To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Sacred
Polskie forum gier z serii Sacred

Sprawy forum i strony - Domena i serwer

Shei - 2021-02-14, 12:07

No spoko, już przedłużyłem. Nawet udało mi się mały rabacik wynegocjować, bo dzwoniła miła babeczka do mnie, więc pytałem, co to tak ostatnio z roku na rok droższe i że się chwilowo zastanawiam nad przedłużaniem :P Sprawdziła, że serwer u nich mamy już od 2007 roku, to powiedziała, że jednorazowy rabacik może nam dać :) Jakoś na początku przez kilka lat cena serwera była taka sama cały czas, a teraz co roku podnoszą ją i dodają dodatkowe płatne rzeczy, które musimy kupić też.

Łącznie będzie 470 zł, bo Kalia w pierwsze zero nie trafiła :P Po uwzględnieniu rabatu to prawie połowę żeśmy uzbierali, więc jest spoko, bo jak bym całość sam miał dać, to jednak trochę sporo by było.

Trzeba będzie pokombinować jeszcze z tym przeniesieniem domeny, żeby odeszła opłata DNS anycast. Zobaczymy jak to wyjdzie z wysyłaniem druczków aby otrzymać kod.

Devil Hunter - 2021-02-14, 14:58

no i super ^^

tak z ciekawości, to jak to się stało, że hosting kosztuje ponad 600zł? :O cennik nazwy mówi, że nawet ten poziom wyżej kosztuje poniżej 500

Shei - 2021-02-14, 16:38

A to zawsze tak było, cena pierwszego wykupienia serwera jest mniejsza od ceny przedłużenia. My mamy tą najtańszą opcję wykupioną, która w cenniku jest za niby 123zł brutto za rok.

To samo jest z domenami, my wykupiliśmy domenę w Netlook (połączyli się oni z jakąś inna firmą i zmienili nazwę na o12). Jak zlookasz cennik u nich, to domenę pl można wykupić za 12zł brutto za rok, ale przedłużenie już kosztuje 12zł brutto za miesiąc. Czyli wyjdzie Ci prawie 150zł za rok przedłużenia domeny.

Żeby nie było, to w załącznikach dałem oryginalne maile jakie dostałem :P Jak sam widzisz hosting cloud start 615 zł, a w cenniku i nich jest 123zł brutto za rok niby :P A za pół roku jeszcze za domenę mi przyjdzie 150zł prawie :)

YubY - 2021-02-15, 20:22

Ech wszystko drożeje :/ Ale spoko, że sie udało z hajsem (Kalia zawsze się mogła w drugą stronę pomylić xD )

Btw - jest szansa na jakieś certyfikaty dla tego forum? :wink:

Shei - 2021-02-17, 23:49

Jakie certyfikaty? :>
geronimo - 2021-02-25, 10:46

Cieszę się że działacie dalej.
Nie dołożyłem się ...ale chcę Wam jakoś podziękować. Znalazłem ostatnio na YouTube "Gothic Der Comic | Audiobook PL" https://www.youtube.com/watch?v=PMdsf4Oupc8
Myślę że ktoś kto lubi serię Gothic będzie zadowolony, o ile już nie widział tego materiału. Jak dla mnie jest to "spoko, spoko" wykorzystane 25 minut. Pozdrawiam Was kochani, Hej )