAAAAAAARDZO cieniutkie obrażenia
- Zupełnie nie radzi sobie taki build w trybie MP
- PvP zupełnie odpada
- Zabijanie jakiegokolwiek wroga trwa mnóstwo czasu
Plusy:
- Może to i na SP dobre....

6. Próbowałem wszystkich skillów na mojej elfce, również pajęczej strzały ( całkowicie modyfikując zestawienie przedmiotów) i dla elfki łuczniczki nie ma lepszej kombinacji jak Seryjny+Przeszywająca.

vealen - 2010-07-02, 13:39

Czemu podałem tylko 4 skille? - Po to aby pozostałe można było we własnym zakresie dodać.To ma być jedynie podstawa którą należy rozwinąć. Mowisz: zbroja,zwinność,blokowanie -OK to dodatkowo zbroja i zwinność i blokowanie.
Z tym pvp to racja.
A co do zabijania przeciwników- nie jest to takie błyskawiczne jak w przeszywającej , jednak sądzę ,że jest to wystarczający czas. Według mnie trzeba wprowadzić coś nowego a nie w kółko te wyśmigane buildy.
A co do multi- to w party nie jest tak źle.

HTTP404 - 2010-07-02, 16:43

Build dość ciekawy... Nietypowy... Ale napisałeś, że dobry na smoki... Smok raz zazieje ogniem i po spiderkach :( :( .....
Feniu - 2010-07-17, 18:32

W sumie wystarczy pierwsza lepsza elfka na łuk żeby skutecznie spamować pająkami, sam lubię czasami torturować moby pająkami, aż miło się patrzy gdy smok się cofa przed armią kleszczy. Tylko przy takich ilościach potworów powstają niemałe lagi.